Moderní zkratka CEO

Nezřídka mi v emailové schránce skončí zpráva (čti spam), který obsahuje na konci podpis s kouzelnou formulí zvanou CEO. Mrknu na jméno daného nebožátka, podívám se na telefon, checknu název firmy…

A pak se podívám na stránky „firmičky“ daného CEO a zjistím, že milý CEO vlastně dělá CEO jen sám sobě.

Asi jednou milému CEO napíšu takový skromný dotaz, zda ví, co ta tři písmenka znamenají. A proč je tam vlastně má. Nepřekvapilo by mě, kdyby musel začít googlit a zjistil, že tam na něj z Wikipedie vyskakuje chief executive officer a daný člobrda vůbec netuší, co si má pod touto pozicí vlastně představit.

Nechápu moc tu módu posledních dní, kdy všude vidím samé rádoby CEO u one man show. Ředitele firem, které ale vlastně nejsou firmy. Ony to nejsou ani firmičky. Manažery, kteří řídí tak leda sebe sami a to ještě hodně debilně. K čemu to? To je takový problém prostě chlapácky přiznat, že jsem živnostník? Je taková ostuda napsat do mailu, že jsem Franta, nejsem inženýr a věnuji se sám jednomu projektu? Nebo je třeba to zaobalit do zkratek?

Btw. pokud bych se měl řídit tímto moderním trendem, tak jsem asi sedminásobným CEO, dvojnásobným CTO, 1x Floor manažer (honosný název pozice, kterou používají pro označení uklízeče v McDonaldu), jelikož si doma také občas uklidím a ještě k tomu řeším často SEO. WTF?

Ale nikde to v podpisu nepoužívám. Důvod je asi jasný. Není třeba hrát si na něco, co nejsem. Hrátkami na ředitele nikoho neohromíte. Ohromíte tím pouze lidi, kteří možná s byznysem začínají. Pro ten zbytek budete za blbce.

Prosím. Nepiště podobné hovadiny do mailu. Působí to trapně. Je to jako snažit se navodit dojem, že mám nejlepší bourák na světě a pak dojet na sraz v trabantu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Current ye@r *

Článek ”Moderní zkratka CEO” má již 2 komentářů.

  1. Radek18:53 dne 8.2. 2021 napsal/a

    napsal jsem související článek na téma manažerské zkratky CxO, podívejte se sem: https://www.salesman.cz/nejpouzivanejsi-zkratky-manazerskych-pozic-ceo-cfo-cio-a-dalsi/

  2. Janelle Gay12:27 dne 10.10. 2013 napsal/a

    něco podobného mě kdysi pobavilo při jednání s celním úřadem, kteří nevěřili mému sdělení o adrese advokátní kanceláře a ověřovali si ji na „internetu“. problém samozřejmě vznikl, když se jim tvrdošíjně ukazoval seznam advokátů s adresou téměř dva roky starou. to make the long story short – ukázalo se, že celníci mají určité webové stránky uloženy lokálně na jejich vlastních vnitřních serverech. prý aby si nenakazili počítače surfováním. no a taky se ukázalo, že seznam advokátů jejich správce počítačové sítě stáhl naposledy před dvěma lety.přijde mi to stejně absurdní jako blokování určitých stránek zaměstnavatelem.