Komunitní server

Každý člověk je jiný, ale spoustu jich má stejné zájmy. Proto vznikají nejrůznější komunity, které mají v mnoha případech také komunitní servery.

Obecně se jedná o webové stránky, na kterých se spolu pravidelně schází určitá skupina lidí. Prostřednictvím komunitního serveru spolu mohou komunikovat, sdílet informace, obrázky, nebo spolu hrát hry.

V poslední době je spousta komunitních serverů, na kterých se sdružuje komunita hrající online hry. Ať už se jedná o hráče populárních her, jako jsou třeba World of Warcraft, Lineage 2, Aion, League of Legend, nebo i jiných méně známých. Na těchto serverech mohou hrát konkrétní hry, nebo pouze získávat informace od ostatních hráčů.

Setkání v reálném životě není výjimkou

Úzce spjaté s herní tématikou jsou také komunitní servery, které se zaměřují na fanoušky určitých žánrů (filmových, knižních atd.), nebo i konkrétních děl (Pán prstenů, Star Wars, Star Trek Marvel atd.). Běžně se zde diskutují různé události z konkrétních děl. Na komunitních serverech tohoto typu se také probírají různé novinky o jejich oblíbených dílech a autorech. Někdy dokonce sami příslušníci dané komunity vytvoří volné pokračování nějakého příběhu, které vloží na komunitní web pro ostatní fanoušky. Součástí komunitních serverů mohou být také žebříčky oblíbenosti různých děl, nebo ankety o nejoblíbenějšího hrdinu.

Může se však také jednat například o zájmové weby, seznamovací servery, nebo o oborovou sekci ve zpravodajském portálu.

Poměrně často se lidé z komunitních serverů poznají virtuálně a následně se setkají také v reálném životě. Představitelé komunit pořádají různé srazy, cony, tábory, hry, ale i jiné akce, které jsou spjaté s konkrétní komunitou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Current ye@r *