Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

A/B Testing

Hello 0

Určitě to znáte. Máte hned několik možností, ale objektivně nevíte, která bude fungovat lépe. Ano, každý má nějaký tip, co by mohlo být efektivní, ale je to pouze subjektivní názor, který není podpořen tvrdými daty. Díky metodě označované jako A/B Testing (anglicky také A/B split-run testing) zjistíte, jak je to doopravdy.

A/B testing byla původně vyvinuta pro účely testování direct mailu. Metoda se poměrně osvědčila, proto se začala používat také pro testování bannerových reklam, cílových stránek, funkčnosti designu, použitelnost aplikací a mnoho dalšího.

Jedná se o poměrně jednoduchou, ale funkční metodu. Princip je takový, že je vytvořeno více variant stránek (mailů, designu…), které se v reálném provozu náhodně zobrazují skutečným zákazníkům. Výsledkem je statistika, jak jednotlivé alternativy fungují u různých návštěvníků.

Po nějaké době tedy víme, která varianta přiměla ke kliknutí více lidí a tím zvýšila konverzní poměr webu. A to přeci chceme, nebo ne?

A/B Testing je možné aplikovat hned na celou řadu faktorů, které ovlivňují úspěšnost stránky. Díky výsledkům si můžete ověřit své hypotézy a rozhodnutí. To vše levně, efektivně a hlavně za reálných okolností.

Co je možné na stránce testovat pomocí A/B Testingu?

Layout – Různé rozložení prvků na stránce dělá divy. Proto je dobré vše otestovat. Dá se také testovat tzv. dlouhá stránka vs. kratší verze. A/B testing lze využít také pro ozkoušení priorit na stránce. Prověřit můžete také funkčnost nákupního procesu, případně formulářů.

Texty – Obsah webu je ve většině případů tím nejdůležitějším. Prostřednictvím A/B testingu můžete vyzkoušet přesvědčivost, množství a formy textů. Je vhodné vyzkoušet, jak působí různá klíčová slova.

Obrázky – Vizuální stránce webu se přikládá čím dál větší důležitost. Patří tam i používání obrázků. Působí na vašich stránkách lépe obrázek muže, nebo ženy? Nevíte? Otestujte to! A/B testing pomůže prověřit také správnou barevnost.

Grafické zpracování – Jak působí grafické zpracování? Víte, která barva sluší vašemu webu nejvíce? Opět není nic snazšího než vyzkoušet různé varianty a rozhodnout na základě dat získaných prostřednictvím metody A/B testing.

A mnoho dalšího.

Mnoho povyku pro nic, nebo opravdový přínos?

Pokud se A/B testing použije správně, tak má opravdu poměrně velký dopad na fungování webu. Takže ano, jedná se o velice důležitou metodu, která pomůže zlepšit funkčnost.

Prostřednictvím A/B testování je možné sledovat, jak může konkrétní změna na webu ovlivnit chování uživatelů. Když víte, co návštěvníci stránek chtějí, můžete jim to naservírovat na stříbrném podnose a nenápadně je popostrčit k činnosti, která je účelem konkrétního webu.

A/B testování je také výhodné z toho důvodu, že je poměrně levné. Podobné informace je možné získat prostřednictvím uživatelského testování, nebo v rámci Focus Group, ale oba případy jsou podstatně dražší alternativou.

Je to tu zase. Záludné zdvojení souhlásek „-nn-“. Ale nezoufejte, není to tak složité, jak se na první pohled může zdát. Vysvětlíme si to na příkladech. Správně je pouze každodenní!Abychom si s tímto přídavným jménem hravě poradili, potřebujeme ho rozložit na jednotlivé části, ze kterých vzniklo. Jak to tedy je? Stačí, když identifikujeme základ slova „-den-“,...

Pokud si nejste jistí změnou, kterou chcete provést, je možné nasadit A/B testování pouze na omezený vzorek návštěvníků, aby případný dopad byl co nejnižší. Je tedy dobré zvolit nejdříve malý vzorek, který následně rozšíříte, pokud nedojde k zásadnímu problému v první fázi testování.

Už to bylo sice jednou řečeno, ale jedná se o důležitou informaci, takže ji zmíníme ještě jednou. Ať už máme sebelepší úsudek, jedná se vždy o subjektivní názor. Pokud chceme, aby stránky fungovaly perfektně a vyhovovaly naší cílové skupině, je dobré si otestovat, co vlastně uživatelé chtějí. Statistická (objektivní data) je možné získat díky A/B testování.

  •  
  •  
  •  
  •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Článek ”A/B Testing” má již 0 komentářů

Ostatní uživatelé také četli:

Rádi posíláte e-maily? A už jste někdy zkusili poslat email? Myslíte si, že je to to samé? Tak to jste na omylu! E-mail se spojovníkem je pojem z informatiky a označuje posílání pošty elektronickou cestou. V tomto kontextu můžeme použít i zkrácenou verzi mail. Verze email bez spojovníku je však nespisovná. Tedy alespoň ve světě informatiky.Email bez...

Před rokem 1993 se toto kyselé ovoce vyskytovalo pouze v dlouhé formě citrón. Dnes už je mnohem sladší, protože přípustná je jak varianta citrón, tak i citron. Může za to kodifikace Pravidel českého pravopisu. Dejte si však pozor, aby se vám tyto dvě variant nepomíchaly do jednoho textu. Pokud začnete psát o citronu, nemíchejte do toho...

Čínský Nový rok (nebo též Svátky jara, Jarní festival / Festival jara, lunární Nový rok) je nejvýznamnější z tradičních čínských svátků. Svátky začínají první den prvního lunárního měsíce v čínském kalendáři a končí patnáctý den, Slavností luceren. Datum čínského Nového roku je pohyblivé a připadá na období, kdy nás opouští leden a přichází únor. Toto...

Jako dítě jste možná tento den na začátku letních prázdnin příliš nevnímali. Jako dospělý, obzvlášť pokud jste zaměstnanec, svátek jistě oceňujete víc. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje nám přináší na začátku prázdnin dva dny volna. Víte ale, kde má tento státní svátek původ? Kdy se slaví Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje? Den slovanských...

Mužské jméno Viktor vzniklo z latinského victor (vítěz). Jméno se objevuje také v podobě Victor, Viktorián a Viktorian. Kdy slaví Viktor svátek?Viktor slaví, podle českého občanského kalendáře, svátek 28. července (28.7.).Ženská podoba jména ViktorŽenskou podobou jména Viktor je Viktora či Viktorie.Domácké podoby jména ViktorViktorek,Viki,Viky,Vítek,Víťa.Viktor a statistikaKolik žije v ČR Viktorů K 28. 7. 2022 žije...

Ačkoliv bychom rádi občas neodbytného člověka něčím ubili, píše se v tomto slově -y. Přídavné jméno neodbytný, je odvozeno od slova dobývat, píšeme proto s -y, nikdy jako neodbitný.Přídavným jménem neodbytný můžeme označit někoho, kdo se o něco pokouší stále znovu, navzdory dosavadnímu neúspěchu. Neodbytný člověk může často jednat až poněkud nezdvořilým způsobem.Příklady správného užití slova...

Slovo cache se na první pohled liší od běžné české slovní zásoby. Má totiž svůj původ v angličtině. Přestože se jedná o poměrně nové slovo, už se stihlo částečně začlenit do českého jazyka. Sice si ještě udržuje svůj původní pravopis, ale jinak je možné výraz cache skloňovat běžným způsobem podle vzoru růže.   Pravopisně správně je...

Proč koleje leží na vrstvě kamení? Dlouhé cesty vlakem přináší prostor pro přemýšlení. Někdo přemýšlí o smyslu života, někdo o tom, proč koleje leží na vrstvě kamení. Pro první skupinu lidí asi nemáme jednoznačnou odpověď, ale potěšit můžeme aspoň tu druhou. Význam kamení pod kolejemiPod kolejemi i vedle nich leží poměrně veliká vrstva kamení téměř na všech železnicích po celém světě....
Načíst dalších 10 článků