Cosmic Cursor

V marketingové minulosti se někdy děly doslova psí kusy. Některé formáty reklamy vydržely do současnosti, ale jiné se využívají pouze zřídka, nebo dokonce vůbec. Do druhé kategorie spadá i formát internetové reklamy označovaný jako cosmic cursor.

Cosmic cursor spočívá v tom, že ke kurzoru myši byla připojena animace. Návštěvník webu s tímto formátem reklamy se mohl radovat, protože mu k tradičnímu kurzoru (jednoduchá šipka) přibyl obrázek. Mohlo se jednat například o logo, které tak neuniklo ničí pozornosti.

V současné době se k myši už nic nepřipojí. Cosmic cursor už téměř neexistuje

Obrázek putoval za myší celou dobu, dokud jste z webové stránky neodešli. Nutno podotknout, že cosmic cursor nebyl proklikávací a nebránil v pohybu po stránce. Zajímavostí také je, že obrázek připojený ke kursoru nešlo zavřít.

Cosmic cursor spadá spíše do upomínací reklamy, ale v současnosti se už běžně nepoužívá. Svůj boom zažil zejména v dřevních dobách internetu.

Jednalo se o poměrně agresivní způsob reklamy, ale je nutné podotknout, že obrázek se uhýbal ostatním modulům, takže neznemožňoval čtení. Mnoho lidí však cosmic cursor spíše obtěžoval, než že by měl pozitivní dopad.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Current ye@r *