Postel = druhý domov ženy

Asi až ve svých sedmadvaceti letech jsem přišel na to, že pro dívky je důležité zázemí. A tím nemyslím zrovna domov jako takový, ale zejména postel. Ano, přesně tu. Protože v ní bude vaše nastávající trávit nejvíce času. Musí být proto špičková.

Ženy totiž hrozně rády lenoší. Jakmile se zabydlí ve vašem pelechu, tak máte vyhráno (a už se jí taky nezbavíte :-)).

Pár rad do života

Automaticky počítejte s letištěm (tedy dvojpostelí), bez letiště si moc nevrznete. Ani vy a ani ona. Prostě musíte mít doma Ludmilu, jinak večer nic nebude :-).

Zapomeňte na všechny ty šunty z Ikey a nebo supermarketů. Nekvalitní dřevo, většinou i špatná kombinace barev a hlavně nulový výběr (těžko se takový nábytek napasovává do bytu, kde již máte předem danou kombinaci barev (okolní nábytek, doplňky, záclony). A hlavně tam nemají poctivé postele z masivu, ale vždy takové ty pitomé dřevotřísky.

Pokud máte menší byt, tak vám pomůže ušetřit místo i úložný prostor u postele (máte kam narvat ložní prádlo, povlečení anebo nepotřebné oblečení z dob, kdy vám bylo patnáct). Celkem praktické a já sám úložný prostor… no nemám. A doteď si trhám vlasy, že jsem si postýlku nenechal upravit podle svých představ :-(.

Postel si sestavte (smontujte) sami, pokud můžete. Většinou to totiž kluci „od fochu“, kteří montují desítky podobných postelí denně, pěkně zmrví. Stále tedy platí, co si neuděláš sám, to nemáš. Bohužel – pokaždé to vždy dopadlo stejně. Špatně smontované, takže si to stejně pak musíte sami opravit (pokud se bavíme o supermarketech anebo diskontech s nábytkem. Bohužel – jaká cena, taková kvalita.

Při výběru postele si také doporučuji přečíst, co vše je zahrnuto v ceně. Rošty (ať už klasické anebo polohovací, matrace, to vše vás může stát dalších pár (desítek) tisíc navíc. A to tam ještě nemáte zahrnuté peřinky pro svou milovanou :-).

Zvykněte si na to, že jakmile pustíte někoho k sobě pod peřinu, tak už tu peřinu nikdy neuvidíte. Respektive – uvidíte. Ale vám bude mrznout zadek.

Zvykněte si na to, že vaše půlka postele bude vždy menší než ta její. Pokud má ještě ráda psy, kočky, koně, bude vaše polovina (postele, zbytku peřiny) úměrně zkrácena o velikost vašeho společného domácího miláčka.

Ženská v posteli je něco jako kůrovec. Jakmile se vám zabydlí, tak už ji jen těžko dostáváte ven. Na to pamatujte, až vám bude krást peřinu. Já vás varoval :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Current ye@r *

Článek ”Postel = druhý domov ženy” má již 4 komentářů.

 1. Tomass15:39 dne 2.11. 2020 napsal/a

  Já spíš teda preferuji gauč, co se týká takové té domácí pohody. Ale chápu, že ženy to mají trochu jinak, třeba moje žena, když jsme se stěhovali musela mít zařízenou ložnici podle sebe a já jsem do toho pomalu nemohl ani mluvit. Bydlíme teda v takové novostavbě v bytě 3+1 na Praze 9 a museli jsme si brát hypotéku teda, jinak by jsme to asi nezvládli koupit takové bydlení.

 2. Martin Staník22:03 dne 31.8. 2014 napsal/a

  Tak jsem někde četl, že ženy musí spát průměrně o půl hodiny déle (u mé ženy je to i víc) než muži. Takže postel je fakt důležitá :-)

 3. Luccy13:49 dne 31.8. 2014 napsal/a

  No, jsou to popravdě 2 základní věci, na které nedáme dopustit. Zaprvé zmiňovaná postel a zadruhé to je hezká a čistá koupelna.. Všechno ostatní je opravdu až sekundární :)

  1. Martin19:44 dne 11.10. 2014 napsal/a

   Naprosto souhlasím. Ale osobně bych ještě dodal čistou kuchyni. Jestli je něco co opravdu nemám rád, tak když jdu na návštěvu ke známým a štítím se u nich jíst.