Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Kdy a jak se slaví Mezinárodní den zásnub a jak správně žádat o ruku, jak koupit snubák a spousta dalších zajímavostí

Hello 0

Svátky lásky jsou skvělou příležitostí, jak si připomenout společné okamžiky. Začátky, krásné chvíle, ale i ty, které utužily vztah a posunuly ho dál. Po Valentýnu následuje ne tolik známý Mezinárodní den zásnub. Ideální čas nejen na zásnuby – zkrátka, pokud jste někdy přemýšleli, že do toho praštíte, je tento den na to ideální.

Kdy se slaví Mezinárodní den zásnub?

Mezinárodní den zásnub je každý rok ve stejný den – druhého března (2. 3.). 

Mezinárodní den zásnub – historie vzniku – proč se slaví tento den?

Zatím poměrně neznámý svátek – Mezinárodní den zásnub – se slaví už od roku 2015.

Jak se slaví Mezinárodní den zásnub?

Asi první, co se nabízí je, že překvapíte svého partnera/partnerku žádostí o ruku a užijete si tento svátek společně (tipy na to, jak to udělat, jsou níže).  Máte-li navíc před sebou váš velký svatební den, je to přeci perfektní důvod k tematické oslavě lásky! A pokud jste již dlouhá léta sezdaní, nic nebrání tomu si na zásnuby zavzpomínat. Možností je zkrátka hodně.

Pamatujte, že zasnoubení je slib mezi mužem a ženou o společném vstupu do svazku manželského. Není to vynutitelný slib a vzniká jen na základě opravdových citů k partnerovi. Tento počin má bohatou historii. Ale i dnes je to významný okamžik pro pár i jejich rodiče. Součástí zasnoubení je prsten, který žena obdrží od svého nastávajícího. Není přesně známo, kdy muži nakupují zásnubní prsteny nejvíce (nikdo na to žádný výzkum u nás v ČR nedělal). Někdy ho mohou dát své nastávající ihned, jindy to trvá týdny, ale i měsíce – je to zkrátka kus od kusu jiné, protože každý se rozhoduje. Muži utrácejí za zásnubní prsteny rok od roku více a přibývá zákazníků, kteří svou cestu ke sňatku zahájí zásnubami, ale i těch, co vybírají dražší prsteny (pod pojmem si každý představíte něco jiného – pro někoho je to prsten za desítku, pro někoho je čtvrt mega málo).

Zde bych se na chvíli pozastavil – zásnuby jsou o tom, že tomu vyznáváte lásku. Nejsou o tom se předhánět, kdo za vás dá více. Ano, je hezké, když partner umí pro tento významný okamžik hlouběji do peněženky (zkrátka, aby to nebyl posraný škrt – takové nebrat – protože pro něj bude vždy nejspíše důležitější vždy jeho vlastní já). Na druhou stranu – více se asi cení nápad, než hodnota prstenu. Partner by vás měl dobře znát a navodit takovou atmosféru a udělat žádost o ruku v takovém prostředí, o jakém jste vždy snila – takže určitě je fajn trošku napovědět, protože nikdo nemá doma křišťálovou kouli. Někomu vyhovují okázalá vyznání lásky na stadionu před miliardou lidí, někomu jde více o ten intimní okamžik vás dvou (to je také moje preference :-D).

Možná se to může zdát lehce prvoplánové. Člověk často čeká na vhodný okamžik, ale ten nastane jen tak, že si ho sami vytvoříme. Vyberte oblíbenou restauraci, místo či překvapte svou drahou odjezdem na dovolenou. A požádejte ji o ruku. Mezinárodní den zásnub není tolik známý jako Vánoce, oslava příchodu nového roku či Valentýn. Svou milou tak překvapíte a budete na to společně vzpomínat. Krásné prstýnky nabízí značky Halada a ALO diamonds či Swarovski.

Nechce se vám do společnosti, toužíte po chvílích pohody jen ve dvou? Zavzpomínejte si v pohodlí domova s partnerem na vaše úplné začátky, seznámení, první rande a polibek, ale i okamžik zásnub. Jistě máte mnoho fotek, které vám připomenou krásné společné okamžiky. Pusťte si oblíbené písníčky, ale i ty, na který jste tančili první ploužák anebo ty ze svatebního dne. Kromě vzpomínek si naplánujte i kousek budoucnosti, společnou dovolenou, večeři, návštěvu divadla či koncertu.

Zkuste naplánovat pro vaši drahou polovičku překvapení. Uspořádejte společnou večeři s vašimi přáteli, kdy si zavzpomínáte na vtipné i krásné okamžiky vztahu. Můžete také naplánovat společnou akční dovolenou na vodě, prodloužený víkend s vínem na jižní Moravě anebo roadtrip napříč Španělskem.

V českých zemích je pojem zásnub znám už od středověku, kdy se zasnubovali (a zásnuby též rušili) představitelé vládnoucích rodů – cílem bylo, aby se spojily (a křížili :-D) mezi sebou jen silné rody a vznikaly tak rody ještě silnější. Ještě v první polovině dvacátého století měly zásnuby formu zásnubní hostiny (kde se na oslavu jedlo a pilo do němoty). Ta byla intimnější než svatba. Zásnubní hostinu pořádali rodiče snoubenky.

V současné době se výraz zasnoubení či zásnuby používá nejen pro takto formálně organizovanou slavnost, ale i tehdy, požádá-li muž o ruku ženu pouze v její společnosti a rodičům je zasnoubení oznámeno následně.

Často se ale dnes děje, že si chce jeden druhého pojistit – byť už je vztah doslova před krachem – a nejspíše tím, že se společně zasnoubíte, to nevyřešíte, že… Protože problémy tím nezmizí, tím je jen oddálíte. Takže pokud vás podobná blbost také napadla, tak se na žádost o ruku za pět minut dvanáct fakt vyserte. 🙂

Formálně o zásnubách – co znamená žádost o ruku

Dle zákona z roku 2014 o rodině platí, že snoubenci jsou muž a žena, kteří spolu hodlají vstoupit do manželství. Zákon po snoubencích ale vyžaduje pouze to, aby před uzavřením manželství navzájem poznali svůj zdravotní stav a aby zvážili uspořádání budoucích majetkových poměrů a bydlení.

I tato právní norma je ale jen deklaratorní, která má více morální rozměr než právní – její nedodržení totiž nemá na platnost manželství vliv. Je jí spíše zdůrazněn význam manželství ve smyslu životního společenství a zdravého prostředí pro založení rodiny. Zasnoubení tak sice nemá žádné právní následky, je právně nevynutitelné, přesto je jako předchozí dohoda předpokladem k tomu, aby k uzavření manželství následně došlo.

Zkrátka je to něco jako neformální rezervační smlouva o smlouvě budoucí na byt, kterou můžete kdykoliv zrušit a budete v klidu. Což už pak například potom – u manželství – moc nejde. Tam si to pak hezky odserete se vším všudy. 😀

To ale neznamená, že když vám z toho neplynou žádné právní závazky, že partnera požádáte o ruku jen tak z prdele – byť by to byl asi dobrý vtip a já bych se tomu zasmál z plna hrdla :-D, tak věřím, že váš protějšek se již bude smát méně a vy potom ještě méně. 🙂

Žádost o ruku podle tradice a etikety

Běžné je a vždy bylo to takovým běžným zvykem, že o ruku ženy žádá první muž. Dříve se běžně při tomto aktu muž vyznával ze své lásky své ženě (představte si scénku z Romea a Julie).

Dnešní doba však pokročila a proto dnes již žena nemusí na své první slova typu „Miluji Tě“ čekat až do zásnub.

Zde opět trochu odbočím – bylo by fajn a moc hezké, kdyby muži uměli tahle slova své ženě říkat častěji a nejen, když si chtějí zapíchat nebo něco potřebují. Nemělo by se jimi ani plýtvat (aby nezevšedněla). Ale každá žena vám asi potvrdí, že je moc hezké slyšet, že vám na ní záleží a slyšet to ve chvíli, kdy vlastně o nic nejde – zkrátka, že to děláte jen tak, protože chcete vidět toho druhého šťastného. Protože za to nic zpátky nechcete a neočekáváte (děláte to nezištně – i když vlastně možná spíše zištně – protože si chcete v hloubi duše zapíchat :-D).

Jak se zásnuby prováděly dříve / jak vypadaly

 1. Předat ženě květiny / kytici a obdarovat ji zásnubním prstenem (nejlépe s drahým kamenem o velikosti odpovídající jeho příjmovým poměrům ).
 2. Pokleknul na jedno koleno a při samotném aktu vyjádřil ženě svou úctu.
 3. Poslední část žádosti o ruku pak byla realizována v rodině ženy, kde se slušelo, že budoucí manžel / ženich nevěsty požádal rodiče nevěsty o její ru(č)ku. Potom ženich měl za úkol přinést ještě větší kyticí pro svou novou nevěstu, v záloze měl pak ale ještě menší kyticí pro matku a dárek (obvykle chlast :-)) pro tátu nevěsty. Po svolení pak následovalo ujištění rodičů nevěsty, že jejich dcera bude v těch nejlepších rukou!

Jak již jsem psal dříve ohledně zásnubní slavnosti – ta byla dříve také běžná. Dnes se již tento zvyk nedodržuje v podstatě vůbec – ale pod touto zásnubní slavností si představte něco jako svatební hostinu, kterou měli za úkol pořádat rodiče nevěsty na své náklady. Jediné, co se zachovalo, je zásnubního oznámení, které vlastně dříve „legalizovalo“ společný pohyb dvojice na veřejnosti. Svatba poté proběhla do roka a do dne od data zásnub. Tyto tradice se dnes už z mnoha praktických a společenských důvodů nedodržují.

Jak dobře vybrat místo pro žádost o ruku

Ze zasnoubení si budete vždy pamatovat jen dvě věci – místo a pocity (jak vypadalo místo, kde k žádosti došlo a jak jste se v tu danou chvíli cítili).

A je pak otázka, zda ve vás tyto pocity štěstí zůstanou i po letech nebo po rozvodu. 😀

Obojí lze naštěstí hodně ovlivnit, protože si dopředu zvolíte jak místo s odpovídající atmosférou, tak i samotný akt si můžete nacvičit. Při výběru místa pro žádost o ruku si položte tyto otázky:

 1. Znáte nějaké společné oblíbené místo, kde víte, že se budete oba cítit dobře?
 2. Je váš  partner / partnerka člověk, který se cítí lépe na veřejných místech, nebo preferuje spíše intimitu a soukromí?
 3. Má váš partner / partnerka raději nějaký typ místa, kam rád/ráda chodí (třeba i sama po večerech – třeba na pláž, louku, les, loďku na jezeře, západ slunce nebo most)?

Správný výběr místa je velice důležitý a rozhodně jej není radno podcenit! Svůj protějšek tak musíte mít fakt za ty roky dobře načtený (měli byste o něm již všechny tyto věci vědět – doptávat se na to měsíc předtím, než se chcete zasnoubit – asi není to pravé ořechové a pak je asi něco špatně). Případně je dobré se poradit s kamarády, pokud jste si v něčem nejistí (ideálně jejími kamarádkami nebo sourozenci, kteří ji znají nejlépe).

Žádost o ruku na vrcholu skály při západu slunce může být ženichovou romantickou představou, která se ale nutně nemusí potkávat s představou milované nevěsty, která trpí závratěmi z výšek, která v její hlavě rozhodně sílu okamžiku přebije a vy tak budete opět zase za čuráka.

Na místo žádosti o ruku se některé páry v budoucnu vracejí (ať už u příležitosti svatební cesty, nebo výročí svatby). A aby tomu tak opravdu bylo i u vás, musíte se na daném místě dobře cítit, zkrátka umět si oba navodit tu správnou atmosféru – respektive – to je právě práce ženicha, aby takovou atmosféru navodil při zásnubách, aby vám řekla ano.

Aby byla žádost o ruku hladká

Tak byste měli mít oba hladké ruce a je třeba k tomu používat krém na ruce typu Nivea…

Pokud bychom měli obecně definovat teleshopping, jedná se o kategorii televizní reklamy, která se výrazně odlišuje od klasických reklamních spotů. V rámci teleshoppingu bývá představen konkrétní produkt, který je následně nabízen divákovi ke koupi za předem určenou cenu. K lepším prodejům pomáhají známé tváře, které společnosti pro teleshopping angažují. Mezi nejznámější představitele teleshoppingu patří Horst Fuchs. Reklamní...

Aby žádost o ruku proběhla hladce, je třeba jít tomu štěstíčku naproti. Určitě nechcete, aby to skončilo celé fiaskem. To byste si to šli asi brzo hodit – a to přece nikdo nechceme (možná). Aby všechno proběhlo hladce a zvýšili jste pravděpodobnost úspěchu, tak hlavně nezapomeňte na:

Že nemusíte být za všech okolností originální a že vaše žádost nemusí probíhat před zraky tisícovek lidí (pokud nejste vyloženě exibicionista nebo rozený herec). V soukromí se budete cítit sebevědoměji a nejspíš také potom i vy, jenž žádáte o ruku nevěstu, si celý akt daleko více užijete.

Všechno nemusíte mít nacvičené a umět nazpaměť jako robot. Není nutné si vše trénovat a připravovat si nějaký zbytečně dlouhý proslov. Snažte se být přirození, nikdo od vás neočekává žádné herecký výkon. Proto, pokud se necítíte na půlhodinové vyznávání lásky, bohatě si vystačíte s jednoduchou otázkou: „Vezmeš si mě?“. Protože ve finále o nic jiného stejně nejde a pokud nejste vyloženě čurák, tak byste na této jednoduché větě toho nemuseli až tak moc zkazit.

Posbírejte informace od někoho, kdo je vaší milé blízký – bude to nejčastěji její nejbližší kamarádka nebo sestra (hlavně se s její sestrou nevyspěte :-D). Pomůže vám to lépe zjistit její představy o tom, jak by tento významný den měl proběhnout. Dozvíte se tak nejenom to, jak by mělo dané místo vypadat a kde by to mělo proběhnout, ale i o tom, jaký prstýnek vybrat (hlavně jakou velikost vybrat). A hlavně ať udrží tajemství, ta čubka. 😀 Nechcete přece, aby se vše prokeclo, to byste ji museli fakticky za trest opíchat…Proč se ptát kamarádky nebo sestry? Protože holky si spolu rády povídají nejen o svatebním dni, ale také o zásnubách. Mohou si také předat informace o velikosti prstenů právě kvůli příležitosti, jakou je potenciální žádost o ruku. Vaše vyvolená se o tom, jak by měl vypadat její vysněný zásnubní prsten může svěřit kamarádkám nebo své mámě. Tato osoba vám zároveň může pomoci při výběru zásnubního prstenu v některém klenotnictví. Vydejte se pak na špionážní misi a půjčte si nějaký prsten z její šperkovnice, o kterém víte, že má správnou velikost, a že jí nebude chybět. Případně, abyste nevzbudili podezření tím, že vaší vyvolené nějaký prsten zmizí, obkreslete si vnitřek prstýnku pomocí tužky na papír. Zjistíte tím, jaký musí být vnitřní průměr zásnubního prstenu. Vezměte ho do některého šperkařství, kde vám prsten změří a ochotně pomohou i při výběru. Takto máte jistotu, že zásnubní prsten bude bez problémů sedět. Zároveň vám může půjčený prsten sloužit jako inspirace co se týče stylu. Dávejte si ale pozor, aby prsten seděl na správný prst a správnou ruku (a pokud máte více milenek, kterým slibujete manželství, tak dejte bacha, ať jej dáte správné…).Pokud vaše milovaná dosud žádný prsten nenosí, tak… no tak se s ní nikdy nezasnoubíte. Má prostě smůlu a vy taky. Ne, teď si děláme samozřejmě prdel, že. Pokud žádný prsten doposud nenosí, tak zkuste velikost zásnubního prstenu odhadnout.

Jak správně udělat odhad snubáku? Třeba tak, že až si při přípravě obědu nechtěně usekne prst, tak jí ho seberete a poběžíte za svým šperkařem. Jen musíte dávat pozor, aby to byl prsteníček. Musíte tedy doufat, že ten si usekne jako první a ne až jako poslední. Protože pak byste měli fakt smůlu nebo byste jí museli koupit nějakou protézu. Což je možná ještě dražší jako snubák a přiznejme si narovinu – chcete si opravdu brát na celý život holku, co si při porcování masa v kuchyni odřeže půlku ruky? Spíš ne, protože to bude fakt guma…Ale zpět k snubákům – velikosti prstenů se pohybují přibližně mezi 45 až 65 milimetry (obvod). Pokud má vaše vyvolená užší prsty (respektive – pokud ještě nějaké prsty má :-D), pak se bude obvod jejího prstu blížit 50 mm. Pokud jsou její prsty mohutnější, bude to kolem 60 mm. Pro přesnější odhad si zjistěte velikost svého prstu a pak ho porovnejte s jejími. Vždy je lepší koupit větší prsten, protože je mnohem jednodušší obvod zásnubního prstenu zmenšit než roztáhnout. Když zjistíte přibližnou velikost, zamiřte do šperkařství, kde si nakonec vyberete ten nejkrásnější zásnubní prsten a budete spolu žít šťastně až do smrti nebo rozvodu, kdy vás oholí o půlku majetku. 😀

Pokud se své vyvolené nenápadně zeptáte na velikost prstenu, ještě to neznamená, že jste ji připravili o překvapení. Neví totiž, při jaké příležitosti nastane žádost o ruku, takže překvapení určitě nezkazíte. Některé ženy spíše než překvapení ocení, když se na výběru zásnubního prstenu budou moci podílet, takže žádné tajnůstkářství není na místě a můžete se rovnou zeptat i na velikost prstenu. V tomto případě můžete do některého klenotnictví přijít spolu s přítelkyní a spolu s ní vybrat její vysněný zásnubní prsten.Pokud jste odvážnější, tak můžete zkusit změřit velikost prstu, když bude vaše vyvolená spát (pokud se vzbudí, zahrajte to do outu a dělejte, že jste měřili velikost jejího prsu). Bude si to ale vyžadovat skutečně hluboký spánek a velkou šikovnost a obratnost z vaší strany (případně ji prostě něčím jebněte po hlavě). V opačném případě můžete vaši přítelkyni nejen vzbudit, ale také nepříjemně vyděsit – třeba tím, že ji cpát ve spánku do pusy své péro – sice nevím, proč ji cpete kokot až do krku zrovna ve chvíli, když řešíme VAŠE zásnuby, ale jinak nic proti gustu. Svým způsobem je to také určitá forma vyznání lásky. Jen tedy dopředu říkám, že pokud se jí zrovna budete v tu samou chvíli ptát, zda si vás chce vzít, nebude mít jak vám říci své ano.

O ruku ji žádejte pouze v období, kdy neřešíte žádné klíčové záležitosti. To znamená, kdy nejste ani jeden pod stresem a máte pocit že jste na manželství připraveni. Což obnáší – musí vás milovat a vy ji. Musíte jí dát předtím nažrat, aby neměla blbou náladu (stačí ji vrazit do ruky Nutellu 10 minut předtím, než začnete drmolit váš proslov). Neměla by mít ten den krámy – bude pak ještě víc bulet anebo vám vyčte, že je všechno vaše chyba – prostě – měla by v ten den být emočně stabilní. Což když se nad tím člověk zamyslí, je tak jednou za přestupný rok, ale třeba to trefíte.

Teď vážně – pokud máte neshody, žádost o ruku je pitomost (nejspíše dostanete košem). Nevyřešené a nedořešené problémy zkrátka tohle nevyřeší. Stejně tak byste neměli podléhat nátlaku, kdy jeden na druhého kvůli zásnubám tlačí. Musíte to chtít oba. Kdy je ta správná chvíle, poznáte jednoduše – prostě to budete vědět, že to chcete udělat teď a ta myšlenka vás nepustí ani zítra, ani za týden, ani za měsíc a ani za… no za rok už je docela dost, ale tak pokud vás to stále drží, tak proč nepočkat ještě další rok a potom další, až ji tyhle choutky prostě přejdou? 😀

Tady opět trochu odbočím – spíše takové malé zamyšlení – nechci nikomu rozmlouvat svatbu nebo zásnuby (chraň bůh). Spíše v dnešní době mi přijde, že si většina žen i mužů přestavuje manželství jako vrchol svého snažení. Že roky se derete po skále nahoru, až nakonec vylezete nahoru a tím vaše úsilí končí. Ale je to přesně naopak – tam teprve vše začíná. Protože část manželů propadne falešné naději, že „ten prstýnek“ je zárukou toho, že už vás nic a nikdy nerozdělí. Což je samozřejmě blbost. Spíše vám to celou situaci jen ztíží (při rozchodu se ještě měsíce musíte dohadovat, domlouvat, i když jeden na druhého máte averzi).

Jak řekl jeden trenér NBA, většina univerzitních hráčů si představuje, že vrchol jejich kariéry je draft do NBA. Ale tam teprve začíná ta pravá dřina. Tam musíte dokázat, že na to máte každý den a už vedle vás jsou jen ti hráči, kteří chtějí být profesionálními sportovci.

Já si vždy říkám, jestli naopak není pevnější ten svazek, kdy „spolu musíte být“, protože vy sami oba dva chcete. Ne protože vás k sobě pojí nějaký papír, prstýnek nebo cokoliv jiného. Nehledě na to, že by asi dost ubylo rozvodů jen kvůli tomu, protože „jsem si ho brala kvůli penězům“ nebo „abych si ji pojistil“ apod. Když můžete zítra oba dva svobodně odejít, tak naopak máte více důvodů, proč na svém vztahu více pracovat. Protože odejít je snadné už tam není milión překážek. A možná právě proto si takového vztahu pak i více vážíte.

Po „aktu“ si udělejte společnou fotografii, nebo požádejte někoho, aby vás vyfotil. Tím není myšleno, že máte hned před zraky všech začít spolu souložit, bavíme se pořád o vašich zásnubách, vy hovada!

Ale jakmile budete svoji a vám se (nedejbůh) manželství vydaří, budete si chtít tuto chvíli společně připomenout. A i třeba, když se nevydaří, budete každý s někým jiným, ale budete mít pořád k sobě blízko – zkrátka stane se to určitou etapou vašeho života, na kterou budete nejspíše chtít rádi vzpomínat. A společná fotka vám pomůže znova všechno to krásné zase prožít ještě jednou. 😀

Nebo si jen vzpomenete na to, jaký byl ten druhý čurák a zmrd, fotografii okamžitě roztrháte a půjdete tomu prevítovi zapálit barák. Ať tak či tak, nějaké emoce to ve vás vyvolá. Pokud však držíte teď v ruce kanystr s benzínem, doporučuji nejdříve zavolat svému psychiatrovi nebo si zkuste vzpomenout, zda jste si nezapomněla vzít dneska prášky…

Pokud jsou dívčiny rodiče poněkud nečitelnější konzervy, suchaři, staromódní, divní nebo vás nemají moc v lásce, může vám vaše milá předem připravit půdu a rodiče připravit na vaši ofiko návštěvu kdy, ji přijdete požádat o její ruku.

Pokud vás její rodiče nemají rádi, je možnou přípustnou variantou si koupit mačetu a rodiče někam odklidit (třeba na Krym) a dělat, že o ničem nevíte a že ten krtinec na zahradě, který trochu hnilobně zapáchá a pořád kolem něj hrabe její milovaný Puňta, s tím vůbec nesouvisí. Pokud by byl přesto Puňta neodbytný, tak ho prostě zakopete taky. A pokud na to vaše vyvolená přijde, no tak vám nezbyde bohužel nic jiného, než ji krouhnout taky. Sice je pak otázka, koho budete žádat potom o ruku, ale to dořešíte pak nějak potom, to teď neřešte…Pokud vás její rodiče nesnáší, je pak otázka, zda potom nebudou mezi vámi dělat zbytečnou bariéru a rozdmýchávat konflikty. Jen na tohle předem myslete, protože i „okolí vašeho vztahu“ je důležité. A rozhodně nechcete, aby vaše tchýně byla nepřející babizna nebo nedejbůh piča.

Na co muži při žádosti o ruku zapomínají?

 • Zejména po delším proslovu se muži zapomenou zeptat, zda si je žena vezme. Prostě je toho na nás tak moc a moc věcí si v životě nepamatujeme. Tak to zkrátka je. Proto byste si měli zapamatovat :-D, že pokud nepoložíte otázku, dívka Vám vlastně nemůže říci „Ano“. V lepším případě odpoví, ale vlastně ani neví na co. Nezapomeňte tedy položit otázku „Vezmeš si mě?“.A vydržte chvíli mlčet. Pokud ani po 10 minutách nicméně stále nic neříká, tak je to buď tím, že je jí sotva šest a vy jste pedofil, nebo jste zapomněli na to, že je vaše dívka němá, nebo je tak blbá, že neumí do pěti počítat a neví, co po ní chcete. Jo a pak je tady ještě jedna varianta – že si vás vzít nechce, ale to dost pičovina, že? :-DKterá by nechtěla takového štramáka! No nejspíš tahle…
 • Před žádostí se my muži zapomínáme chovat normálně a tím dívku zbytečně upozorňujeme na to, že s námi není něco v pořádku – což vaše dívka ve skrytu duše tuší, že budete trochu kokot… Zkrátka dáváte ji svou nervozitou najevo, že teď něco přijde. Pokuste se maximálně odbourat stres, přílišné vtipy i vážnost. Pokud se vám to nepodaří, dívka se může všeho dovtípit a zbytečně přijde o překvapení. V lepším případě bude celou dobu očekávat, že hodláte žehlit nějaký průser (třeba to, jak jste se při měření jejího snubáku vyspali s její sestrou).

Co podle žen může žádost o ruku nejvíce pokazit

Opilost – panáka na kuráž si klidně dát můžete, ale rozhodně to s alkoholem nepřehánějte! Pokud se ožerete jako doga hrozí, že si vás vyvolená nebude chtít vzít, protože to z vás potáhne na míle daleko a na její rodiče, pokud nejsou alkoholici, tak dojem také neuděláte. V lepším případě si tento den nemusíte pamatovat vy. Nebo si jej budete všichni pamatovat a budete naopak na něj chtít všichni raději zapomenout – ani jedno z toho však není žádná výhra (ale zase budete mít jak vy, tak vaši kamarádi super historku).

Významný den – jestli miluje Vánoce a vy to přebijete žádostí o ruku ve Štědrý den, vůbec nemusí být tak spokojená, jak si myslíte (přehled významných dnů). Proto byste měli tuhle událost plánovat na jiné všední dny, které ona nemá spojené s žádnou jinou stejně důležitou událostí.

Zasraný prstýnek – vyprcejte se na žádost o ruku s prstýnkem v jídle, nebo ve víně nebo v jakémkoliv jiném sajrajtu. Tohle funguje tak leda ve filmech a v animácích. Ve skutečnosti je šperk po nálezu obalený jídlem, nebo ulepený a nejde bez vyčištění nasadit na prst. Dokonce jej už v některých případech hladová nevěsta pozřela (a byl problém jej pak vysrat), případně na něm vyzkoušela pevnost své zubní korunky.

Špatné místo – velká část žen (jedna třetina) byla nespokojena s místem, kde žádost o ruku proběhla. Nejčastěji hrálo roli to, že nebylo dostatečně romantické. Je sice pravda, že když jste ji na prvním rande přefikli v klubu na hajzlech, tak to taky nebyla bůh ví jaká romantika, ale tahle výmluva nejspíše na zásnuby neuspěje.

Překvapení – tedy spíše nepřekvapení. Pro každou čtvrtou ženu byla žádost o ruku očekávaná a nepřekvapivá. Což asi není teda žádné bůh ví jaké překvapení.

Kopírování – nikdy nic nekopírujte – a to ani v copycentru. Nikdy zcela nekopírujte to, jak vaši kamarádi žádali svou dívku o ruku. Zejména, pokud se jedná o vašeho společného přítele – ona si to bude buď pamatovat nebo se to od někoho dozví. A budete zase za kokota a ještě to budete mít celý svazek na talíři. Klidně se nechte ostatními inspirovat, ale snažte se, aby byla vaše žádost o ruku osobitá, nezaměnitelná, zkrátka v něčem originální. Zkrátka, aby byla vaše. Žádná žena totiž nechce mít ten pocit, že jen nějakým pořadovým číslem na vašem seznamu, že jen jen ta další…

Povinnost – jak už jsem zmiňoval, nikdy nežádejte někoho o ruku z povinnosti. A to i v případě, když už jste neformálně dohodnutí, že se vezmete. Zapomeňte na věty typu: „Tak si tady teda nějaký prstýnek  vyber, ty couro!“, „Když už čekáme rodinu, tak si mě teda vezmeš?“. Buď to nedělejte vůbec, nebo se aspoň snažte vymyslet řeč, která bude působit romanticky a bude z ní cítit, že si ji chcete vzít, protože ji milujete. Zkrátka a stručně – snažte se to neprovést celé jako úplný kokot. Buďte na ni hodný a snažte se, aby si ten den užila a mohla na něj vzpomínat. A to se povede jen v případě, kdy to tak budete sami doopravdy cítit.

Jak požádat o ruku muže (když žádá o ruku žena)

Dříve nemyslitelná věc se dnes děje, ačkoliv se jedná stále spíše o ojedinělé záležitosti. Proč?

Protože žádost o ruku by měla být asi mužská záležitost. Muž by si měl umět ženu získat, dobývat jí a být ten, kdo na sebe umí vzít riziko. Pokud to ale máte jinak, platí skoro to samé, co jsem psal výše. Na druhou stranu, pokud se ten váš frajer do toho moc nemá, tak mu můžete trochu pomoct.

Pokud jste tedy žena, jak na to? V první řadě – postupujte opatrně, aby vaše otázka na partnera nevyzněla ve stylu:  „Když ses teda dosud nevymáčknul, tak se ptám já!“. Ve druhé řadě – muži nedávejte prstýnek. Zásnubní prstýnek pro muže je tabu!

Bohatě vystačíte s otázkou, jestli si vás chce vzít. A pokud odpoví: „Ano“, nejspíše dostanete prstýnek do týdne sama. Optimální pro žádost o ruku směrem od ženy může být večer po společně stráveném dni. Pozor! Pokud není vášnivý turista, neberte ho tentokrát na výlet, ale vymyslete něco nečekaného a mužského – třeba motokáry, trojku s vaší kamarádkou nebo sestrou, swingers party, můžete to provést také ve chvíli, kdy jste si šli zastřílet z brokovnice nebo zacvičit do fitka a nelze opomenout, že ideální mužské místo je také hospoda nebo fotbalový či hokejový stadion…

 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ostatní uživatelé také četli:

Už je tomu mnoho let, co se v našem životě objevily divné čtverečky, ale stále mnoho lidí neví, o co se jedná. Tak to vysvětleme! Jsou to QR kódy, což je zkratka anglického Quick Response (rychlá odezva). Do QR kódů se dá zašifrovat spousta informací, které může každý získat za pomoci telefonu s fotoaparátem a nainstalovanou čtečkou....

Milá ovečko, asi víš, že velké firmy musí být certifikovány, aby se mohly účastnit některých (státních) zakázek. K tomu se váží také přísné požadavky na bezpečnost. Občas ti to, ovečko, bude připomínat sen mladého schizofrenika. Všude samé kamery, bezpečnostní opatření jako v Pentagonu. Ale toho si nevšímej. Zvykneš si.

Martin se vydal na dráhu živnostníka teprve nedávno. O tom, jak se mu bude či nebude dařit, dnes spekulovat nebudeme. Nicméně už ve svých začátcích splnil jednu základní podmínku k tomu, aby byl úspěšný. Poskytuje služby v oblasti, ve které byste živnostníky mohli spočítat na prstech jedné ruky po výbuchu granátu. Svým klientům pomáhá s tzv. hloubkovým dotazováním...

Rezignace je slovo francouzského původu, které má ve francouzštině tvar résigner a znamená rušit platnost, vzdát se určitého práva. Původně bylo spojováno zejména s aktem, kdy se vladař (císař, král atd.) rozhodl vzdát nároku na trůn. Správně je rezignaceA jak to je v češtině? Velice jednoduše. Pravopisně správně je pouze tvar rezignace. Slovo se už plně včlenilo...

Svátek svatého Valentýna vyhlíží s toužebným očekáváním naprostá většina žen. Pro ně je to jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě (hned po svatbě, narozeninách a menstruaci). Abych byl spravedlivý, existují také ženy, které by taktéž nejraději Valentýna (stejně jako já) nejraději vyškrtly z kalendáře. Je jich však velice málo. Zbytek mužského osazenstva naší planety se...

Pozor na to, že jste není kdybyste. Obě slova jsou variantami slovesa být, ale nelze je spojit dohromady. Proto vždy píšeme pouze kdybyste nebo pouze jste. Nic mezi tím. Správně je kdybysteČasto se tato varianta může zdát jako nespisovná, ale opak je pravdou. Nic jako kdyby jste proto nepište. Hovoříme o tendenci k tzv. hyperkorektnosti,...

Dlouho jsem váhal, která varianta – zda ačkoliv nebo ačkoli – je správně. Teď už vím, že to byla ztráta času a pro upřesnění to chci sdílet i zde. Ono je to totiž úplně jedno. Můžete si vybrat, která varianta je vám sympatičtější. Správně je ačkoliv i ačkoliJe to stejný případ jako u slov kdokoliv...

Pokud neumíte tancovat, tak to možná není vaše chyba. Třeba jen trpíte dysmúzií! A jak se dysmúzie píše? Pravopisně správně je pouze varianta dysmúzie.Předpona dys- je nositelem zásadního významu!V souvislosti s pravopisem je nutné zmínit význam předpony dys-, která má zásadní vliv na význam slova. Dys- je řecká předpona, která znamená zesláblý, vadný, porušený, případně vyjadřuje nějakou...

Tentokrát jsme si popovídali s Rosťou Kocmanem. Možná ho znáte díky sporné kauze, o které se dlouhou dobu debatovalo. I k tomu se v rozhovoru dostaneme. Začneme ale pěkně pozvolna, popovídáme si o marketingu, mluvení i skloubení náročné práce s rodinou. A Rosťa vám prozradí i pár tipů, které se vám mohou hodit, pokud chcete...

Je jich jako hub po dešti. Někteří ještě stále nabízejí registrace do stovek mrtvých katalogů. Mají stovky referencí od klientů typu tmave-ponozky-levne-skoro-zdarma.cz. Jiní pořádají školení. A většinou mají jedno společné. Nerozjeli žádný vlastní projekt (jako třeba Objevit.cz). Napadá mě, na čem se tedy tito SEO konzultanti učili? Na čem testovali, jak funguje získávání odkazů pro...
Načíst dalších 10 článků