Boje ve vztahu: jak přežít

Stává se to doslova z minuty na minutu. Nejdříve jste šťastní, spokojení a hlavně zamilovaní. Ale jednoho dne se proberete, podíváte se na člověka, který leží vedle vás v posteli a najednou se vám nebude líbit, co vidíte. Možná jenom částečně, což by mohla být ta lepší varianta. Gratulujeme, jestli jste se ve vztahu dostali až sem, čeká vás přestup do druhé fáze. A tady se připravte na jiná pravidla. Tohle jsou gladiátorské hry.

Dřív nebo později, v každém vztahu to prvotní zamilování zmizí. Poté si teprve na svém partnerovi začnete všímat drobností, které by vám před měsícem nevadily. A co je horší, on si jich na vás začne všímat také. A pomiňme teď drobnosti, které trápí každého, jako je chrápání, žvýkání s otevřenou pusou nebo ponožky na podlaze. Na přetřes přichází finanční zajištění, pracovitost, koníčky a lenost. Před vámi se otvírá jednoznačná otázka: „Dokážu s tím žít?“ A také jedna očekáváná odpověď na otázku: „Dokáže žít se mnou?“ Čeho se bojíte víc?

Nakolik dokáže rozdílná povaha vašeho partnera ovlivnit vás

Kdo z nás už alespoň jednou od rodičů neslyšel, ať si hlavně dobře vybere, rozmyslí si, koho si bude brát a především: „… hlavně, ať se o tebe dokáže postarat.“. Nakolik ale takové rady opravdu můžeme brát vážně? Dokonalý protějšek přece není možné najít, nebo ano?

Nakolik jste spřízněné duše dozajista zjistíte během období gladiátorských her. Jsou to totiž měsíce neustálého rýpání, snahy o změnu druhého člověka, pláče a hádek. Výsledky mohou být pouze dva. Buď odejdete opaření a váš vztah se rozpadne, anebo upevníte vaše pouto a s pár jizvami od kousanců načnete kapitolu společného života.

Samozřejmě, že přijdou na přetřes kompromisy. Obětujte něco svého a požadujte to samé pro váš protějšek. Není to ale trochu směšné? Nejsou nakonec kompromisy zdrojem všech půtek? Místo kompromisů a obětování raději vytvořte neutrální půdu a na té začněte stavět od základů. Každý z nás do vztahu přišel s jistou minulostí, zvyky, koníčky a stylem života. A přece byste ho nežili tak, jak jste žili, kdyby vám nevyhovoval. Na neutrální půdě nemusíte nic měnit. Naopak. Tvoříte. Postavte něco, co bude zbrusu nové a bude bavit vás i vaše partnera. Může se jednat o společné zájmy, přátele, pracovní výzvy či jiné. Nic z toho ale neznamená, že svůj starý život necháte za sebou anebo ho změníte. Stejně ale jako život vašeho partnera.

Na neutrální půdě stačí být třeba jen jeden den v týdnu. Alespoň si budete vzácnější. Projevte svému partnerovi úctu a netahejte sem nic ze svého předchozího života. I pro vás by toto teritorium mělo být nové. Nezkoušejte tedy věci, které už znáte a nenechejte ho, aby vám vnutil aktivitu či trávení času, které je mu také už dobře známé. Rovnost je nejúčinnější řešení všech problémů a také nejideálnější možnost ke smíření gladiátorských bojů. Koho zajímá finanční situace, když se vzájemně musíte jistit na lezecké stěně? Dopřejte si chvíli oddychu, na každý další boj se totiž budete dívat jinak.

A pokud vám ani tohle nepomůže, a boje neustanou, možná je čas posunout se dál. Žít ve vztahu možná kdysi založeném na lásce, ale plném bojů a neustálých poměřování sil, nemá přece smysl. Pak si najděte nebližší okno a utečte pryč. Jen si vytáhněte rolety, ať nenarazíte na překážku. Dnes už jsou rolety totiž vymazlenější než kdy dřív. Třeba rolety VELUX propouští světlo tak jak jim to povolíte. Tak abyste si nenarazili hlavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *