Jak se píše É a Ě na klávesnici

Nevíte, jak napsat Ě nebo É? Sami se přesvědčte, že na tom není nic složitého. Jako vždy a všude existuje více způsobů, jak na to. Proto si ukážeme dva a sami si můžete vybrat, který vám vyhovuje nejvíce.

Jak se píše e s čárkou na klávesnici

Dlouhé é najdete ve vrchní části klávesnice, konkrétně u čísla 0. V této horní části klávesnice najdete i další písmena s diakritikou a vždy jen stačí stisknout klávesu.

Ale co když chcete napsat velké É? Musíte před stisknutím požadovaného písmene s diakritikou nejprve zapnout Caps Lock, který najdete na levé straně. Nezapomneňte ho pak vypnout tím, že ho znovu stisknete, protože jinak byste dál psali celý text velkými písmeny.

Druhou možností, jak napsat é s háčkem je stisknutí klávesy s čárkou, kterou najdete vedle klávesy Backspace a je zde nakresleno i plus, rovná se a háček. Tuto klávesu stiskněte a pusťte, čímž zajistíte, že další písmeno se napíše s čárkou. Proto pak už jen stačí zmáčknout klávesu s klasickým e a pro velké É před jejím stisknutím ještě podržte Shift nebo zapněte Caps Lock.

Jak se píše e s háčkem na klávesnici

E s háčkem napíšete stejně jako dlouhé e. Opět stačí si ho najít v horní části klávesnice – ě je u čísla 2.

Pro napsání velkého Ě opět zapněte Caps Lock, stiskněte ě a pak Caps Lock nezapomeňte vypnout.

Druhou variantou jak napsat ě je přes háček a to tak, že si najdete klávesu s háčkem, na které je také plus, rovná se a čárka. Podržte Shift a stiskněte tuto klávesu s háčkem. Vše pusťte a ačkoliv se nic nestalo, dali jste svému počítači pokyn, že další písmeno má zobrazit s háčkem. Pak už jen stiskněte klasické e.

Pro napsání velkého Ě tímto způsobem podržte při stisknutí klávesy s e Shift nebo zapněte Caps Lock.

Pokud vás zajímá, jak psát další písmena s háčkem nebo speciální znaky, podrobný návod najdete zde.

  •  
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*