Jak začít s Google My Business

Každá firma, která to s marketingem myslí vážně by neměla zapomínat na reputation management. To znamená, že si zkrátka pohlídáte, jak se o vás píše, jaké výsledky o vás vybíhají ve vyhledávači a pokusíte se o to, aby byly tyto výsledky co nejpozitivnější a ovlivnily zákazníka k nákupu. Přesně k tomu vám dopomůže i služba My Business neboli Moje firma, kterou Google poskytuje zdarma. Jedná se o výsledky, které se při vyhledávání na desktopu objevují na pravé straně a mají za cíl upozornit na konkrétní sídla firem.

Proč používat Google My Business

Používání Google My Business vám tedy umožňuje sdělit spoustu informací o vaší firmě hned ve vyhledávání. Pokud svůj My Business účet propojíte se svým účtem Google Ads, otevře se vám dokonce možnost přidat rozšíření o konkrétní lokalitu.

Velkým benefitem je také to, že My business je propojený s Google mapami. Takže se ve vyhledávání ihned zobrazí vaše pozice na mapě.

Doporučuji s tímto nástrojem aktivně pracovat a hlídat si, co se vašim potenciálním zákazníkům zobrazuje. Důraz bych kladl hlavně na fotografie, které by měly zákazníka nalákat, aby místo navštívil.

Jak se registrovat do Google My Business

V první řadě zkuste vyhledat svou firmu v Google mapách. Pokud ji zde najdete, zvolte možnost nárokovat firmu.

Pokud ne, otevřete si Google My Business na desktopu nebo si stáhněte aplikaci. Ke správě svého účtu však musíte mít založený gmail. Pokud ho máte, klasicky si v My Businessu založte účet a vyplňte zde potřebné údaje o vás a vaší firmě.

V obou případech je však potřeba ověřit vaši totožnost a vlastnictví firmy. Nejprve PIN kódem, který vám přijde poštou. V případě, že by vám ani po měsíci žádná obálka nepřišla, zpřístupní se vám možnost telefonického ověření, které je mnohem jednodušší. Každopádně My Bussines upřednosťňuje obálkový systém, a tak buďte trpěliví, protože jejich doručení může opravdu trvat.

Vyplnění informací o vaší firmě

Dostáváme se k nejdůležitější části – vyplňování informací, které se budou zobrazovat ve vyhledávání. Není na tom nic složitého, protože rozhraní služby My Business je naštěstí hodně intuitivní. Uvedu zde tedy pár doporučení, jak učinit informace atraktivnějšími.

Zčneme od toho nejdůležitějšího. U názvu firmy doporučuji za něj dát emoji, což upoutá pozornost zákazníka. Krom názvu je však důležité uvést také primární kategorii vaší firmy – od kategorie se totiž odvíjí další informace, které po vás bude Google požadovat.

Při uvádění URL doporučuji ji nevkládat pouze tak, jak je, protože pak by se vám návštěvnost v Google Analytics zobrazovala v sekci „direct“. Daleko výhodnější je v tomto směru použití tzv. utm adresy, která bude v Google Analytics strukturovat návštěvnost do dvou kategorií – médium organic a kampaň.

Atributy

Doporučuji pracovat i s atributy, což jsou štítky, které se k vaší firmě vztahují. Přidáte je jednoduše kliknutím na znaménko plus.

Doplnění možností atributů umožňuje import a export informací o firmě. Importem informací navíc můžete spravovat více poboček najednou.

Nastavení služeb

Novou aktualizací, která se zatím zobrazuje pouze na mobilních zařízeních je nastavení služeb. Je to tedy možnost přenést vaše menu do profilu v My Business.

Lze ho rozčlenit na dvě úrovně, které si můžete zvolit, nejčastěji je to PPC a SEO.

Fotografie

Jak už jsem zmiňoval, je důležité, aby byly fotografie kvalitní. Důležité je také to, jaké fotografie se v náhledu budou zobrazovat. Měly by to být ty, které toho o vaší firmě říkají nejvíce.

V pravém horním rohu nahrané fotografie můžete kliknout na písmeno i. Získáte tak možnost přiřadit k fotografii jednu z nabízených kategorií jako je například exteriér, interiér apod.

Příspěvky

Příspěvky udržují váš My Business profil aktuální a mohou upoutat pozornost zákazníků. Příspěvky opět doporučuji doplnit o fotografie, ale může to být pouhý text.

Po zveřejnění vám služba navíc rovnou nabízí statistiky o zobrazení a rozkliknutí.

Přeji vám při práci s My Bussiness jen to nejlepší a v případě, že si nebudete vědět raady, se na mě neváhejte obrátit. :)

 

 

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*