Všechny komentáře (1519)

 

 1. Miloš21:27 dne 10.12. 2018 napsal/a u článku Jak vypadá život po rozchodu
  SMS není špatný nápad
 2. Pavel08:52 dne 10.12. 2018 napsal/a u článku Jak vypadá život po rozchodu
  Dobrý den máte pravdu jsem chlap a taky dávám najevo sve pocity a nestydím se za to.Taky se semnou rozešla přitelkyne kterou jsem hodně miloval před týdnem,náš vztah trval rok a pul.A zrovna 3.12 2018 jsem jí víděl s kolegou z práce,čekal na ní jako sem já čekávál já na ní,musim říct že mě to moc bolelo a bolí i ted.Já bych jí tohle nikdy neudělal abych se vychloubal po týdnu že mám jinou ženu.Vždyt já si ani nedokažu představit že bych najednou byl s jinou ženou hladil ji po vlasech natož se k ní tulil.Nejhorší je že pracuje ve stejné firmě jako já i ten její nový amant,takže je bohužel vídám občas.Pořád tvrdila jak mě miluje že by s jiným chlapem být nemohla a pak jí vidím po týdnu s jiným,vážně nevím co si mám myslet už pořád si pokládám ruzné otázky ale asi marně.vím že sme měli hádku ale v každém vztahu se bohužel pohádají ja měl tu sílu se snažit ale z její strany asi bylo lepsí utect ona nikdy moc neuměla bojovat ale to jí nezazlívám,jen mi hodně ublížila tím že se ukazuje přede mnou s novým amantem,hodně mě to bolí.Nemám potřebu jí dělat naschváli jako ona mě tímto zpusobem. omlouvám se že jsem se tu takhle rozepsal ale chtěl sem se někomu svěřit,bohužel každý máme svou bolest. Všem přeji at se z toho dostanete co nejdříve i když je to ted nemožné.Snad čas vše zahojí.Děkuji moc
 3. Gábina10:19 dne 9.12. 2018 napsal/a u článku Jak se vyrovnat s rozchodem snadno a rychle?
  Ahoj, děkuji za článek. Jsem druhý den po rozchodu, který přišel jako blesk z čistého nebe. V hodně z uvedených a smutných pocitů jsem se našla, tam se právě nacházím.... Ale článek mi pomohl, překvapivě jsem se i u některých vět zasmála. Když se ocitnu v bolestivém období po rozchodu, dávám si předsevzetí, že už se nikdy nesmím zamilovat, že už tu bolest znovu nechci zažít. Ale to je samozřejmě blbost.... Tak držím palce všem, co v té situaci jsou, nebo se do ní dostanou, aby z ní byli co nejdřív venku. Jsou mnohem horší problémy v životě, že?
 4. Alena Svítilová19:02 dne 4.12. 2018 napsal/a u článku Nejčastěji špatně používaná slova v češtině
  Děkuji za všechna ta pravidla,která často zjednodušují jazyk a dělají ho přirozenějším.Se vším souhlasím.Jen dumám,zda smím napsat "Tos neměl" místo jistě správného ale méně přirozeného "To jsi neměl." Hodně mě naopak vadí v rozhlase a televizi ta pro mě nemožná zájmena typu tendlecten,tahlecta,...Podle mě by to chtělo víc zdůrazňovat-pokud je to opravdu hrozně špatně,jak se domnívám já. Moc Vám děkuji za odpověď. A. Svítilová
 5. Katy14:49 dne 3.12. 2018 napsal/a u článku Jak vypadá život po rozchodu
  Rok a něco po... a musím říct, že mi je skvěle. Už dokážu uvažovat i o někom jiném ve svém živote. Pomohl čas a nulový kontakt. Honzo, díky! Tvoje porozchodové články znám zpaměti, kdyby něco... :)
 6. Bohouš08:12 dne 3.12. 2018 napsal/a u článku Jak vypadá život po rozchodu
  Ale bolí to moc ..
 7. Bohouš07:15 dne 3.12. 2018 napsal/a u článku Jak vypadá život po rozchodu
  Hezky napsané.... držím Ti palce. Na těchto stránkách je opravdu nejlepší zjištění, že naše trápení není ojedinělé, i když to tak po večerech a ráno vypadá. A to nej co se zde lze dočíst? Přejme jim to! Společné prožitky nám nikdo nevezme a nakonec vše má svůj důvod...bez zášti, nenávisti. U mne i vědomí vlastních chyb. Martin
 8. tulakpohvezdach23:32 dne 2.12. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Milá Monko, jsem moc rád, že to někomu pomůže, víš, vidím v tom dobrou příležitost, tohle sdílení životních karambolů právě s lidmi, které podobné události postihly. Je to druh terapie, alternativa k tomu jít za psychologem, který se taky určitě snaží pomoct, ale on nezná ty emoce, většinou nikdy neprožil... oni mají na vše obecné poučky, zavedené vzorce, které by měly pomoci všem plošně, jenže tohle má každý jinak. Jeden křičí do tmy, druhý škrábe nehty o zed až na kost, další to řeší chlastem... přejme si at tohle přechodné období trvá přiměřeně, protože je zpětně velmi obohacující, at za ně jsme zpětně schopni životu poděkovat, věřme, že vše je k něčemu, i když z pohledu zblízka se to jeví jako bezvýchodné a až příliš definitivní.
 9. Monka22:04 dne 2.12. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Ahoj tuláku, Tvoje slova protkaná životním bolem jsou nyní pro mne velmi příjemná a povzbuzující , že žijí i normální , inteligentní muži, kteří se snaží přenést svoji životní zkušenost dál a snad i pomoci druhým v jejich těžkých životních obdobích ... Díky !
 10. Monka18:49 dne 2.12. 2018 napsal/a u článku Jak vypadá život po rozchodu
  Ahoj všem, klobouk před všemi, kteří jsou ochotni přiznat si, že jsou v průseru, a že život není jen o "smajlíkách", a a o tom, že jsme všichni STÁLE happy... Klobouk dolů před všemi osobami mužského pohlaví, kteří jsou schopni konkrétně pojmenovat své pocity, a kteří se nebojí říci, že jsou " v prdeli ", prostě to, že milovali a teď to pekelně bolí... Neznám mnoho takových jedinců ve svém okolí....včetně mého manžela...Bohužel.. Odešel ode mne po 20ti letém manželství a od 3 pubertálních dětí.. Šok, panika, strach co bude...klasika. Snažím se.. Prošla jsem si již několika fázemi, výše popisovanými... Je to teprve 3 měsíce.. On nás navštěvuje..Cítím, že bych se potřebovala totálně odříznout, nevidět ho každý týden, nejitřit rány.. To však bohužel s dětmi nejde.. Nechávám ho být.., nekontaktuji první.. Snažím se připravovat na rozvod (který on nechce..) Všechnu tuto tíhu se snažím zúročit a obracet jako úrodnou půdu pro sebe..KOnečně po 20 letech jsem se vrátila sama k sobě, ke svým potřebám, .. jako forma terapie je to dost drsný, ale jak se říká, když nejde o život, jde o H...O Moc díky za tyto stránky, moc díky za chlapy, kteří sem píší... Je fajn vědět, že existují mužští s duší a ne jen s koulema:))...Je fajn vědět, že TO je prostě život, který nám títmo NĚCO dává najevo.. Je fajn vědět, že v tom nejsme sami... /přeci proto ty komentáře:)..je to forma autoterapie.., alespoň si chvilku ulevit a přenýst své niterní pocity do pár slov.., alespoň pro mě.. DÍKY!!! Klidný advent a věřte: BUDE LÍP!!!
 11. Lenka15:59 dne 2.12. 2018 napsal/a u článku Jak se vyrovnat s rozchodem snadno a rychle?
  Ahoj, já zažila něco podobné, neustále jsem prý řešila blbosti, což bylo to, že měl potřebu seznamovat se s holkama přes fb a jezdit s nima na výlety po horách, spát s nima ve stanu. Jednou řekl, že mu nedošlo že by mi to vadilo a že to nebude dělat ale pak se situace neustále opakovala a snažil se posunout moje hranice, abych to přece chápala, že o nic nejde. Chtěl prostě absolutní svobodu bez jakýchkoliv kompromisů a respektu ke mě a mým hranicim. Nakonec mě takhle s tou jednou kámoškou z fb seznamky podvedl.
 12. Tadeas05:03 dne 2.12. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Ahoj, díky za celkem dobré rady. A vůbec, nechápu, ze jsem na tento blog, nenarazil už dříve. Už je to přes rok, co jsem se rozešel s bývalou přítelkyni (neboj, vypisovat to tady fakt nebudu xD ). A pořad jsem netušil, jak se z toho dostat. Článek mě pobavil a trosku mi uspořádal myšlení. Dobře napsané to je :). Díky moc
 13. Lenka21:23 dne 1.12. 2018 napsal/a u článku Jak se vyrovnat s rozchodem snadno a rychle?
  Tenhle článek a i některé další mě momentálně drží nad vodou a když je mi smutno, jdu si je znovu přečíst! Je to měsíc od rozchodu po ročním vztahu který značnou část probíhal na dálku a tak to bylo o něco těžší. Ex měl neustále potřebu dělat něco, co mi vadilo, věděl to, řekl že to dělat nebude ale když se naskytla další možnost, opět to udělal i když se mě ptal jestli mi to vadí. Vždy jsem řekla že vadí a ví to moc dobře, jen to nedokázal respektovat protože myslel na sebe. Nakonec to dopadlo tak, že opět udělal to co mi vadilo a při té příležitosti mě podvedl s jinou. Mezitím se mi tři dny neozýval, pak jen řekl že si musíme promluvit a začal mi o tom psát. Jak vidíme některé věci v životě jinak (ano, pro mě je důležité umět si najít práci, pracovat a učit se nové věci, neustále se zlepšovat a pro něj to bylo jenom ježdění na výlety a pracovat na černo, takže ji, v tohle měl pravdu, že vidíme věci jinak). Nicméně když si asi tohle uvědomil, nebyl pro něj problém ještě před rozchodem něco mít s jinou a pak uvést jako důvod že vidíme některé věci jinak a že teda mi musí ještě něco říct, měl něco s "jednou holkou" i když mělo bylo jasné s jakou, protože mi o ní předtím vykladal jako o kamarádce, kterou potkal na seznamce. Štve mě, že byl schopný tohle udělat, přestože vždycky říkal, jak by mě nikdy nepodvedl, ale alespoň mi to otevřelo oči, protože teď vím, že si zasloužím někoho, kdo si mě bude vážit doopravdy a nebude to jen přetvářka s postovaním zamilovaných fotek se srdíčkama na instagram. Takže vlastně to, že mě podvedl bylo asi to nejlepší, co mohl udělat, protože jinak bych se stále snažila vidět v něm to nejlepší a snažila se to napravit a snížila se na jeho úroveň.
 14. Bohouš08:40 dne 1.12. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  No tak... Debatujem. Proč takhle ?
 15. Paja01:09 dne 29.11. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Si debil a tohle je hloupost. Nevyzrálým mužům těžko vysvětlovat.
 16. Tomáš16:03 dne 26.11. 2018 napsal/a u článku Jak vypadá život po rozchodu
  Ahoj Markéto, to mě mrzí že se k tobě takto ten "chlap" zachoval. Obzvláště kouzelné je to, že byl věřící a přesto tohle udělal. No jo, víra hory přenáší :-) Ale nakonec asi buď ráda, takovýto člověk by za nic nestál a jsou lepší chlapi. Jinak ještě k mojí bývalé, oporu ve mě měla celou dobu, jelikož po dobu co jsme spolu byli tak jsem finančně vše v podstatě táhnul sám a to jak před porodem tak po něm. Zároveň jsem necítil, že bych jí nebyl oporou ani v citových věcech a jiných věcech (např. když byla v nemocnici, tak jsem se o ni samozřejmě staral jak to jen šlo), prostě jsem se snažil jak to jen šlo a bylo v mých silách, a nakonec ona sama uznala, že ví, že bych se o ně postaral s malou. Co se týká rozchodu, tak důvody jsou následující. Po rozchodu mi řekla že jedním z důvodů bylo, že jsem ji zklamal tím, že jsem ji nepožádal o roku v těhotenství, což bylo opravdu překvapující, protože během těhotenství jsme se dohodli, že svatbu odložíme po porodu, jelikož by toho bylo moc najednou. Nicméně půl roku po porodu jsem ji o ruku požádal a ona na to kývla, což teda pokud byla zklamaná už předtím, tak nevím proč to dělala a nechala to do až do finální fáze přípravy svatby včetně nemalých vynaložených nákladů (prstýnky, rezervace místa, šaty atd.) No a dalším důvodem mimo toho že mě nemiluje bylo to, že nemáme žádné společné zájmy (asi to dítě která nám bralo v podstatě všechen čas není náš společný zájem) a jako třešnička na dortu byl důvod ten, že jsem moc racionální...to je asi jako když žena řekne muži, že se s ním rozchází, protože je moc charakterní :-) Do žen prostě člověk nevidí...Tak všem držím pěsti do rozchodů, jelikož svět patří těm, co se neposerou.
 17. Jana21:46 dne 25.11. 2018 napsal/a u článku Jak se vyrovnat s rozchodem snadno a rychle?
  Ahoj, když čtu Tvůj příběh, skoro jako bych četla ten svůj s tím rozdílem, že u mně je to velmi čerstvé a mám o dvě děti víc a zatím spolu pořád bydlíme, což člověku v tomto stavu fakt nepřidá. Mám za sebou víkend probreceny v posteli, teď jsem narazila na tenhle super článek... Držím nám všem i našim detem palce!
 18. Jří20:51 dne 25.11. 2018 napsal/a u článku Kupon x kupón
  Se nemůžu dostat na formulář křížovek
 19. Cert.8118:20 dne 23.11. 2018 napsal/a u článku Jak se vyrovnat s rozchodem snadno a rychle?
  Spakuj ji kufry a vykopej ji ze svého života.Zadny ohled.Na to měla myslet dřív.Proc být za hodného a chovat se k ní mile.Kdyz už si ji dávno ukradenej.
 20. Trojis10:37 dne 22.11. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Opravdu povedené zpracování, mnohdy hodně pobavilo a to je v téhle tématice důležité. :) Kdo by se případně chtěl "pobavit" nad mluvenou formou. Tady přikládám odkaz na krátké zpracování porozchodového období. :) https://youtu.be/fLvxZE2m9aE
 21. Honza22:18 dne 21.11. 2018 napsal/a u článku Jak se vyrovnat s rozchodem snadno a rychle?
  Ahoj, už jsem sem jednou psal. Ex je furt u me jsou to uz 4 měsíce a není schopná se odstěhovat! Už nevím co dělat, sehnal ji bydlení, bez úspěch. Jsem už vyřízenej a bez sil. S chlapem je furt, ex nehodlá nic řešit. Nějaká ráda. Děkuju.
 22. Viki13:25 dne 21.11. 2018 napsal/a u článku Jak se vyrovnat s rozchodem snadno a rychle?
  Perfektní článek, dává naději a tu po rozchodu potřebuje každý. Jsem už 4 roky po rozchodu po 5,5-letým vztahu. Dělala jsem všechno podle instrukcí v článku-zrekonstruovala jsem sama dům, který jsem pro nás k zásnubám (zrušeným)koupila, obnovila ztracená kamarádství,vystudovala školu (je mi teď 45), pořídila si pejska, nulový kontakt, ani se nezdravíme, sportuji, zkusila převozníky, začala nový vztah a život se skvělým mužem, nechala si narůst dlouhé vlasy...A po 4 letech?? Miluji ho stále, stýská se mi, chybí mi. Chybí mi náš život, jeho humor, výlety, filmy, sex, názory, jeho rodina, mazlení, básničky, jeho syn. 4 roky trápení. Znáte to rčení-"když miluješ blbce a nechápeš proč, tak to je pravá láska"
 23. Bohouš11:03 dne 19.11. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Odstavcem o změnách chování jsi mi vzal asi poslední špetku naděje...:-))) ale sedí to jak prdel na hrnec.
 24. Bohouš07:21 dne 19.11. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Hele lidi - kolík z Vás dělalo ty ptákoviny zde popsaný a potom narazilo na tenhle článek? Nelituji toho - ale díky němu šlápnu na brzdu. Ona se tak rozhodla a jestli si sami namlouváme jak bychom byli do budoucna lepší, nesmíme být sobci... takže díky !!
 25. Luke18:09 dne 18.11. 2018 napsal/a u článku Proč rozchod se ženou tolik bolí? Co dělat, když se s vámi zrovna rozešla partnerka? A jak to všechno přežít?
  Zdravim vsechny zasazene Bohuzel v tom taky litam po 14 letem vztahu.Horsi je ze v tom je 7 leta dcerka s kterou jsem travil kazdy den a najednou je vsechno fuc.Nastesti je druha strana v tomhle rozumna a kdyz chci tak ji mam.Horsi je to v tom ze nejaky nulovy kontakt nehrozi kvuli zminovane dceri kterou nesmirne miluji.Jsem ve fazi kdy uz rezignuji na obnovu vztahu a smiruji se ze se uz nevrati.Je to jako na houpacce nekdy si rikam ze bych ji vse odpustil a pak to prejde to toho ze by vztah nemel zadnou budoucnost.Je to holka ktera ma plno skvelich vlastnosti ale je tam jedna velmi spatna.Ve zkratka neverna a neumi s tim bojovat. Nutno rict ze muzu dat ruku do ohne za mou vernost.Chapu ze po 14 letech je chemie davno pryc ale i pres to byl sex hodne vysoko v bodovani :-D Nicmene je to opravdu slozite a hrozne bolestive obdobi.Rika se ze cim je vztah delsi tim to boli dele.Ale ja se snazim se sebou pracovat tak ze nechavam smutek volne pracovat ale nijak ho nepodporuji myslenkama.Zkousel jsem ho i potlacovat ale pak prisly deprese a bylo to horsi.Je to ted tezsi ze zacina zimni obdobi a je slozitejsi neco vymyslet.No aspon jsem si koupil ledni brusle a kdyz to jde tak padam mezi lidi.Pak jsem zjistil ze kdyz si dam horkou vanu tak se smutek trochu zmirni.No je to boj a verim v to co napsal autor clanku.A tesim se az to bude zamnou.Jinak je to uz 2 a pul mesice a nenapsal jsem ani jeden prosebny Whatsapp a jsem na to hrdy.Ono by to stejne nemelo cenu.Jen bych byl za slaboha a ona by si myslela ze je pro me nenahraditelna.Coz pravda vubec neni.Vim co muzu dat do noveho budouciho vztahu a taky vim ze ten smutek je sice nekdy nesnesitelny ale posune me dale.Doufam ze nebudu priste tak citove zavisly a budu mit tu zminovanou lehkost.Kdyby chtel nekdo pokecat tak napiste na beretta.silver@seznam.cz.Jsem z okoli Ostravy