Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!

Hello 7
Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!
Ženy se od mužů (a muži od žen) ohromně liší a nikdy si nemohou rozumět. Muži nikdy nepochopí, proč musí při odchodu z toalety uvést záchodové prkénko do horizontální polohy. Netuší, co je tak zábavného na nakupování. Jaký je rozdíl mezi tyrkysovou modrou, jak vypadá barva terakota atd. Stejně tak ženy nikdy nepochopí, co je tak zajímavého na fotbale, hokeji, automobilových závodech, baseballu nebo americkém fotbalu. Neví, proč jsou muži takoví hrubiáni a neumí svým sladkým polovičkám naslouchat. Nebo proč muži místo pohledu do očí ženy upřednostňují dlouhý pohled na dmoucí se ženský dekolt.

Zásadní rozdíly mezi mužským a ženským pohlavím

Po přečtení prvního odstavce můžete lehce podlehnout následující domněnce:

Mezi ženami a muži panují tak zásadní rozdíly, že jejich společné soužití je z dlouhodobého hlediska zkrátka nemožné.

I přesto lze občas vidět páry, které:

 • se pořád nehádají a zbytečné hádky mezi sebou ani nepodněcují
 • nesnaží se jeden druhého zabít
 • žijí ve vzájemné harmonii
 • chovají k sobě s respektem a navzájem se neuráží
 • jsou dokonce schopni spolu provozovat i nějaký ten sex po mnohaletém soužití:-)

Dříve byla jóga jen meditace, dnes je to oblíbené cvičení. Čím více se o józe mluví, tím více se chybuje v jejím jméně. V angličtině sice píšeme yoga s ypsilon, ale protože to v češtině vypadalo nepatřičně, zavedl se počeštěný název jóga. Podle Pravidel českého pravopisu je správný pouze a jedině zápis jóga. Yoga, ani různé zkomoleniny jako joga,...

Čím to může být? Tihle lidé pochopili jednu základní věc. Že vztah dvou jedinců je založený na vzájemné toleranci a společné komunikaci. Naučili se tomu druhému naslouchat. Naučili se porozumět svému protějšku. Naučili se jeden druhého chápat. Vnímat, co se vám ten druhý snaží říct.

Muž a žena leží po sexu v posteli. Žena říká svému muži: „Není ti zima?“ A v duchu si říká: „Pojď se ke mně přitulit.“ Muž pak vstane a jde se podívat, co je s topením.

Jak poznáte, že svému partnerovi umíte naslouchat? Budete vědět, co vám chce říct ještě předtím, než to řekne. Tohle skutečně není výmysl. U své partnerky jsem se naučil vcítit do jejich pocitů. Vypozorovat, co si myslí. Co se jí asi zrovna teď honí hlavou. Občas to vypadá, že jí čtu myšlenky (a dostanu za to řádně vyhubováno).

Může za to nejspíše fakt, že mi během kariéry obchodního zástupce prošlo pod rukama opravdu velké množství cizích lidí, u kterých jsem se musel dostat na jejich vlnu. Musel jsem se naučit je nejdříve pochopit a pochopit jejich styl uvažování a komunikace. Vědět, jak je rozpovídat a získat si jejich důvěru. Možná je to vrozená schopnost. Nevím. Jen vím, že to možné je. Stačí, když se budete snažit. Začněte tím, že se budete snažit svému partnerovi naslouchat, zajímat se o něj, chápat smysl jeho slov a zkoušet odhadovat jeho pocity a reakce na to, co řeknete. K tomu budete potřebovat vědět, že když dva říkají totéž, není to totéž.

Když dva říkají totéž, není to totéž

Když ženy mluví, nahrazují pocity slov. Neříkají, co si myslí, ale jak to cítí. Proto ženy skoro nikdy v partnerských vztazích nemluví k věci, ale jdou na to takovou oklikou. Spíše naznačují, než přesně definují, co chtějí.

Muži naopak často říkají jen to, co si myslí. Jdou na vše více napřímo.

Tím nechci říci, že ženy záměrně lžou nebo muži jsou upřímní a neumí lhát. Tím jsem chtěl naznačit, že jak ženy, tak muži mají určitý způsob komunikace. Na nás je, abychom se naučili, jak se svým partnerem komunikovat v závislosti na jeho pohlaví.

Například, když žena řekne:

„Chci hodného kluka!“

To neznamená, že chce mít za partnera troupu, který udělá cokoliv, co ji uvidí na očích (takového dřív nebo později odkopne a najde si chlapa, kterého bude moci respektovat). Jen vyjádřila svůj pocit pomocí slov. Vyjádřila to, co právě cítila.

„Ráda bych dostávala dárky.“

Chraň vás bůh pokaždé, co tohle pronese, běžet do obchodu a nakoupit nějaký dárek. Výsledek by byl tragický. Opět byste totiž udělali kardiální chybu – utratili byste mraky peněz za dárky a nic byste tím nezískali. Ženy nemusíte uplácet k tomu, aby vás milovaly. Ženy netouží po tom, aby se neustále topily v dárcích (pokud to nejsou zlatokopky). Žena vám tím chce naznačit něco jiného. Chce po vás, abyste jí dokázal, že vám na ní skutečně záleží. Dejte jí to tedy občas najevo. Vaše peněženka to také zcela jistě ocení.

Nechci, aby to některý z mužů pochopil tak, že za žádných okolností nesmí žádné ženě koupit dárek (na Krcmic.cz jsem četl, že to takhle nemám nikdy dělat).

Klidně jí čas od času nějaký dárek kupte – ideálně na její narozeniny, na které by žádný zadaný muž neměl NIKDY zapomenout:-). Ale muž by si z principu neměl ženu prostřednictvím dárků kupovat.

„Chtělo by to……“
„Mělo by se…..“

Tyto věty se budou vždy týkat přímo vás. Chtělo by to / Mělo by se v překladu znamená: „Mohl bys….?!?“ / „Měl bys……!“

Když muž řekne:

„Pomilujeme se?“

Myslí tím, že jej sexuálně přitahujete a chce se s vámi vyspat. Nic víc za tím nehledejte.

„Mám hlad. Kdy bude jídlo?“

Muž (lovec, nadsamec, pán tvorstva) je hladový. Jenom za ta léta značně zdegeneroval a proto si ten pokrm neumí sám připravit.

„Ty vole, ta má prdel!“

Tímto výrokem chce muž naznačit, že kolemjdoucí žena je v zadních partiích prostorově výraznější.

Jak si můžete všimnout, muži jsou v partnerské konverzaci pragmatičtější a méně „elegantní“. Chlap většinou jedná tak, co mu zrovna rozum (= penis) a hormony velí. Jedná dle toho, co vidí a slyší. Dle aktuálních fyzických potřeb. Nevyjadřuje své pocity, říká věci, tak jak jsou. Závěr: Muž komunikuje zcela jinak než žena.

Proč tomu tak je? Nevím. Ale pokud to chcete změnit, můžete si zkusit si postěžovat na adresu výrobce člověka a uplatnit řádnou reklamaci (partner se jeví jako značně porouchaný, prosím o upgrade mozku nebo o bezplatnou výměnu za novější model s funkčním podvozkem).

A nebo se začít učit komunikovat s opačným pohlavím.

 •  
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Článek ”Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!” má již 7 komentářů

 1. michelllin14:17 dne 19.1. 2012 napsal/a

  For Martin: Mam. Rozchod 😀

  1. Martin00:19 dne 23.1. 2012 napsal/a

   Díky, to mě nenapadlo 😀

   1. michelllin11:14 dne 25.1. 2012 napsal/a

    Rád pomohu. Pro věrné čtenáře udělám cokoliv. Snad pro tvé rozhodnutí bude mít pochopení i přítel(kyně) 😀

 2. Martin01:06 dne 15.1. 2012 napsal/a

  Zkoušel jsem reklamovat, ale nepovedlo. Zákonná lhůta 24 měsíců od výroby byla překročena o více než 1000% 😀 Co teď, nějakou radu máš?

 3. Pity00:23 dne 15.1. 2012 napsal/a

  S ženskejma je to boj. Někdz mám pocit že je úplně chápu a někdz že jim vůbec nerozumím. čert aby se v nich vyznal

 4. Anonym22:28 dne 14.1. 2012 napsal/a

  Jen vyjádřila svůj pocit. Vyjádřila to, co právě cítila.

  jo tak to je presne ale kdo se v tom ma sakra vyznat?

 5. Anonym16:48 dne 14.1. 2012 napsal/a

  jo to s těma barvama fakt sedí!!! ten můj nerozezná snad bílou od čere

Ostatní uživatelé také četli:

Zejména pro začínající podnikatele je často oříšek, zda vést daňovou evidenci či účetnictví. Daňová evidenceDaňová evidence je upravená zákonem o dani z příjmů. Je jednodušší než účetnictví, obsahuje údaje o uskutečněných zdanitelných příjmech a daňově uplatnitelných výdajích, současně je sledován stav majetku a závazků na konci daného roku (zdaňovacího období).Daňovou evidenci musíme vést, pokud máme...

Jeden kilometr má 1000 metrů. To víme všichni. Ale jak tuto jednotku délky správně pravopisně napsat? Bohužel je jen jediná správná varianta – kilometr s měkkým i. Správně se píše kilometrKilometr se dá v textu napsat zkratkou km. Pokud však píšete celé slovo, vždy zvolte měkké i.I když si asi říkáte, že k je tvrdá...

Splín nemá nic společného se slovem plyn, ani se slovem plynout. Splín nepatří ani mezi vyjmenovaná slova, takže není důvod, proč psát splín s tvrdým „y“. Pravopisně správně je pouze splín. A co vlastně slovo splín znamená? Je to podstatné jméno, které označuje melancholií, případně sklíčenost a smutek. Příklady SPRÁVNÉHO užití slova splín: Mít splín v tomto...

Mužské jméno Quido je germánského původu, pochází ze staré horní němčiny, ze slova Wido, jehož význam je muž z lesa. Podle jiných zdrojů má jít o zkomoleninu výrazu Quide. V češtině se setkáme také s podobou Kvido. Kdy slaví Quido svátek?Quido slaví, podle českého občanského kalendáře, svátek 31. března (31.3.).Domácké podoby jména QuidoKvídek,Kvídeček,Kvidonek,Kvidoš,Kviďas,Kvído.Kolik žije v...

Tipujete správně, že s tímto typem slov jsou samé problémy. Tvar tip i typ může být pravopisně správně, ale musí se použít ve správném kontextu. Jak to tedy je? Je třeba rozlišovat významy. Rozdíl ve významu slov tip a typNejlépe vám rozdíl mezi slovy tip a typ ukáže následující dialog:On: Ahoj krásko, dostal jsem na tebe TIP od kámoše.Ona:...

U tohoto zákeřného slova se můžete nechat pěkně nachytat. Jak se tedy správně píše? A co znamená, že je něco dceřinné? Přesně to si vysvětlíme na příkladech. Správně je dceřináMohli byste říct, že se toto přídavné jméno odvozuje od základu „dceřin“, a tím pádem nám po přidání koncového –ný vzniknou dvě n. Bohužel tomu tak...

Mužské jméno Zbyslav je slovanského původu, vykládá se jako posilující slávu nebo také jako kdo má hodně slávy, komu zbývá sláva. Kdy slaví Zbyslav svátek?Zbyslav slaví, podle českého občanského kalendáře, svátek 24. března (24.3.).Ženská obdoba jména ZbyslavŽenskou obdobou je jméno Zbyslava.Domácké podoby jména ZbyslavZbyšek,Zbýša,Slávek,Bysík.Zbyslav v jiných jazycíchPolsky: Zbysław Kolik žije v ČR ZbyslavůK 15. 3....

Číslo 8 se slovem dá napsat ve dvou variantách – osm a osum. Správně je jen jedna a my si na příkladech vysvětlíme proč. Správně je osm Jedinou správnou variantou je psaní tří písmen. Tedy číslovka osm. Žádné osum čeština nezná. K zapamatování nám tedy pomůže fakt, že správně je ta kratší a tedy i...

Každý podnikatel webové stránky potřebuje, pokud to s podnikáním myslí vážně. I obyčejný student, co si chce přivydělat či najít lepší práci se bez nich neobejde, protože kdo dnes není na internetu – jako by nebyl. Pokud něco prodávám (ať už jde o výrobek či službu), webové stránky jsou nutností. Když nic jiného, chce to...

Při psaní spisovných textů máme často tendenci k tzv. hyperkorektnosti, kdy se snažíme znít až příliš spisovně. Typickým příkladem tohoto jevu je psaní by jste místo byste. Stejný případ je u slova oběma, které je správnou možností, jak vyjádřit, že něco zahrnuje dva prvky současně. Správně je oběma či dvěmaSedmý pád číslovky oba správně píšeme s...
Načíst dalších 10 článků