Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Magické datum 22. 2. 2022

Rok 2022 je z hlediska čísel mimořádně zajímavý. Nejzajímavější je asi počet datumů, jejichž celkový součet je 6. V numerologii symbolizuje šestka lidskost, rodinné hodnoty a tvrdou práci. Podle numerologie by měl proto rok 2022 (součet čísel 2+2+2 = 6) přinést štěstí rodinně založeným lidem, kteří pečují o své blízké a zároveň se nebojí tvrdé práce a věří si. Letošní rok bude pro mnoho lidí přelomový, štěstí bude přát zejména lidem, zakládajícím rodinu nebo se stěhujícím zpět ke své rodině. Astrologové tvrdí, že rok 2022 bude sjednocující, plný lásky a rodinné pohody.

22. únor (22.2.2022)

Svátek: Petr

Znamení zvěrokruhu: Ryby

22. 2. 2022 (22. února 2022)

Toto datum je nejsilnější zrcadlové datum nejen tohoto roku, ale i celého století. Co symbolizuje šest dvojek? Aktivitu, kreativitu, tvoření, štěstí a odvahu.

Zrcadlové datum 22. 2. 2022

Zrcadlové datum se označuje jako palindrom, je možné jej číst zleva doprava stejně jako zprava doleva. Palindromy mají zvláštní, magický význam, lidé se však často nemohou shodnout, zda je tento význam pozitivní či negativní. Dle jedné skupiny lidí mají zrcadlová data probouzet lidské vědomí, opačný názor však tvrdí, že tato data otevírají pekelné brány.

Od magického data 22. 2. 2022 si mnoho lidí slibuje nějakou velkolepou událost či nastolení rovnováhy. Dle astroložky Niny Kahn však může mít tento den spíše něžnou energii a je pouze na nás, zda se na ni napojíme či ne.

Toto datum má moc spojovat lidi a vracet je k sobě, a to nejen v partnerských, ale také v obchodních, pracovních či rodinných vztazích. Je vhodné tento den využít pro usmíření, s přáteli, rodinou i sami se sebou.

Numerologický pohled na datum 22. 2. 2022

Z pohledu numerologie dnešní den provází hned několik symbolických a velmi silných čísel – dvojka, trojka, šestka, mistrovské číslo 22 a hlavně andělské číslo 222.

Číslo dva (2)

Dvojka v numerologii symbolizuje rovnováhu, dualitu a harmonii. Energie tohoto čísla je zejména o spolupráci a partnerství, působí tak sjednocujícím dojmem vedoucí k nalezení společného základu a nalezení síly v protichůdných stranách.

Datum 22. 2. 2022 obsahuje celkem šest dvojek! Má proto jít o jeden z nejromantičtějších dnů tohoto roku. Tento datum se skvěle hodí pro zásnuby a svatby. O svatby v tento den je vysoký zájem a na mnoha místech České republiky musely matriční úřady navýšit kapacity, i přesto však došlo na mnoha místech k obsazení všech svatebních termínů již před mnoha měsíci.

Mnoho radnic navíc v tento den umožňuje využít i netradiční časy 2:22 a 22:22. Podle numeroložky však budou svatby uzavřené dopoledne romantičtější. Manželství uzavřené v tento den mezi 12:00 a 13:30 budou citlivá, soudržná a zamilovaná, avšak také divoká. Z manželů oddaných mezi 15:00 a 17:00 budou často společníci v podnikání a spolumajitelé velkých nemovitostí.

Číslo tři (3)

V numerologii se číslo tři pojí s dobrou energií a skvělou atmosférou. Trojka je pozitivním číslem, podněcujícím k interakcím s dalšími lidmi. Číslo tři přeje zejména seznamování a rozšiřování okruhu přátel. Číslu tři by měli věnovat pozornost zejména nezadaní, kterým tento den přináší vysokou šanci seznámit se spřízněnou duší.

Když sečteme všechna čísla v datu 22. 2. 2022 získáme právě číslo tři! (2+2+2+2+2+2=12; 1+2=3) Tento den je tedy vhodný k interakci s dalšími lidmi, budování nových přátelství, vztahů a hledání spřízněných duší.

Číslo šest (6)

Číslo šest charakterizují slova harmonie a soulad. Je to číslo smyslu pro krásu a estetiku. Označuje také soucit, mírumilovnost, ochotu pomáhat, obětavost, zodpovědnost, spravedlnost, rovnováhu, vyrovnanost a pečlivost. Je nositelem statečnosti, dobročinných sklonů, smyslu pro nestrannost, veselosti a optimismu.

Datum 22. 2. 2022 zahrnuje šest dvojek! Na tento den je proto vhodné naplánovat dobročinné skutky, rodinná setkání a události vyžadující harmonii a soulad.

Číslo dvanáct (12)

Číslo 12 má od starověku v mnoha kulturách velký význam. Toto číslo je zprávou od andělů, že máte zůstat pozitivní a zbavit se negativních myšlenek, zároveň je to signál od vašeho andělského průvodce, abyste více času věnovali své rodině.

Sečteme-li všechny dvojky v datu 22. 2. 2022 získáme právě číslo 12.

Mistrovské číslo 22

Kdybychom měli číslo 22 charakterizovat jedním slovem, řekli bychom úspěch. Je to nejsilnější číslo, co se týče numerologie a jeho nositelé patří k těm nejúspěšnějším v čemkoliv, co se rozhodnou dělat. Je to také číslo budování, předurčuje své nositele k velkým úspěchům na poli byznysu. Číslo 22 dokáže svůj nejodvážnější sen proměnit v realitu, ale pozor, má to jednu podmínku. Číslo 22 vždy potřebuje pro dosažení svých cílů pomoc od ostatních čísel.

Číslo 22 oplývá spoustou nápadů, sní ve velkém, je sebevědomé a umí lidi vést. Jeho největším problémem bývá vnitřní tlak, číslo 22 hodně stresuje samo sebe. Také tito lidé snadno vybuchnou, zejména v mládí.

V datu 22. 2. 2022 se mistrovské číslo 22 objevuje dokonce dvakrát! V tento den bychom se tedy měli věnovat také svým snům, které můžeme proměnit v realitu.

Andělské číslo 222 a 2222

Andělská čísla jsou komunikačním prostředkem mezi lidmi a anděly. Andělé lidstvo mají chránit už od pradávna, a to před hrozícími katastrofami – živelnými pohromami, nemocemi a nehodami. Také prý ohlašují i pozitivní zprávy – například prosperitu a příchod významných osobnost. Lidé, kteří věří v anděly, mají za to, že s námi mohou komunikovat prostřednictvím číselných vzkazů, které nám posílají. Těmto zprávám se říká andělská čísla. Může se jednat o dvojice, trojice i čtveřice stejných čísel, která pak všude vídáme. Mají nám pomoci v řešení životních těžkostí, varovat nás před hrozbami, navést nás na správnou cestu i dát nám vnuknutí.

V datu 22. 2. 2022 můžeme spatřit dvakrát andělské číslo 222 i andělské číslo 2222!

Co je tedy vhodné naplánovat na den 22. 2. 2022?

 • Zásnuby.
 • Svatbu.
 • Usmíření.
 • Nápravu partnerských, obchodních, pracovních i rodinných vztahů.
 • Seznámení s novými lidmi.
 • Rozšiřování okruhu přátel.
 • Zahájení nových projektů.
 • Zahájení nové týmové práce.
 • Plnění svých snů.
 • Důležitá rozhodnutí vyžadující odvahu.

Ani jeden tvar není špatně, musíte ale rozlišovat mezi významem obou slov a podle toho je používat. Vír s měkkým „i“ označuje prudký točivý pohyb vody nebo vzduchu neboli víření. V přeneseném smyslu slova ho můžete využít i pro popis rychle se střídajících událostí nebo činností.Výr s tvrdým „y“ je pojmenování konkrétního druhu sovy. Jde také o...

Co čeká 22. 2. 2022 jednotlivá znamení?

Beran

S přáteli se dnes shodnete na mnoha věcech. Příjemné posezení v oblíbené kavárně není nic od věci. Pozor ovšem, pokud byste dnes potkali svou bývalou známost, tak tomu se vyhýbejte. Je dobré dnes pozorně naslouchat svému okolí. Bude mít pravdu.

Býk

Máte den jako malovaný, protože od rána se kolem vás točí jedna lichotka za druhou. Zpočátku vás to může přivádět do rozpaků, ale velmi rychle si zvyknete. V práci vás bude otravovat stereotyp, který tam vládne a který vy nemůžete ani vystát.

Blíženci

Rozhodně se nedá říct, že jste nešťastní z toho, že jste zřejmě single. Naopak vám to vyhovuje tolik, že si musíte dávat pozor, aby to na vás nebylo vidět. Jistě by totiž vaše okolí hned mělo zbytečné starosti. V práci vám to půjde jedna báseň.

Rak

Vaše otevřená a upřímná povaha může vašeho partnera občas děsit, proto se zřejmě dnes chová, jak se chová. Bude fajn, když příště budete některé věci držet pod pokličkou a pro protějšek tak budete tajemní. To je jediná možnost, jak ho zaujmout.

Lev

O svá práva v rodině se budete muset ještě dost poprat. Zatím ale přemýšlejte nad tou správnou a vítěznou taktikou. Rozhodně z toho nemějte depresi, naopak je třeba zabojovat. A to vy, jako správní zrozenci vašeho znamení, umíte perfektně.

Panna

Mezi lidmi se dnes budete pohybovat naprosto samozřejmě, jako ryba ve vodě. Komunikačními problémy rozhodně trpět nebudete a díky tomu tak vše půjde jako po másle. Navíc práce na společném úkolu s kolegy brzy přinese své plody. Těšte se na to!

Váhy

Možná nebude od věci požádat nadřízeného o nový projekt v zaměstnání. I když to vypadá složitě, pro vás to zas taková fuška nebude. Jste jedni z mála, kteří mají přehled, a tak si s novým pracovním úkolem budete umět poradit bez sebemenších problémů.

Štír

Někdo, kdo se kolem vás pohybuje delší dobu, vás silně přitahuje. A to jak po stránce fyzické, tak po té mentální. To je pro vás úleva, ne vždy jsou k mání partneři se stejnými zájmy a názory na život. Vypadá to na dost zajímavou známost, nenechte ji utéct.

Střelec

Ještě před pár dny byste si na vážný vztah ani nevzpomněli. Ale dnes se udály pozoruhodné změny ve vašem pohledu na svět a rádi byste si do života přivedli někoho na delší dobu a hlubší vztah. Vybírejte si dobře, ať nejste zklamaní. To by vás bolelo.

Kozoroh

S partnerem vás pojí opravdu čisté a hluboké city. Propojení je u vás na všech úrovních a vám tak nic nemůže kazit náladu. I to, že budete muset najít nový způsob obživy, vlastně berete jako novou šanci. To je od vás velmi překvapivý a pozitivní přístup.

Vodnář

Ani dnes se nevyhnete tomu, abyste se nepřebírali starými fotografiemi, dopisy nebo dárečky. Máte opravdu tesknou náladu a potřebujete si to prožít. Jen si musíte nastavit hranici, přes kterou už nepůjdete. To by byla opravdová tortura pro vás samotné.

Ryby

Máte rádi, když vám práce odsýpá od ruky. Někdy se stane, že v jednu dobu máte rozdělány dva až tři projekty najednou. Bude třeba ale brzdit, protože se můžete dopustit chyb, které nebude jednoduché napravit. Raději uberte na kvantitě a přidejte na kvalitě.

 •  
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ostatní uživatelé také četli:

Píše výt nebo vít? To by si měli někteří lidé zopakovat, protože kolem sebe stále potkávám toto slovo napsané špatně. Přitom to není nic tak složitého. Správně je vít i výtTrochu vám možná zamotám hlavu, když přiznám, že obě varianty zápisu jsou správné. Na čem však záleží je kontext a význam.Výt s tvrdým y je...

Mytologie je výraz, který byste mezi vyjmenovanými slovy po písmenu „m“ nenašli. Přesto je pravopisně správný tvar mytologie. Čím to je? Odpověď je poměrně jednoduchá. Jedná se o slovo cizího původu, proto nejsou dodržena pravidla české pravopisu. Při určování správného tvaru si můžeme pomoci slovem mýtus, které se řadí mezi slova příbuzná. Pozor si však...

Dobrý aperitiv dokáže podpořit chuť k jídlu. Ale co to vlastně je? Jedná se o alkoholický nápoj, který se podává asi 10 až 20 minut před jídlem. Aperitiv má také společenskou funkci, protože plní funkci přípitku. Češi mají odjakživa k alkoholu blízko. Přesto si v minulosti museli vypůjčit slovíčko z francouzského jazyka. Český jazyk totiž neměl své vlastní označení...

V tomhle případě se nejedná o žádný chyták. Těstnost je prostě hloupost! Pravopisně správně je těsnost! Abychom správně určili pravopis, musíme se podívat, jak podstatné jméno těsnost vzniklo. Tak hurá do toho, půl je hotovo. Nejdříve bylo přídavné jméno těsný. Následně došlo k odtržení přípony „-ný“. A pak už se jen přidala přípona „-ost“. Jedná se o...

Určitě už jste si někdy každý ve vztahu prošli problémem žárlivost. Co to ale ta žárlivost je, jak se projevuje a co s ní můžeme dělat?Žárlivost je emoce, která s sebou může přinášet řadu dalších pocitů jako jsou například stres, úzkost, vztek nebo strach.Příčiny žárlivostiTěch může být opravdu mnoho. Velkou roli můžou hrát v žárlivosti...

Mysleli jste si, že jde o americký svátek, který se stal trendem až v posledních letech? Omyl! Halloween slavili již staří keltové. Svátek se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows‘ Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“. Kdy se slaví Halloween?Halloween se slaví...

   Na každé krabičce od cigaret je nápis, že kouření škodí zdraví. Přesto někteří z nás tuto závislost mají a ač by chtěli, nedokážou se jí zabít. Cigarety se neustále zdražují a jejich cena stoupá. Ani toto ale není zábranou, abyste přestali? Sepsali jsme si pro vás tipy, jak na to.1) Musíte skutečně chtítV první...

Dopředu existuje pouze jako spřežka, tudíž jediná správná varianta je psaná dohromady. Příklady SPRÁVNÉHO užití slova dopředu: Vždycky se dívej dopředu, ať do něčeho nenarazíš! Už dopředu jsem věděla, že to dopadne dobře. Všichni se snažili natlačit dopředu, aby co nejlépe viděli. Nikdy se nepohneš dopředu, pokud pro to nic neuděláš. Dívala se dopředu před sebe,...

Spojku než používáme denně, ale dokáže nás svým pravopisem velmi potrápit. Stejně jakou spousta dalších zákeřných slov. Pojďme si tohle jednou provždy vysvětlit. Správně je nežJedinou správnou variantou je psaní než. I když slyšíte neš s písmenem š, správně se píše pouze než.Než je spojka, která se používá k porovnání. To znáte jistě i z...

Ne, že bychom toto slovo užívali denně, ale občas na něj natrefíme všichni. Jeho pravopis, respektive správné hláskování může někoho plést. Proto si to vysvětlíme. A to jako vždy na příkladech. Správně je francouzštinaJedinou správnou variantou je francouzština. Můžete si to zapamatovat podle toho, že nejprve máte slovo Francouz jako příslušník národa a k tomu...
Načíst dalších 10 článků