Chcete mít přehled o kvalitě vody? Rozbory vody v Plzeňském kraji odhalí nedostatky

Jako pitná voda je definována veškerá voda, která je v domácím prostředí určená k pití a mnoha dalším účelům. Ať už k přípravě pokrmů, praní oděvů, ke koupeli, nebo dalším činnostem. Požadavky na kvalitu pitné vody jsou stanoveny v zákoně o ochraně veřejného zdraví (č. 258/2000 Sb.), vyhlášce č. 252/2004 Sb., oba dokumenty jsou upravovány pozdějšími předpisy. Povinnost pravidelného provádění rozborů vody je stanovena i ve vyhláškách 252/2001 Sb. a 428/2001 Sb. Využijte služeb akreditované laboratoře na některé z poboček v Plzeňském kraji, ať máte dokonalý přehled o kvalitě vody a splníte případné zákonné povinnosti.

Jaký rozbor vody objednat?

akreditovaných laboratořích po celé republice provádí nespočet různých rozborů vody. Krácený rozbor, základní orientační rozbor, úplný rozbor vody, rozbory odpadních vod, několik druhů rozborů bazénové vody, a ještě mnoho dalších. Možností testování je mnoho, proto se nemusíte stydět, pokud se v nich neorientujete. Existuje jednoduché řešení. Stačí kontaktovat některou z poboček v Plzeňském kraji, kde vám se vším poradí. A to v souladu s platnou legislativou.

A jak to vlastně všechno probíhá? Všechno začíná komunikací s nejbližší pobočkou akreditované laboratoře. V Plzeňském kraji jich je hned několik – například v Plzni, Tachově, Rokycanech, Klatovech a Domažlicích. S proškoleným zaměstnancem vyřešíte všechny detaily a domluvíte se na konkrétním řešení. Následně si převezmete vzorkovnici k odběru vody. Provedete odběr vody dle podrobných instrukcí. Odvezete vzorek na kontaktní místo. Pak už jen stačí počkat. Za standardních podmínek trvá provedení rozboru vody a zpracování výsledku do protokolu 7-10 dní. Lze zvolit i expresní analýzu vzorků. V takovém případě se výsledků testování dočkáte za 1-3 pracovní dny.

Jestli patříte mezi pohodlnější klienty, ničemu to nevadí. Stačí se domluvit s některou z poboček akreditované laboratoře v Plzeňském kraji, a proškolení pracovníci odeberou vzorek vody za vás.

Co s výsledky testování?

Odborníci, kteří provádí rozbory vody, mají dlouholeté zkušenosti. Umí srozumitelnou formou prezentovat výsledky testování. Jednoduše popíší vlastnosti zkoumané vody – tvrdost vody, zákal, obsah dusičnanů, železa, jestli se jedná o pitnou vodu atd. Pokud by rozbor vody poukázal na překročení povolených limitů, pracovníci laboratoře navrhnou efektivní řešení, jak docílit zvýšení kvality vody. Vše řeší individuálně a s ohledem na konkrétní situaci klienta.

Protokol o akreditovaném rozboru vody lze vyhotovit i v několika světových jazycích. Laboratoře v České republice jsou vybavené nejmodernějším zařízením, takže není problém s uznáním akreditovaného rozboru ani v zahraničí. A přitom cena je v České republice výrazně nižší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Current ye@r *