Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Jiří Křovák: Třpytkomat navenek komunikuje pozitivně a staví se do role seriózní služby, která umožňuje neseriózně se pomstít a schladit si žáhu na někom, kdo vás prostě vytáčí

Hello 0

2195e81

Jirka letos spustil projekt Třpytkomat.cz, což je služba určená pro ty z vás, kteří milují pomstu, mají rádi svítivé věci a mají dostatek nepřátel. Je to vlastně obdoba takové online vendety.

Někdo vás vytočil a vy se mu můžete konečně také anonymně pomstít. Tím, že mu pošlete obálku. Ale ne jen tak ledajakou obálku. Je napěchovaná až po okraj malými a prakticky nezlikvidovatelnými třpytkami. A ve chvíli, kdy váš odvěký nepřítel onu nebezpečnou obálku otevře, tak dojde k zabordelení celého přilehlého okolí…

Ahoj Jirko, zkus prosím na úvod představit službu tak, jak ji vnímáš ty a zkus prosím vysvětlit, komu je určená. Děkuji.

Ahoj Michale, Třpytkomat jsi popsal dost přesně. Já jen doplním, že to je nástroj nenásilné pomsty. Nikomu neublíží. Pouze spolehlivě nasere.

Znáš to. Stále přicházíš do styku s lidmi, kteří tě nějakým způsobem serou. Může to být tvůj šéf, který je naprostý idiot, ale myslí si, že je mistr světa a tak ti dělá každý den v práci peklo.

Nebo známý, který tě stále jen pomlouvá, hází na tebe špínu, ale z nějakého důvodu si to s ním nemůžeš (anebo neumíš :-)) vyříkat „po chlapsku“.

Nebo ti leze na nervy tvoje holka, která je sice moc fajn, ale doma nehne zadkem a tak bys jí chtěl trochu popíchnout a přinutit k akci 🙂

Naši zákazníci jsou velmi kreativní a tak je občas opravdu legrace pozorovat komu a s jakým vzkazem obálku nechají poslat.

Jestli se nepletu, tak Třpytkomat je koncept převzatý ze zahraničí. Konkrétně s tímto nápadem poprvé přišel Australan Mathew Carpenter. Jeho web Shipyourenemiesglitter.com a vlastně celý nápad nakonec byl po několika týdnech prodán za necelé dva miliony korun.

Proč si myslíš, že by se měl podobný nápad chytnout také u nás? Přece jenom Český trh je daleko menší a tedy i šance, že zrovna na tomto produktu vyděláte miliony jako Matt Carpenter, je výrazně nižší…

Přesně tak! Na myšlenku Třpytkomatu mě přivedl Mathew Carpenter.  Strašně mě to celé nadchlo. Posílání třpytek jako nástroje pomsty?!

V mých očích je to tak blbý, až je to geniální 🙂

Do projektu jsem ale rozhodně nešel s tím, že na tom nějak rychle a zázračně zbohatnu.

Český trh je mnohonásobně menší a tak šance, že se pohrnou stovky objednávek denně je v podstatě mizivá. Na druhou stranu věřím, že i u nás bude o Třpytkomat zájem.

Každý z nás denně potkává kvanta napruzených lidí, kteří nás neustále vytáčí. Představa, že jim pošlu anonymní dopis se vzkazem a k tomu se na něj vysype spousta malých otravných, barevných, lesklých třpytek, kterých se prostě jen tak nezbaví, je prostě boží.

A takových lidí, co by chtělo udělat to samé, je podle mě strašná spousta i v České republice :-).

Zkus prosím vysvětlit, v čem je anebo bude Třpytkomat jinačí a lepší.

Hned potom, co se objevily zprávy o úspěchu shipyourenemiesglitter.com se samozřejmě objevilo několik naprostých kopií jak ve světě, tak u nás v Česku. Absolutně nevěřím, že takto lze uspět.

Idea Třpytkomatu je trochu jiná. Zachovávám formát třpytkový pomsty, ale chci vybudouvat stabilní dlouhodobou službu se silným brandem.

Třpytkomat navenek komunikuje pozitivně a staví se do role seriózní služby, která umožňuje neseriózně se pomstít a schladit si žáhu na někom, kdo vás prostě vytáčí. Zábavnou formou, bez zbytečný agresivity ale s o to větším třpytivým účinkem ;-).

Máš připravený také plán B, tedy i případné varianty, kam by měl projekt směřovat v budoucnu, kdyby se původní koncept u nás neosvědčil?

Plán B připravený nemám. Věřím (a ostatně už se to také ukazuje), že o službu zájem bude.  Mám na Třpytkomat spoustu pozitivních ohlasů a lidi to prostě baví.

Výhoda třpytek je v tom, že jsou sice malé, lesklé, nejdou prakticky uklidit a tak se postupně leskne celý byt :-).

Ale na druhou stranu nic nezničí a ani neublíží. A tak krásně dlouhodobě připomínají tomu, kdo je dostal, že by se měl polepšit. Třpytkomat tak vlastně dělá svět lepším místem :-D.

Posíláš také zákazníkům na míru psané dopisy, respektive má možnost obdarovaný zjistit, kdo anebo proč se mu kdo mstí?

Když na webu Třpytkomatu vyplníš adresu toho, kam má dopis se třpytkami přijít, máš možnost napsat vzkaz. Vlastní vzkaz je spolu s náloží třpytek celá podstata služby. To co napíšeš do formuláře ručně přepíšu na papír. On ten ručně napsanej vzkaz na adresáta působí víc vážně a osobně 🙂 Považuju to za přidanou hodnotu služby.

Ono to vlastně bez vzkazu ani není ono, protože to ztrácí ten výchovný účinek. Tedy, že něco jsi provedl a tady přichází trest :-).

A teď už je jen na tobě, jestli to adresát pozná nebo ne. Můžeš se podepsat, ale nemusíš.

Můžeš vzkaz formulovat tak, že bude jasný, kdo ho posílá, nebo ho můžeš napsat tak zaobaleně, že nebude vůbec tušit která bije. Pokud by po mně někdo chtěl jméno odesílatele, určitě nepochodí.

Třpytky

Máš nějaké vtipné historky spjaté s provozováním Třpytkomatu? Třeba nějaké netradiční přání, požadavky, které vás spolehlivě dostaly do kolen?

Spousty :-). Těch vtipných vzkazů je opravdu celá hromada a bavím se nad nimi neuvěřitelně.

Ale bohužel ti tady nemůžu říct, jak který vzkaz zněl. Víš jak, opravdu si zakládám na anonymitě a to i co se vzkazů týká. Už jsem posílal i několik netradičních přání k narozeninám a to jsou opravdu perly :-).

Kolik lidí se aktuálně podílí na Třpytkomatu?

Třpytkomat je můj vlastní projekt. Ale samozřejmě všechno sám nedělám.

Hodně zásluh na vzniku a provozu projektu mají kolegové Tomáš Balíček a Vojta Havránek. Obrovskou radost mám ze spolupráce s jedním z nejlepších copywriterů v česku, s Pavlem Šenkapounem. Všichni to jsou ohromní profíci a spolupráce tak probíhala a probíhá naprosto perfektně 🙂 Té práce je na projektu fakt hodně a jsem moc nadšený, když vidím, že už se začínají dostavovat výsledky.

Třpytky nakupujete hádám asi ve velkém :-). Máte dostatečné zásoby? Kolik hříšníků dokážete naráz obsloužit?

Třpytek máme kvanta, takže se nikdo nemusí bát, že bychom nedokázali vytrestat třeba celý zájezd fotbalových chuligánů 🙂

Na třpytkách mě baví to, že se dají krásně kombinovat barvy a pomstu tak ladit opravdu do „vesela“ :-D.

Posíláte třpytky také do zahraničí? Mohu třeba takto obdarovat třeba naše „bratia“ na Slovensku nebo poslat zásilku třeba někomu na Ukrajinu :-)?

Zatím posílám pomsty pouze českým hříšníkům. Ale neříkám, že minimálně na Slovensko posílat nebudu. Je to jedna z alternativ.

Na kolik mě vyjde jedna taková sranda – tedy jedna obálka plná třpytek?

Tahle dokonalá pomsta tě vyjde na 99 kaček. Kupuješ si za to nezapomenutelnou třpytkovou odvetu s ručně psaným vzkazem a to si myslím, že to je dost luxusní cena. Zkrátka poměr cena / kvalita

Plánujete, že budete posílat také jiný sortiment – než jen a pouze třpytky?

Určitě ne. Třpytkomat bude vždy jen o posílání třpytek. Už existují služby, který posílají hovna, saze… A tak jim to nechme 😉

Ty třpytky prostě nejsou nechutný, nic ti nezničí, ale dokonale tě vytočí a to je tak super kombinace, že jiná forma odvety nedává vůbec smysl :-).

Nabízíte nějaké příplatkové služby? Třeba dvojitou nálož třpytek v jedné obálce? Anebo galon třpytek pro ty extra zlobivé?

Muhehe :-). Pro ty extra zlobivý tu máme dvojitou nálož třpytek. A to už je slušná hromada, která umí udělat už solidní paseku…

Tahle nálož je navíc za příplatek jen 66 Kč a asi proto minimálně 1/3 objednávek chodí jako „dvojitá pomsta“.

Trpytkomat - pro koho je určený?

Na stránkách používáte slogan, že Třpytkomat naštve, ale neublíží. Mohu tedy posílat tyto odměny také zlobivým dětem a babičkám?

Třpytky jsou sice bezpečný, ale dětem bych je neposílal.

Tohle píšeme i na webu. Kdo je adresát sice nezjistím, ale odesílatel by si měl vždy rozmyslet, komu pomstu posílá a jestli to nemůže mít nějaký špatný dopad.

Víš jak, třpytky jsou mrňavý a proto nevhodný pro děti do 3 let. Babičce to klidně pošli, ale ta si odplatu určitě nezaslouží. Babičky jsou přece hodné a milující bytosti :-).

Zkoušeli jste sami na sobě váš vlastní produkt? Jak dlouho trvá, než se podaří všechen ten bordel uklidit? Respektive dá se vůbec zbavit všech těch třpytek?

První pokus probíhal někdy před měsícem a můžu říct, že třpytek se opravdu jen tak nezbavíš.

Doma je máme všude. V koberci, v gauči, v posteli, v kapsách u tepláků a zbavit se jich? No… Dá se, ale usilovným, pečlivým, dlouhodobě a pravidelně prováděným úklidem. Jakmile někde něco opomeneš, už to zase roztaháš po bytě a můžeš jet nanovo. Takže fakt zábava na dlouhý večery 😀

Jak vlastně dojde k onomu zabordelení? Kalkulujete s tím, že obálku musí obdarovaný roztrhnout? Nebo je vše naaranžované tak, že i když budu sebevíc opatrný a obálku budu rozlepovat pomalu, tak stejně budou třpytky všude kolem?

Je to strašně jednoduché, ale zároveň geniálně vymyšlené. Někdo si to představuje tak, že otevře obálku a najednou z ní vyletí spousta třpytek.

Ne, takhle to není. Je to naaranžovaný tak, že po otevření obálky stále nic netušíš – třpytky nejsou vidět. Jsou totiž zabalený v tom dopise. Takže jakmile vytáhneš papír z obálky, třpytky se z něj uvolní a začnou se všude sypat a s tím už opravdu nic neuděláš, i když máš postřeh jako Bruce Lee.

Trpytkomat.cz - uvodní stránka

Jak moc velkého pomocníka může představovat domácí mazlíček obdarovaného? Dá se cílit obsah balíčku také na jeho zvířátko :-)?

Domácí mazlíček je perfektní roznašeč. Takový násobič pomsty :-D. Jakmile se ve třpytkách vyválí, je hotovo. Roznese je úplně všude a pomsta se tím rychle urychlí a zdokonalí, protože váš cíl bude nasraný ještě o něco víc. A o to jde :-).

Jsi schopen říct, kolik objednávek jste již odbavili?

Na to, že služba existuje teprve chvíli, tak už jsme rozeslali desítky objednávek a zájem o tuto formu vendety neustále roste.

Určitě jsem nečekal, určitě nám lidi začnou shazovat servery přívalem zájmu, jako to dokázal Mathew Carpenter.

Ale zájem o Třpytkomat postupně stoupá a mám z toho obrovskou radost. Aktuálně je to něco přes 60 odeslaných třpytkových pomst a už se těším až překonám stovku. Třpytkomat je teprve na začátku cesty. Ale už teď vidím super výsledky a těším se na další vývoj :-).

Nehrozí vám nebo odesílateli tohoto „dárku“ nějaký postih? Dám příklad, vaše třpytky nadělají takový bordel, že se zkrátka obdarovaný vytočí a bude třeba vám hrozit žalobou anebo trestním oznámením. Co se bude dít pak? Je vůbec něco takového právně napadnutelné?

Ještě jsem se nesetkal s tím, že by si vůbec někdo na Třpytkomat stěžoval, natož aby hrozil žalobou. Ono v podstatě žalovat není za co. Zdraví tím nikomu nezničíš, oblečení nebo elektroniku taky ne. Jen to budeš prostě muset čistit.

Jestli to tedy chápu správně, tak ani mně, jakožto odesílateli, tak ani vám nehrozí žádný postih?

Nelegální to není, jen je to otravné. Pokud mě bude chtít někdo žalovat za to, že ho někdo „potřpytkoval“, tak může. Ale fakt tam není za co žalovat.

Jirko, jaké máte plány s Třpytkomatem do budoucna? Co plánujete letos na Třpytkomatu vylepšit?

Především chci kolem Třpytkomatu vybudouvat silný a znamý brand s aktivní komunitou lidí, kteří hlavně celou službu budou brát jako perfektní fór. Aby vždy, když tě někdo vytočí sis vzpomněl na Třpytkomat. To je můj cíl.

A samozřejmě vylepšovat web a celý proces od zájmu až po doručení objednávky tak, aby služba zanechala pozitivní emoce u odesílatele a pořádnou dávku rozčílení u příjemce.

Chceě si projekt ponechat anebo je v plánu také spíše prodej ve chvíli, kdy se projekt chytne a bude o něj zájem?

Už od začátku jsem chtěl vybudouvat stabilní službu, která tu s námi bude dlouhodobě a budu jí mít plně pod kontrolou. Žádná rychlokvaška na prodej to určitě být neměla a ani není.

Jirko, poslední otázka na závěr. Myslíš si, že mají lidé skutečně tolik nepřátel anebo, že je spíše baví ta samotná představa, že někoho zkrátka napálili? Protože jinak si nedovedu vysvětlit ty tisíce objednávek a tolik spokojených klientů, které si tento koncept již získal po celém světě :-).

To je na tom všem právě nejlepší. Je to kombinace obojího.

Nemusíš mít jen spoustu nepřátel, ale i například kamarádů, kteří tě prostě občas naserou.

A není nic lepšího, než vykonat pořádnou stylovou třpytkovou vendetu, která nezraní, neublíží, ale adresáta pořádně vytočí a bude si to dlouho pamatovat.

Jirko, děkuji za rozhovor a Třpytkomatu přeji do budoucna hodně „spokojených“ zákazníků.

Zdroj: http://objevit.cz/jiri-krovak-trpytkomat-je-nenasilny-nastroj-pomsty-nikomu-neublizi-ale-spolehlive-nasere-t120931

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ostatní uživatelé také četli:

Mnohokrát jsem se zamýšlel už v životě nad tím, proč nás nevěra toho druhého tak bolí. Asi poprvé se zde pouštím do nějakého filozofického článku, který neschvaluje a také neodsuzuje jednu či druhou stranu. Neříká, co je správné a co není. Protože to sám nejsem schopen posoudit. A myslím, že ani nikdo jiný. Každý z nás je...

V několika ze svých předchozích článcích jsem se už zabýval tím, jestli je vůbec možné efektivně pracovat z domu. Podle mého soudu ne. Ano, určitě existují lidé, kterým nedělá problém se soustředit, i když pracují doma. Je jich tak malé množství, navíc i oni si museli projít stejným vývojem (zjištění, že doma pracovat nemohou ->...

Pokud se ptáte, jak se píše č na klávesnici, existují dvě varianty, které můžete zvolit. Bez psaní háčků nad písmeny se v běžné komunikaci v digitálním světě neobejdete, proto se na to podíváme. Nejčastější způsob psaní c s háčkem Nejjednodušší a zároveň nejpoužívanější způsob psaní tohoto písmena je stisknutí klávesy v horní části klávesnice. Pokud...

Je to možná trochu zavádějící označení, ale jedná se o takzvaný čistý formát. Co si pod tím představit? Každá stránka má určitou velikost, ale text se zpravidla nepíše až do krajů. Bylo by to nečitelné a nepraktické. Prostor na stránce (v tisku), který je možné použít pro text, obrázek, fotografii, se označuje jako zrcadlo. Zrcadlo...

Víte, jak se píše slovo precedens? Možná ano, ale nejste si jisti významem. My si ho vysvětlíme spolu s pravopisem. Na procvičení tu pro vás opět mám několik příkladů. Správně je precedens i precedent Obě slova mají stejný význam. Precedent je více počeštěná varianta, která je sklonná, a proto je nám její používání přirozenější. Ale...

Jak roste životní úroveň lidí, tak některé věci brát jako samozřejmost. Pravidelnou dovolenou o prázdninách v létě. Krásně zařízený dům. Drahé auto. Lidé se často předhání v tom, kdo toho má víc. Přitom o tomhle asi není život. Ani jedna z těchto věcí vás neudělá šťastnými. Na chvíli budete třeba štastnější. Ale ten pocit vám vydrží jen...

Svého času byl, jak píše on sám na svém webu, „tlustý“. Ale na rozdíl od mnohých jiných, nechtěl „tlustým“ zůstat napořád. Se svou nadváhou se rozhodl bojovat. Dokázal shodit téměř 40 kil. Založil si vlastní web o hubnutí. Napsal o tom, jak shodil 35 kilo knihu. Věnuje se zdravému životnímu stylu, stravě, výživě a také...

Facebook má 2,8 miliard uživatelů, z nich více než polovina navštěvuje tuto sociální síť denně. Jednotlivé státy proto čím dál víc na Facebook tlačí, aby kontroloval obsah, který se zde sdílí, a to se týká především reklamních sdělení. Jak k tomu ale přijdou inzerenti? Zabanování účtuSamozřejmě je do jisté míry pochopitelné, že Facebook nestíhá vše...
Načíst dalších 10 článků