Nevěra – proč k ní dochází a jak se s ní vyrovnat?

Hello 10

Už je tomu pár let, co jsem psal článek o tom, proč jsou lidé nevěrní. Za těch pár let už se na nevěru dívám trochu jinak. Dříve jsem moc nechápal, proč někteří lidé běhají za jinými, když doma mají partnera, se kterým jsou 10 let. Dnes už to chápu :-).

Začnu trochu oklikou.

V dnešní uspěchané době, kdy se každý stará jen sám o sebe a nic mu není svaté, je docela těžké najít si “normálního partnera”.

Stačí, když se ohlédnu kolem sebe. Vidím vyumělkované slečny, které jediné, co umí, je vyšpulit napíchanou kačeří hubu, vystrčit umělé kozy, v ruce kabelku značky Michael Kors or Louis Vuitton, ideálně to vše vyfotit na Instagram, aby byly za hroznou rich bitch…. a pak tyto slečny potkáte a zjistíte, že všechny peníze utratily za svou vizáž a samy nejsou schopné si vydělat ani na nájem, natož se postarat samy o sebe. Když už náhodou ano, tak jsou hnusné :-D. A když je to hezké od přírody, tak je to také od přírody úplně blbé.

Nevím, jestli zrovna s tímto druhem (rich bitch) bych se chtěl spárovat a mít s tím malé botoxové kačery Donaldy a silikonové Louise Vuittonky…. ale to jsem trochu odbočil.

U chlapů zase pozoruju to, že je hrozně in se umět vyfotit s drahou károu, kterou mám ideálně na operativní leasing, ten pak následně neplatím, případně dlužím všude, kam se podívám, ale důležité je “vypadat, že na to mám” (protože prostě….., aby mi dala zajebat).

15972461_10202901216849649_697198401187750848_o

Prostě na na vrch huj vespod fuj. Velké ego, žádná pokora, každý druhý je mistr světa. Když už náhodou prachy mám, tak je nutné to dávat všem na odiv a všemi ostatními opovrhovat (pro mě není záruka toho, že má někdo peníze, že nutně musí být inteligentní – většinou je to zárukou toho, že to je pekně namistrovaný kokot). Partnerku ideálně tu, co má za sebou nejvíce plastických operací anebo tu, která nejrychleji roztáhne nohy (ideálně zadarmo). V Praze nejvíce takových od každého pohlaví chodí do Kozičky. Název je hádám odvozený od toho, že tam chodí jen vyumělkované krávy s umělýma kozama a pánové (převážně sportovci – hokejisti / fotbalisti), co hledají vyumělkované krávy s umělýma kozama….

A teď si v téhle změti debilů, kryplů, impotentních úchylů a pičusků zkuste najít někoho, kdo:

 • se vám bude líbit,
 • bude si s vámi rozumět,
 • bude mít chyby, které budete ochotni toletovat,
 • bude inteligentní / nebude to debil, protože to by vás brzy sralo,
 • bude asi ve stejné / podobné životní etapě jako vy,
 • bude komunikativní, aby s vámi byl schopný překonat problémy ve vztahu (které dříve či později ve vztahu nastanou),
 • bude tolerantní, aby dokázal tolerovat vaše vlastní chyby,
 • bude schopný (a ochotný) se postarat i o vás, když to bude třeba,
 • bude laskavý, milý a společenský, abyste s ním mohli chodit do společnosti a nemuseli se za něj stydět,
 • bude si s vámi rozumět v posteli,
 • bude…. mít milion dalších věcí, ze kterých stejně pak budete postupem muset slevovat, jinak byste byli navždy sami :-).

A když se vám poštěstí takového člověka najít a přesvědčit jej, aby to tedy s vámi zkusil (a hned druhý den neutekl), tak si představte, že toho člověka budete vídat každý den 20 let v kuse. Už chápete, kam tím mířím?

 1. Odpověděli jste si v duchu NE? Dejte si facku a čtěte dál.
 2. Odpověděli jste si v duchu ANO? Pak dejte někomu facku – jen tak prostě. A pak hlavně nezapomeňte rychle zdrhat….

Příklad – máte nějaké oblíbené jídlo, po kterém byste (nebo někoho) se utloukli? Tak si zkuste to samé jídlo jíst každý den – k snídani, k obědu, k večeři. Po týdnu už by vám to lezlo krkem. To samé s partnerem (ten vám někdy poleze dickem až do krku – ne že bych to někdy okusil :-D) 

Pokud se vám podaří v životě najít někoho, kdo vám vyhovuje po všech stránkách, tak je v podstatě skoro nemožné (čest výjimkám, co to takto mají, ale ty v podstatě potvrzují plavidlo….pardon pravidlo), aby vás ten samý člověk stále stejně přitahoval. A už jsme zase u té nevěry. To je prostě…..

Svým způsobem je to přirozené a normální, že časem budete mít chuť opíchat i někoho jiného. Třeba něčí Škodovku.

Lidé často u milenců hledají to, co jim chybí v jejich současném vztahu, ale nechtějí kvůli tomu bořit vztah, který budovali x let.

 • A tak tam, kde chybí láska a něha, přichází milenec, který umí doplnit ten chybějící dílek do skládačky.
 • Tam, kde chybí love, přichází pracháč.
 • Tam, kde chybí porozumění, tam přichází “naslouchač”.
 • Tam kde chybí péro, přichází “prcač”. 😀
 • Tam kde chybí želvy ninja, přichází Trhač…..
 • A tak dále.

Proto lidé utíkají ze vztahů pryč a zase se do těch zdánlivě nefunkčních vztahů vracejí. Protože našli člověka, který jim vyhovuje a oni jemu, “jenom tomu něco chybí”.

A buď ví, co to je, a to něco si pravidelně berou jinde. Anebo neví. A pak to prostě klátí všechno bez rozmyslu, aniž by věděli proč…..

To pak velice často dopadá tak, že buď jeden či oba utíkají pravidelně “na tajňačku” za svými chybějícími kousky puzzle, anebo spolu zkoušejí ten chybějící dílek nahradit společně ve vztahu – ne vždy to však jde. Lásce zkrátka neporučíš.

A co si budeme povídat – hodně za nefunkční vztahy můžou ženský, protože to jsou prostě neskutečný krávy :-D.

Jak poznat nevěru

Většinou to poznáte ve chvíli, kdy vám vašeho partnera / partnerku pravidelně oprcává i někdo cizí :-D.

Obecně vzato začne vaše drahá polovička o sebe více pečovat, tráví hodiny na telefonu, má najednou více práce, je k vám stále více a více odtažitější.

A vy si jen říkáte, že ta píča má zase krámy – ostatně jako každý rok – celoročně :-D. A ono ne :-D.

Těch indicií bude více, ale většinou si toho všimnete až ve chvíli, když už je oheň na střeše (anebo cizí kocour v troubě).

cat_in_the_oven_by_runshin-d4up6hp

Proč nevěra tak bolí a jak se s ní vyrovnat?

Protože nás někdo, komu jsme věřili, zradil.

Pak se vám chce do světa vykřičet třeba…. Anebo vás třeba napadne, že….

Zkuste se však na to podívat také optikou druhého partnera. Co jste udělali proto, aby nemusel utíkat za milencem / milenkou? Neměl pro nevěru opravdu dobrý důvod?

Třeba jako dost dobrý důvod mohou být pevné trojky na její hrudi, to prosím musíte ženské pochopit, že tomu se nedá odolat :-D. Ženám naopak velice imponuje opravdu velké.. svaly, auto, konto, “charisma” (čti velké péro a tučné konto dohromady, abych nemusela nic do konce života dělat a uměl mě i občas vymrdat, ale jenom KDYŽ JÁ CHCI! Anebo za kabelku….).

No prostě je to….

Neříkám, že je nutné vždy hledat chybu v sobě. Někdy máte prostě doma partnera, který neví roupama, co by a i když by vedle sebe měl poloboha / polobohyni, stejně bude běhat za kurvama / kokotama.

Ale často se podvádění nezamyslí sami nad sebou, jestli třeba není tak nějak chyba na obou stranách. Protože ono tomu tak je skoro vždy. Ano, problémy se dají řešit i jinak, než nevěrou. Na druhou stranu – vždy je tam nějaký spouštěč a pokud vy nepřijdete na to, co je to, co jste zanedbali, nejspíše se vám to bude dít pořád dokola a budou vás další partneři podvádět.

Anebo jste si prostě jen našli kurevníka, které když vyměníte, nebude vás pak nic trápit. Základ je však používat hlavu – za všech situací, když se daří, i když se nedaří. A podle toho se pak rozhodnout, co dál. Změníte sebe anebo tohle zkrátka není člověk pro vás? Tohle rozhodnutí musí udělat každý z nás.

Pokud už se rozhodnete být nevěrní, tak pokud to nemáte doma nastavené tak, že máte oba povoleného milence / milenku, je si myslím asi fakt nejlepší rada, kterou popisoval již dnes zesnulý doktor Plzák – zatloukat, zatloukat a zatloukat!

Když se nevěra provalí, nikomu to nepomůže. Ani vám, ani partnerovi / partnerce.

Nicméně nejvíce mě nicméně baví někteří pánové, co se kurví, kudy chodí a pak dělají doma žárlivé scény své holce, protože ji nějaký týpek napsal SMSku, anebo když se nedejbůh na nějakého týpka podívala o jednu pikosekundu déle, než je přípustné :-D.

Aneb – tebe omezovat budu, ale sám sobě nic zakazovat NEBUDU! Ale opačně to už neplatí, protože já jsem muž…. Prostě logika hodná ženy 😀

Nejvíce nás však bolí zraněné ego. Najednou už nejsme tím jediným člověkem v životě někoho, koho milujeme.

Jak kdysi poznamenal jeden můj kamarád: “Mě by ani tak nebolelo to, že se s někým vyspala, jako to, že je jí s někým líp jak se mnou, že ji třeba někdo umí rozesmát. Protože to vím, že to umím jen já. A neměl bych pak čím konkurovat….” Je to sice trochu sobecké, ale to je právě naše ego, nic jiného.

Vyrovnat se s tím dá, když se budete snažit věci pochopit (proč se to stalo a co s tím teď dělat?). Stejně jako u rozchodu je dobré vědět, že se to děje všem a všude. Jen jste si toho prostě tolik nevšímali, anebo jste se o to tak nezajímali.

A rozhodně se kvůli tomu svět nezboří. Nějak bylo, nějak bude.

Minimálně si teď můžete jít v klidu bez výčitek zašu(n)kat….

cy_7nhowiaabc4m

Je to asi svým způsobem normální.

Přece jenom je lehké odsoudit někoho, protože se kurví, ale nikdy nevíte, co vše za tím, bylo. Často, když pak znáte celou story, řeknete: “Já se ti nedivím….”

Prostě – lidské potřeby má asi každý člověk a mezi ně patří i „pich“, a pokud na vás partner vás (v tomto či jiném ohledu) sere, nemůže se divit, že si pak jdete hledat to, co chybí, jinam. Proto od jisté doby zkrátka lidi nesoudím, dokud si to neposlechnu z obou stran.

Neříkám, že jsem zastánce bezbřehého kurvení se :-). To ne! I kurvení musí mít svá pravidla :-D. Jen si nemyslím, že to je až takové tabu, jak se z toho dělá.

Některé páry mají stálé milence, partneři i milenci o sobě vědí a funguje jim to léta. Stejně tak jsou páry, které chtějí mít toho druhého jen pro sebe, a nějaký mimomanželský / mimopartnerský (anebo nedejbůh mimozemský) sex nepřipadá v úvahu.

Je to otázkou priorit (chci mít vedle sebe spokojeného partnera, anebo mu budu pořád něco zakazovat, i když sám / sama mu to dát neumím?), každý to máme jinak nastavené a mně přijde hloupé, když potom společnost se snaží diktovat těmto lidem pravidla a říkat, co je přes čáru. Ať si to každý zkusí a sám přijde na to, co mu / jim vyhovuje a co už tolerovat nebude.

Stejně tak mi nepřijde asi rozumné kvůli jednomu úletu partnera zahazovat jinak naprosto fungující vztah. Upřímně si myslím, že ve finále jde o hovno. V minulosti jste vy i vaše drahá polovička oprcali kde co a najednou, když jste spolu, je to problém :-).

Myslím, že občasný úlet se dá tolerovat. A pokud to neumíte tolerovat a něco tušíte, je podle mě lepší po tom ani nepátrat. Uškodíte tím jen sami sobě. Budete pořád někoho podezírat, budete pořád po něčem pátrat, hledat záminky i tam, kde nejsou a celý vztah tak pošlete úplně tuplem do hajzlu.

Pokud vás partner bude chtít podvádět, stejně to udělá, ať už jej budete sebevíc hlídat. Bude to mít jen o něco složitější. A co si budeme nalhávat, když budete dělat extrémní žárlivku a budete ji / mu kontrolovat telefon, Facebook, najdete tam vždy to, co tam budete chtít najít. I když váš partner bude věrný, vy stejně uvidíte v útržcích konverzací věci, které vás budou bolet, protože si je špatně vyložíte. A pak mu to budete (byť třeba nevědomky) vyčítat, až vás následně právě z toho důvodu začne podvádět, protože má doma hroznou semetriku / žárlivého kreténa. Základ je prostě: účelově nehledej, neřeš, nepátrej. Práci Sherlocka Holmese tak raději přenechejte jiným, jinak váš vztah skončí v troskách možná dřív, než byste čekali.

Lepší je žít v naivní představě, že se nic takového neděje (a vědět, že prostě nevěra existuje a nejspíše se vašemu vztahu taky nevyhne) a raději makat na sobě, aby vaši partneři / partnerky neměli potřebu někam utíkat. Ale – každý to má jinak a nikomu tuto myšlenku nevnucuji.

A když se to provalí, tak – můj názor je, že podle mě nestojí za to vyhodit dvacet let společného života do prdele kvůli jednomu úletu. Mně to přijde jako škoda. Chyby dělá každý, nikdo není dokonalý a nikdy ani nebude. Ale alespoň já mám na paměti, že na světě najdete sice miliony lidí – kamarádů a kamarádek (na sex – zadarmo i za peníze), ale člověka, kterému můžete věřit a který dokáže pochopit vaši složitou schizofrenní osobnost v mírně (či více) pokročilém stádiu retardace – takových už moc po světě neběhá. Protože jsou na vozíku :-D.

Btw. myslím, že kdyby se třeba tyto věci učily už na škole, asi by ubylo vražd a sebevražd kvůli zhrzené lásce. A mnohým z nás by to ušetřilo spoustu času, protože bychom na všechna tahle “moudra” nemuseli přicházet sami na vlastní pěst a ušetřili bychom si mnohá trápení / překvapení v životě – jak sobě, tak ostatním :-).

Místo toho tam do vás budou hustit x let poučky z mikroekonomie, má dáti / dal a integrály, které vám v životě budou opravdu hrozně ku prospěchu věci….

 

PS: Pokud se vám líbí ty slovenské hlášky, tady máte originál videjko: https://www.youtube.com/watch?v=SiUz_akTmcY

 •  
 •  
 • 41
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Článek ”Nevěra – proč k ní dochází a jak se s ní vyrovnat?” má již 10 komentářů

 1. Diana11:56 dne 3.7. 2019 napsal/a

  Jedním dechem přečtené… wow za mě jak je to trefně napsané, i když bohužel jsem v pozici „toho špatného“ co uklouzl s někým jiným (a tím stejným) i když jsem – bohužel nebo spíše byla asi ve spokojeném vztahu kde nechyběl respekt, legrace, peníze ale.. něco ano ..

 2. Anna00:30 dne 30.6. 2019 napsal/a

  Za mě taky zajímavé čtení, musím říct, že v určitých pasážích se asi najde každý 😉teda já 100%. A myslím si, že myšlenkové pochody, ať už to věrníka, či nevěrníka jsou popsané dokonale. Za mě palec hore musela jsem dočíst dokonce.

 3. Salome10:21 dne 25.7. 2017 napsal/a

  Prosím, střel se do hlavy a nikdy už nic nepiš. Kromě toho, že psát neumíš a za svoje nevtipy, který se za každou cenu snažíš nacpat na každej řádek, píšes smajlíky (takže seš arcikokot), obsah stojí za srovnatelnou vyližprdel. Přemýšlím, jestli ti někdo neobrátil trávicí soustavu a nemáš místo pusy prdel, protože tu normálně meleš sračky. Očividně tě podvedla nějaká holka a ty to nemůžeš ustát. Strč ho do vysavače a jdi spát.

 4. Marta20:06 dne 24.7. 2017 napsal/a

  Nakonec mi to nedalo,pokud bylo cílem Vašeho článku přivést na Vase stranky více lidí,myslím,že jste to marketingově zvladl.Jinak je možné jen druhé vysvětlení,právě provádíte svou ženu a svoje sobectví skryvate za takováto prohlášení.
  S manželem jsme spolu pomalu dvacet let,za tu dobu jsem stala na obou stranách barikady.Protože vím,jak moc bolí byt ten podvedený,ja nakonec klicky od pokoje odmitla.Úplně souhlasim s teorii oblibeneho jidla.Dokonce ji sama casto cituji.Jenze je tu maly rozdil,svickove to bude jedno,kdyz ji vymenite na cas za gulas.Souhlasim i s radou dalsich Vasich tvrzeni.V dnesni době prevazije hra na sebe.A určitě za dobu trvani vztahu se stane spousta věcí,ale podstatné je,jak se k nim postavite.A myslim,ze prave hrdinstvi je najit silu neublizit cloveku,se kterym sdilim zivot.Ne v silnych recech,jak to preci dnes takto dela kazdy.

 5. šárka22:36 dne 17.6. 2017 napsal/a

  Ačkoli holka (tzn.obecně častěji podváděná strana mince) s tímhle fakt souhlasím 🙂 jen bych doplnila – fakt si na nevěru berte gumu a vybírejte si zdravé jedince… To, že mě bejvalej podvedl/možná podváděl (o frekvenci nemám info), je mi celkem fuk, ale to, že jsem od něj chytla opar a candidu, tak za to bych ho nejradši nakopala do zadku! :/ Ono „souložit kudy chodím“ je každýho věc ať už ve vztahu nebo bez vztahu, ale ohrožovat a poškozovat zdraví ostatních se nedělá!!!

  1. Gogo09:04 dne 26.6. 2017 napsal/a

   Tak,pravda.gumu,gumu,gumu

 6. Leli03:31 dne 25.5. 2017 napsal/a

  Autore, napsal jsi to hezky. Optimisticky.. Avšak mám na to jiný pohled. Ano, musíme spoustu věcí přehlížet a tolerovat, ale pokud se dva pustí do vztahu, poznávají se minimálně celý život. Jdou do toho s tím, že si dokáží představit společný soužití a případně děti. Kdyby spolu byli třeba 10 let a jeden z nich by už začal byt nespokojený. Přišel na to, že po 10ti letech to není to co si představoval a začal by podvádět. Pak by zjistil že vlastně to co má doma jentak nenajde ale přesto tam furt něco chybí. Nechtěl by zahodit ten desetiletý vztah ale chodil by uspokojovat kládu do jiný díry. Takový člověk by se měl vzpamatovat a uvědomit si, že to co budoval 10 let v tu chvíli ztratil na místě, protože tohle se ve vztahu ponese dalších 50 let… :-)) Toť můj názor. Raději takového člověka poslat hned tam kde si vysloužil být. I kdyby to mělo důvod, pak jediné co tam chybí, je upřímnost… Důležity je uvědomit si, že raději budu sama než s někým kdo mi bodl jednou kudlu do zad a doufat v to, že další nemá..

 7. Markéta15:29 dne 3.4. 2017 napsal/a

  Smekám 🙂 tak dlouho už jsem nečetla článek, který by mi od začátku až do konce vytvořil na obličeji takový zvláštní výraz, který se podobá smíchu 😀 aha pardon,on to smích byl;)
  Na to lidi zapomínají,že smích léčí 🙂 Tedy díky za takový článek:D fakt gut;) Autorovi článku děkuji za jeho upřímnost a pohled na nevěru :)Myslím si,že kok*t asi nebude, takže se nemusí bát, že by zrovna on vyfasoval našpulenou pí*u 😀
  Fakt crkám do textilu 😀

 8. Tana13:10 dne 31.1. 2017 napsal/a

  Prekrasne napsane. Libi se mi to.

 9. Richard17:36 dne 12.1. 2017 napsal/a

  Děkuji za velmi zajímavé a originální pojednání. 🙂

Ostatní uživatelé také četli:

Introvert je člověk, který se převážně soustřeďuje na svůj vnitřní život a často bývá uzavřený do sebe. Nejraději je sám. Ve společnosti více lidí se necítí dobře a špatně s nimi navazuje kontakt. Ovšem introvert nemusí být žádný podivín (i když v 99 % případech je :-D), jen je prostě rád sám a uzavřený do sebe,...

Fotograf, který se k focení dostal vlastně náhodou. Jeden z těch, jež měl možná ve své životě hodně štěstí (proto jsme si s Jirkou hodně rozuměli, protože jsem také takové dítě štěstěny). Jirka nejenom fotí, ale také pomáhá s pořádáním nejznámějšího českého festivalu věnující se tetování. Možná jste na něm byli. Možná jste o něm...

Jedna moudrá paní kdysi prohlásila, že by všechny ty internety zakázala. No bodejť, když na nich číhá tolik záludností. Už jenom ten samotný název – někde se setkáte s internetem, jinde zase s Internetem. Co je tedy správně? V současné době už jen varianta internet s malým písmenem. Správně je internetA teď trocha vysvětlení, proč se původně...

Stupňování přídavných jmen obvykle není moc složité. Úplně to však neplatí u přídavného jména drahý. Dochází tam totiž k drobným změnám, které mohou člověka zmást. Jak tedy utvořit druhý stupeň přídavného jména drahý? Pravopisně správně je dražší! V celku se dá říct, že stupňování se řídí běžnými pravidly. Dochází však k drobné změně. Původní písmeno „h“ se při...

Největší problémy s pravopisem jsou obvykle u slov cizího původu. Tak nějak tušíme, že něco neodpovídá běžným zvyklostem českého jazyka, a proto mnohdy chybujeme. Obdobně to je i u přídavného jména familiární. Jedná se totiž o variantu, která je odvozená z latinského výrazu familiaria. Při psaní a vyslovování si musíme dát pozor hlavně na správné uskupení písmenek,...

Nenechte se nachytat, přečtěte si, jak se píše slovo habitat. Není na tom nic složitého. Vážně! Musíme si pouze uvědomit, že se nejedná o české slovo. Habitat má kořeny v latině, kde se vyskytuje výraz habitatio, který znamená bydliště, naleziště, obydlí.A jak to je s tím pravopisem? Teoreticky bychom se ve slově habitat neměli splést, protože se...

Nakupování online je stále populárnější a my se proto častěji setkáváme s pojmem e-shop. E-shop je výraz převzatý z angličtiny a do češtiny ho překládáme jako elektronický nebo internetový obchod. Protože se jedná o slovo přejaté, zachovalo si i svůj původní pravopis a jedinou přípustnou variantou je ta se spojovníkem, tedy e-shop. Někdy se setkáváme i s nesprávnou...

Už několik let se vede diskuze o tom, zda vůbec ještě jsou nějaké situace, kdy se hodí psát Vy s velkým V. Spousta lidí se domnívá, že je tento úzus už dávno přežitý. Tak si to pojďme jednou provždy vysvětlit. Kdy píšeme VyV této oblasti českého jazyka se rozšířil mýtus o tom, že velké V...
Načíst dalších 10 článků