Dodnes x do dnes

Dodnes si nejste jistí, jak se píše do dnes? V tom případě zbystřete. Jedná se o častou gramatickou chybu, která zkazila už nejednu známku z diktátu. Jak to tedy je?

Dodnes je příslovečná spřežka a jediná spisovně správná možnost je ve tvaru dodnes. Mezi synonyma lze zařadit slova dosud, podnes, nebo doposud.

Takže ode dneška už budete vědět, jak to správně napsat. A pokud ne, dostanete za uši. Nebo se na náš web podívejte znova. To už je na vás.

Příklady SPRÁVNÉHO užití slova dodnes:

 • Dodnes si nejsem jistý, kdo je můj otec.
 • Je smutné, že se o komunismu mluví dodnes.
 • Dodnes mi není jasné, jak funguje internet.
 • Ty bys mi to dodnes neřekla, že jsi mě podvedla. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak to nevím.
 • Český hokej dodnes těží z umění naganských mistrů.
 • Dodnes mě svět nepřestává fascinovat.
 • Jsem vzdělaný člověk, přesto dodnes nevím, jak fungují moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Current ye@r *

Článek ”Dodnes x do dnes” má již 3 komentářů.

 1. krcmicjevůl22:31 dne 5.3. 2019 napsal/a

  „Jsem copywriter. Kdo je víc?“
  Ty jsi jenom namyšlený debil, co si myslí, že sežral Šalamounovo hovno. Tvůj bakalářský titul je ti na 2 věci, protože jsi vystudoval pičovinu, a nikoliv proto, že jsi bakalář, blbe. V sekci českého jazyka se drž konkrétní věci, na tvé ostatní plky není nikdo zvědavý.

  1. Krcmic03:32 dne 13.3. 2019 napsal/a

   I ty buď zdráv velmi velmi vůbec, vymatlaný impotentní blbečku! Oceňuji, že se tvé dvě pologramotné mozkové buňky zvládly dostat nějakým nedopatřením na internet, aby zde mohly společně vyblít sračku podobného typu.

   Kdybys nebyl úplný kokot, dal bych ti bludišťáka za snahu. Je ti doufám jasné, že žádného bludišťáka nejspíš nedostaneš…. :-D Protože jsi ale 100% BIO RAW dementní poloopice, respektive její hloupejší verze s označením nula-nula-nula, která se zasekla mentálně někde v období prvohor, tak ti raději tu zapeklitou riddle-in-the-middle vysvětlím úplně do mrtě, ať tě nepronásledují po večerech noční můry, že zase něco nechápeš a nezechčiješ si pak opět doma prostěradlo na ubytovně ze strachu, že jsi úplný hlupák. Takže jsi připraven? Chtěl jsem ti prostě láskyplně naznačit, že jsi kokot a dostaneš hovno, protože jsi kokot, ty kokote. :-D

   Hovna žere tak akorát tvá matka a od Šalamouna asi nebudou, jinak by nemohla porodit takového vydrbaného paznehta, co po večerech prcá ovce do řitě. To by si totiž raději dříve vydloubla vagínu lžící, aby ji tvůj táta z rodu homo-pičus nemohl napustit. Jestli máš mindrák z toho, že žádný titul nemáš, tak to bude asi tím, že jsi kurva prostě imbecil. Z toho si ale nic nedělej. Jak se říká, všechno je jen v tvé hlavě a protože je v ní celkem dost kvalitně nasráno, tak to vypadá…. jsi napjatý? Tadááááááá! Že zůstaneš imbecilem určitě na věky věků, jdi-do-piče-tfuj-ty-hnusná-vymatlaná-mrdko, amen :-D. Jeden titul máš nicméně nadosah. Titul piča roku :-D. Tak si to prosím nepokaž a buď pořád taková zamindrákovaná hloupá pizda.

   Čau a umři brzo. :-D

   1. Tom17:30 dne 1.7. 2019 napsal/a

    Velmi profesionální.