Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

PemiK: Jsem mladý chlápek, který miluje, když se ostatní smějí

Hello 0

pemiK_karikatura

PemiK aka Petr Macko v 18 letech dokázal mnohým social media maniakům vytřít zrak. Je to internetový bavič. Říká si PemiK a je to také nadšený YouTuber, který si kolem svého jména vybudoval již docela věrnou skupinu fanoušků. A kdo ví, třeba nám tu v Česku roste druhý Kazma nebo Leoš Mareš.

Ahoj PemiKu! Jak vznikla tvá přezdívka PemiK?

Zdareec! Má přezdívka vznikla v mých 8 letech (respektive jedna její část). Dostal jsem nový počítač a protože můj kámoš žádný komp neměl, tak hrál vždycky u mě. Potom k PC přibyl internet… a začali jsme (trochu překvapivě) hrávat hry online.

Potřebovali jsme jednotnou přezdívku… A jelikož on se jmenuje Michal a já Petr, tak jsme vzali první dvě písmena z každého jména a vyšlo z toho Pemi.

Po pár letech jsme přestali spolu hrávat a já potřeboval přezdívku. Byly to super časy plné srandy a já si řekl, že bych ten starší nickname chtěl nějak použít (čti zneužít), a tak jsem si tam dodal písmeno K. Už ani nevím proč, možná mi tam jen pasovalo, možná to bylo K jako kámoši. Vím to, že písmeno je velké proto, protože to uzavírá tu starou kapitolu a rozjíždí novou! Takže tak!

pemiK_foto

PemiK je krasavec

Ty se prezentuješ jako internetový bavič. Jak a čím kupříkladu bavíš lidi na internetu?

Vybral jsem si jeden styl humoru a to takový ten zm*dký humor plný sexu, umírání a znásilňování, prostě ten typ humoru, který baví většinu lidí. Takže přidávám takové vtipy na svou facebookovou stránku, vytvářím krátké skeče, které také následně publikuji. A nyní se chci opět pustit do natáčení na YouTube  bavit fanoušky i tam!

Děláš třeba i živá vystoupení anebo se soustřeďuješ jen čistě na internet a sociální sítě?

Rád bych. Nyní jsem byl na CraftConu, kde jsem sice musel svůj humor trošku oželet (mladé publikum), ale strašně mě to bavilo. A tak kdyby byla možnost zase někdy vystupovat, jdu do toho!

Jak dlouho vlastně existuje PemiK na Facebooku?

Má fan page byla založena 2. července 2013. Ale PemiK už nějakou tu dobu po Facebooku pobíhával!

Kdo je vlastně typickým fanouškem tvých stránek? Co jej zajímá a jak se o tobě třeba dozví?

Typickým fanouškem… to je těžký, rád bych spíše popsal ideálního fanouška. To je takový fanoušek, který nad těmi mými vtipy nepřemýšlí a prostě se jen směje. Ví, že všechno, co publikuju, je ze srandy. To ten typický fanoušek dost často neví.

Odkud bereš materiál a inspiraci pro své stránky na Facebooku? A proč ještě nemáš web?

Čerpám ze světových webových stránek, různých Facebook stránek, knížek, něco také občas i sám vymyslím (ale je toho minimum). Zdrojů je dost. Co se týká webu, tak web běžel. Ale hosting to nestíhal a tak web pořád padal jak chlapi při pohledu na výstřih Megan Fox…

10155051_708995142561401_4472034642197099442_n

Nevadí ti, že jako „internetový bavič“ máš více pozornosti a „fanoušků“, i když pouze přispíváš „odcizené“ obrázky z jiných stránek, než například lidé, kteří do tvorby kvalitních příspěvků věnují vlastní úsilí a čas?

Uvažoval jsem nad tím a říkám.. nevadí 🙂 . Každý má právo rozhodnout se, co a jak bude dělat. Já musím denně sedět 5 hodin u PC a hledat ty nejlepší vtipy či vtipné obrázky.

Musím přidávat jen „jednu“ tématiku a také musím brát ohled na to, jestli jsem ten vtip už nepřidával. Což je strašně těžký, protože jsem sklerotik. Není to fakt tak lehký, jak se zdá…

Každý den po dobu jednoho roku a pul přidávat minimálně 15 vtipných příspěvku. Ale tak baví mě to a snažím se! A myslím, že fanoušci si toho cení. Teda hlavně ti ideální fanoušci 🙂 .

Předpokládám, že nejdříve šlo o koníček a postupem času ses stával slavnější a slavnější, až to nakonec vygradovalo tak, že máš na Facebooku 177 000 fanoušků. Cítíš třeba teď nějakou zodpovědnost vůči svým fans?

Šlo o koníček a pořád to koníček je. Jsem mladý chlápek, který miluje, když se ostatní smějí.

Co se týká zodpovědnosti, tak musím říct, že mám spíše pocit uvolnění. Čím více lidí mě sleduje, tím více jsem svůj a dělám to raději. Vím, že tolik lidí čeká na humor, který preferuji já, a to je něco neskutečného. To mě na tom tak baví.

zase_pemik_ach_ten_uchyl

PemiKa zná každý

Jak moc často se o své stránky na Facebooku staráš? Kolik kupříkladu musíš každý den vytvořit a vymyslet statusů na svůj profil?

Přes všední dny publikuji průměrně 10 – 25 příspěvku, o víkendech se hranice posouvá na 15 – 30. Nastavil jsem si takovou hranici a jsem s ní spokojen.

Je to sice těžké tohle vše zvládat a nepřidávat furt to samé. Ale baví mě smát se každý den novým a novým vtipům, na které narazím, popřípadě vytvořím.

Máš třeba vyhraněné nějaké speciální hodiny, kdy mají vypublikované statusy největší účinnost? Kdy bych měl podle tebe sdílet příspěvky, aby měly nejvíce liků, sharů a komentářů?

Rozhodně kolem večeře, to si chce každý odpočinout a prohlédnout tu ksichtovou knížku 🙂

Už jste četli? Mezinárodní den jóduPrvek jód je pro naše tělo velice důležitý a nepostradatelný, nedostatek tohoto prvku způsobuje zpomalení nebo dokonce úplně opožděný psychický vývoj. Právě Mezinárodní den jódu nám má vštípit jak je jód potřebný pro naše tělo, je obsažen v různých potravinách, například máme jodovou sůl. Mezinárodní den jódu byl uznán na...

Jak moc je podle tebe důležité potom reagovat na všechny komentáře? Respektive – musíš reagovat na všechny? Máš na to třeba někoho anebo si vše spravuješ sám?

Všechno dělám sám. Je pravda, že na mé stránce má práva ještě má přítelkyně. Ale to jen z důvodu, kdyby se mi něco stalo. Nechci totiž, aby to někdy skončilo, lidi se mají smát pořád.

Samozřejmě se snažím odepsat na vše. Ale čím více fanoušku, tím více je to těžší. Momentálně mám 920 nepřečtených zpráv a to za den přečtu a odpovím na 50, ale bohužel, pořád to přibývá a já nestíhám.

Proč si myslíš, že zrovna PemiK na internetu uspěl? Přece jenom internetových stránek se srandovními obrázky a vtipy existuje habaděj a zaujmout je tak docela dost těžké. Čím si myslíš, že sis své fanoušky získal?

Dokážu si ze sebe udělat srandu, jak v příspěvku, tak v komentářích. Vybral jsem si jeden styl humoru, a proto si mě lidé zapamatovali. Když se řekne perverzák, hodně lidí si vybaví PemiK. Nevadí mi to, naopak. 🙂

Jaké máš plány do budoucna s PemiKem? Kam bys to chtěl posunout dál?

Chci se přesunout také na YouTube a časem mít i nějaké offline výstupy. Na pódiu mě to děsně baví!

Proč ses rozhodl vydat také na YouTube? Anebo právě tam jsi začínal a až pak ses přesunul na Facebook?

Začínal jsem na Facebooku a poté mě fanoušci vyhecovali na pár videí na YouTube. Mám jen asi 8 videí za 1 rok, což vážně není moc. Chci se ale do toho znova opřít, tak snad se mi to povede.

Jaká videa můžu najít pod tvým profilem na YouTube? Pro koho jsou určená? Proč bych se na ně měl dívat?

Bude nová série videí. Videa, která tam jsou nyní, tak s nimi nejsem moc spokojen. Proto, nechte se překvapit! Bude to maras!!

Jak dlouho ti třeba trvá, než vytvoříš jedno video na YouTube? Zkus prosím popsat, jak dlouho trvá celý tento proces od prvotního nápadu až po samotnou realizaci. Děkuji.

Většinou video vytvářím jeden den, protože jsem takový „ajťák“, kterému renderování vždycky spadne a musí dělat vše od znova…

Předpokládám, že jsi také fanouškem počítačových her. Týkají se třeba některá tvá videa také třeba Minecraftu?

Hraju Counter-strike Global Offensive a kdysi jsem hrál DOTU 2. Ostatní hry moc nehraju.

Co by podle tebe měl umět každý začínající YouTuber, pokud se chce prosadit?

Já o Youtubu nemohu moc mluvit, protože tam jsem se neprosadil 🙂 ZATÍM!

Chodíš třeba na srazy YouTuberů?

Byl jsem nyní na první akci, a to na CraftConu v Ostravě. Je to festival internetové zábavy, kde se sjedou známí Youtubeři, ale i ostatní lidé, kteří „tvoří“ česko/slovenský internet zábavným. Bylo to super.

Dá se podle tebe zpeněžit to, co děláš? Respektive – vydělává ti to nějaké peníze anebo je to vše jen zatím stále jen koníček, který ti negeneruje žádné příjmy?

Facebook mi nic neplatí 🙂 . Možná si sem tam něco vydělám, ale o penězích to není.

Za počítačem trávíš hodiny a hodiny svého času. Nemáš pak pocit, že žiješ jen ve „virtuálnu“? Nemáš pocit, že ti pak ten skutečný život protéká mezi prsty? Přece jenom se má za to, že teď bys měl běhat po venku, hrát fotbal či se věnovat čemukoliv jinému, co nesouvisí s počítači.

Běhám po venku pořád. Mám přítelkyni, kterou miluji a jsem úspěšný v tom, co mě baví. Co by si člověk mohl přát více? 🙂

11081464_708982169229365_5716946729665916233_n

Dovedeš zhodnotit, kolik času strávíš každý den u počítače?

5 a více hodin.

A dá se třeba tohle vše skloubit společně se školou a osobním životem?

Rozhodně dá, ale je to těžké.

A poslední otázka na závěr. Ty jsi řekl, že máš přítelkyni. Až se vezmete, bude se jmenovat paní PemiKová? Anebo se bude jmenovat jako třeba… třeba přítelkyně? Teď si dobře rozmysli, co odpovíš, protože si tento rozhovor asi také přečte…

Nyní už je slečna PemiKova. Po svatbě, až bude jisté, že mi neuteče, protože to budu mít papírově doložené, tak bude paní PemiKová 🙂 !

Zdroj: http://objevit.cz/pemik-muj-web-porad-padal-jak-chlapi-pri-pohledu-na-vystrih-megan-fox-t126569

  •  
  •  
  •  
  •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ostatní uživatelé také četli:

Že se nedá ve slově hranolky chybovat? Ale dá. A mnoho lidí také chybuje. Hlavní problém je ve skloňování. Velice často se objevuje chybný 7. pád čísla množného – „s hranolkami“. Je to pravděpodobně z toho důvodu, že dochází ke špatnému určení rodu. Stačí si pamatovat, že hranolek je rodu mužského. Potom už se ve skloňování...

Moderní technologie morseovku pomalu odsouvají do propadliště dějin. Přesto i dnes se lidé zkoušejí dorozumívat Morseovou abecedou. V dětství na táborech a ve skautských oddílech. V pokročilejším věku se tento specifický způsob komunikace hodí při kritických událostech. Třeba, když uvíznete v trupu ponorky a musíte vyťukat signál SOS (= Save Our Souls), aby vás záchranáři vyprostili. Pravopisně správně...

Píše se správně na jevo nebo najevo? Správná varianta je bohužel jen jedna, a to najevo psáno dohromady. Ale pokud jste to někdy psali zvlášť, tak nebojte – určitě nejste jediní. 🙂 Správně píšeme najevoNejedná se však o příslovečnou spřežku, protože po odtržení na-, nám zůstane slovo -jevo, které nic neznamená. A co znamená dát...

Image [imidž] patří mezi slova, která již v češtině zdomácněla. Užívá se jako odborný termín pro afektivní a celkovou představu osoby, značky nebo výrobku ve veřejnosti, často záměrně pěstovaný s cílem být úspěšný. V ekonomice jde o úspěch u zákazníků, v politice u voličů, kdežto pro populární umělce jde o posluchače, pro města a obce...

V České republice bylo mnoho disidentů, kteří se snažili protestovat proti systému. Mezi nejznámější patřil také bývalý prezident Václav Havel. V mnoha příkladech se používá nesprávný tvar – dizident. Správně je disident Pozor na to. Spisovná je pouze varianta disident. Slovo disident se začalo používat v druhé polovině 20. století ve Francii. Označovalo odpůrce totalitních režimů ve východním...

Nevíte, proč se píše ve slově Ibiza měkké i? To se dozvíte v dnešním článku. ✅ Ibiza – orientujeme se podle původního názvu, proto měkké i. Navíc slovo Ibiza není ve vyjmenovaných slovech po b.❌ Ibyza – nespisovná varianta.Skloňování slova IbizaIbiza je rodu ženského a skloňuje se podle rodu žena.pád – Ibizapád – (bez) Ibizypád...

V několika ze svých předchozích článcích jsem se už zabýval tím, jestli je vůbec možné efektivně pracovat z domu. Podle mého soudu ne. Ano, určitě existují lidé, kterým nedělá problém se soustředit, i když pracují doma. Je jich tak malé množství, navíc i oni si museli projít stejným vývojem (zjištění, že doma pracovat nemohou ->...

V tomto případě může mást výslovnost -> [POTPORA]. Dochází totiž k takzvané spodobě znělosti, kdy slyšíme písmeno „t“, ale musíme psát „d“. Pravopisně správně je podpora!Pomoci si můžeme slovy příbuznými a odvozenými, ve kterých se uplatňuje stejný pravopis -> podporovatel, podpůrný, podporovat. Pravopis si můžeme také vysvětlit pomocí rozdělení slova na jednotlivé části. V takovém případě zjistím,...

Vždycky jsem přemýšlel nad tím, proč některé mé články obletí svět rychlostí blesku a některé ne. Ty nejlepší texty vznikly tak nějak samy od sebe. Prostě jsem si jednoho dne sedl na zadek a sepsal to. Běhěm jediného odpoledne. Věděl jsem přesně, co chci říct. O čem budu psát a také, kdo to bude číst....

Povrch je vnější strana. Vnějšek něčeho. Na tom asi není nic složitého. Ale co takhle spočítat povrch koule? 😊 Ale nebojte, o tom psát nebudeme. Nás zajímá čeština. Pravopisně SPRÁVNĚ je povrchObčas se objevuje varianta povrh, která je nesprávná!Pravopisně správně je pouze povrch. A asi v tom není žádný větší zádrhel. Pozor si dejte jen na...
Načíst dalších 10 článků