Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Proč jsou lidé nevěrní? A jak se liší mužská a ženská nevěra? 2. část

Hello 4

Přečtěte si nejdříve první část článku. Dozvíte se, proč jsou lidé nevěrní.

Jak se liší mužská nevěra od té ženské?

Nevěra je zloMuži ve většině případů dokáží oddělit od sebe sex a city (lásku). Muži umí být nevěrní a přesto svou partnerku milovat. Ženy tohle nesvedou. Jelikož do toho téměř vždy začnou tahat city.

Ne nadarmo se říká, že žena je jako tornádo. Obojí je to teplé a vlhké, když přichází. Když odchází, obojí s sebou bere auta a domy…

Nejvíc nevěrní jsou kluci, kteří chodí s jednou a tou samou dívkou už od střední školy po několik let. Zatímco oni žijí stále s tou „nudnou buchtou“, jejich kamarádi prohání každou volnou sukni. Brzy jim začnou závidět. A přichází první nevěra. Tito kluci jsou nevybouření. Chybí jim vzrušení. Dobrodružství. Onen pocit lovu. Už skoro zapomněli na to, jaké to je s nějakou holkou flirtovat.

Muži jsou lovci, rádi loví a ještě raději flirtují. Ale to neznamená, že jsou automaticky nevěrní. Ne každý má potřebu hned s každou spát. Často jim stačí onen pocit, kdy ví, že by dívku, se kterou flirtují, mohli mít. Ale nemají potřebu jít v tomto ohledu dál.

Jenom zkrátka někteří potřebují prožít toto „pubertální“ období. Aby jim v pozdějším věku docvaklo, že sex s dívkou, kterou máte rádi a kterou už znáte a víte co si k ní dovolit, je daleko lepší než nějaká náhodná známost na jednu noc.

Někteří to však nepochopí ani do konce života. Z těch pak budou oni věční sukničkáři a záletníci, kteří budou „kurvit“ vztahy ostatním :-). Tak to zkrátka je. Smiřte se s tím. Tak chutná život.

Proč vlastně muži své partnerky podvádí?

Něco jim v současném vztahu chybí. A nemají sílu a nebo chuť to řešit se svou partnerkou. Většinou díky nevěře najdou onen chybějící článek od řetězu. Nabaží se a pak si uvědomí, že jejich nová partnerka je sice super na sex, ale to je asi tak všechno.

Pokud se zabouchnou a nesundají včas z očí růžové brýle, odchází od své stávající partnerky / manželky – i to se stává.

Říká se, že více náchylní k nevěře jsou hezcí kluci. Nevím, o žádné studii, která by něco podobného prokázala. Skutečně závisí na povaze každého z nás. Někteří si uvědomují všechny možné následky plynoucí z nevěry, jiní ne.

Ale faktem zůstává, že hezcí kluci mají minimálně více příležitostí k nevěře, než ti škaredí :-).

Proč jsou ženy nevěrné?

Je to podobné jako u mužů – něco jim chybí. Zatímco muži jsou však často schopni pojmenovat, co jim schází, ženy mnohdy ne (proto je máme tak rádi :-)). Zatímco muž hledá v nevěře spíše fyzično (sex), žena tam hledá pochopení. Někoho, kdo jí bude naslouchat. Mnozí se totiž po ulovení partnerky svým drahým polovičkám už v pozdější fázi vztahu tolik nevěnují. Většinou se chlapi snaží jen, když zvou dámu na rande a nebo se jí chtějí dostat pod sukni :-). Zkrátka – když něco chtějí.

Pak však přijde pro oblbovanou ženu kruté vystřízlivění. A žena začne mít pocit, že jí něco schází (protože jste si hráli na někoho, kým ve skutečnosti nejste – na pozorného muže).

A proto začíná hledat opět toho pana božského. Krásného a pozorného muže, který ji bude milovat a koho bude moci milovat i ona. Chlapce, kterému bude moci odevzdat vše. Svou lásku. Svůj klín. I své city. A jsme opět u těch citů – vidíte ten rozdíl?

Většinou se žena uchyluje k nevěře ve chvíli, kdy svému partnerovi začne po několika letech tak nějak jemně splývat s bytovým zařízením. Ztráty partnerky si pak muž všimne až ve chvíli, kdy žena své teritorium u plotny a pračky opustí. Muž zjistí, že se jeho mobilní univerzální prací a uklízecí robot jaksi již nenachází v žádné místnosti v bytě, kde by se za normálních okolností nacházet měl. A trochu znejistí. Začne pátrat po tom, co se děje a bude mu to minimálně aspoň šrotovat v hlavě. Hlavně bude asi v dané chvíli přemýšlet nad tím, kdo bude teď vařit, prát a nakupovat.

Hlavní druhy nevěr

Boj o láskuJaké jsou hlavní druhy nevěr?

Znáte je?

Víte, proč lidé svým partnerům nejčastěji zahnou?

A víte, co dělat, aby vám nezahnul váš partner?

Debilní nevěra

U tohoto typu nevěry vlastně ani jeden ze zúčastněných partnerů neví, proč se to stalo. S tímto typem nevěry se setkáte u lidí, co mají v hlavě zmatek. Neví, kam jejich život směřuje. Nebo u lidí, kterým zkrátka čas od času přeskočí v palici a udělají možná tu největší volovinu svého života. Pokud se náhodou řadíte to této skupiny, tak jste debil. Ale nebrečte, dá se s tím žít.

Většinou se k debilní nevěře uchylují lidé, kteří si jsou sami sebou nejistí. Sami sebe se neustále ptají, zda svého partnera stále milují. Kdy byli společně šťastní. Jak to mezi nimi vlastně je? Nevyprchala již ona láska? A co když ano? Co pak?

Za každou takovou stupidní otázku by se mělo věšet :-). Tohle je přesně debata s vašim vlastním nitrem, která nikdy nemůže dobře dopadnout. Proto se k takovým otázkám neuchylujte. Je to zbytečné. Minulost proto odložte navždy stranou.

Rekreační (pracovní) nevěra

Pokud s někým úporně diskutujete o tom, jestli je správně diskuze, nebo diskuse, pak vás můžeme uklidnit, že pravdu máte oba. Jde totiž o dubletu – to znamená, že se mohou psát obě varianty, protože obě jsou správně. Diskuze / diskuse znamená výměnu názorů či úvahu o možnostech řešení nějaké otázky či problému. Příklady SPRÁVNÉHO užití slova...

Nevíte, co s časem. Otravujete se, škádlíte se s opačným pohlavím v práci a zrovna nemáte do čeho píchnout. Ale najednou nějaký ten prostor pro to píchání v práci přece jenom najdete.

Kompenzační nevěra

Nevěru neslepíte

Hledáte v mimomanželském vztahu něco, co vám zrovna chybí. Jedná se o nejčastější druh nevěry.

Zkrátka věříte, že díky tomuto krátkému románku najdete ono chybějící kolečko štěstí. Mnohdy se pak člověk po kompenzační nevěře chce vrátit zpět do vztahu, který naboural. Dostal, co chtěl a došlo mu, že to vlastně nebylo nic, bez čeho by se nedalo žít. A chce zpátky.

Většinou na tento typ nevěry ulovíte právě muže. Stačí jim lichotit a tvářit se, jak moc k nim vzhlížíte a obdivujete je. Jejich současná partnerka to totiž již zcela určitě po několikaletém společném partnerském souznění nedělá.

Vezmeme-li to z druhého úhlu pohledu, chcete-li si udržet svého partnera, nezapomeňte dávat okázala najevo, jak moc svého muže uznáváte a respektujete. Nebo se aspoň tak tvařte. My muži jsme od přírody jednodušší stvoření a tak si vaší přetvářky rozhodně nevšimneme. Zvláště, když to obalíte sladkými slovíčky o lásce.

Chybí někdo na pokec a posezení

Ženy jsou podstatně více závislé na komunikaci. Jestliže s ženou muž nekomunikuje, tak začne hledat někoho jiného. A zde právě přichází onen hlavní prů…problém, jakmile na někoho takového narazí. Začne ji těšit, že o ni má někdo jiný zájem. Že se s ní baví a říká jí, jak moc jí to sluší. Začne zbožňovat, jak je k ní nový nápadník pozorný a netuší, že za pár let se k ní její nový „beach boy“ bude chovat stejně „pozorně“ jako její současný partner.

Jak se tedy vyhnout tomu, aby si žena nenašla jinou náhradní vrbu? Snažte se jí naslouchat. Když vypráví o svých problémech, tak poslušně přikyvujte.

Přijde-li kontrolní dotaz, který má otestovat vaši pozornost, stačí zopakovat tři slova, která žena řekla jako poslední a to jí většinou stačí ke spokojenosti. Mnohdy jsou ženy doslova zákeřné a budou chtít slyšet více. Budou se vás vyptávat a zjišťovat, zda nespíte. Ale jestli skutečně víte, co vám po celou tu dobu vyprávěly. Zde musíte zapátrat trochu více v paměti a vytáhnout těch slov alespoň 6. A nezapomeňte jí na závěr říci, jak moc jí to dneska sluší. Ano. Lhát se nemá. Ale děláte to pro své vlastní dobro. Pro klid vlastní duše.

Chybějící duševní porozumění

Domov a rodinaSouvisí hodně s předchozím bodem. Když má žena nějaký problém, svěří se vždy tomu, komu nejvíce důvěřuje. Tím někým je buď manžel, přítel a nebo partner. A nebo její kamarádky.

Na rozdíl od kamarádek, které dají vždy ženě za pravdu (za to nemůžeš, nemohla jsi nic dělat), muži tak galantní nejsou. A v případě, když žena skutečně udělala nějakou chybu, tak ji nezapomenou vyjmenovat alespoň deset způsobů, jak mohla celou situaci vyřešit jinak a hlavně – lépe.

Když pak muž dělá ze své ženy takovým způsobem debila několik let a pak se objeví jiný nápadník, který prokáže vyšší míru duševního porozumění, máme tu počátek další možné nevěry.

Proč je nevěra špatná?

Nevěra není nic pěkného. Protože pokaždé, když svému partnerovi zahnete, je to jako kdybyste mu vrazili nůž do zad. Zraňujete ho. A to tak, že hodně.

Nejspíše mu způsobíte bolest, až se dozví, že ho / ji podvádíte. A asi netřeba připomínat, že každá nevěra se dříve nebo později provalí.

Proč se nevěra téměř vždy provalí?

Bude to možná znít tvrdě, ale nevěrní lidé jsou většinou slaboši. Jsou to lidé, kterým ve vztahu něco chybí a tak si to kompenzují jinde. Své problémy nejsou schopni vyřešit během svého současného vztahu.

Vždyť podlehnout svodům druhého pohlaví je tak snadné. Odolat – to je daleko těžší. Je to podobné jako s jídlem. Buď máte disciplínu a víte, že po osmé hodině prostě už nic jíst nesmíte. A nebo si zkrátka ten kousek dortu nakonec do té huby dáte. Rozdíl je pouze v tom, že ten jeden dortík vám nepohřbí dlouholetý vztah. Zatímco nevěrou dáváte všanc všechno, co jste až dosud společně budovali.

Hráli byste s někým kvůli bezcennému lízátku ruskou ruletu a riskovali, že ta bouchačka jednou vystřelí a udělá vám díru do hlavy? Protože přesně tohle se chystáte udělat se svým vztahem kvůli pár minutám slávy (sexu na jednu nebo více nocí). Pokud neradi všechno riskujete, dříve, než někomu zahnete, tak si uvědomte, že si právě zahráváte s ohněm. A jste navíc tak sobečtí, že do tohoto ohniště taháte také někoho druhého. Někoho, kdo si to možná ani nezaslouží.

Pokračování článku o nevěře – 3. část.

Foto:

http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=5318254&searchId=ea768d7c881dc9ca577f74114303a7f7&npos=289

http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=6746124&searchId=ea768d7c881dc9ca577f74114303a7f7&npos=309

http://www.sxc.hu/photo/1056037

http://www.sxc.hu/photo/1056038

 •  
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Článek ”Proč jsou lidé nevěrní? A jak se liší mužská a ženská nevěra? 2. část” má již 4 komentářů

 1. Jana11:36 dne 30.5. 2013 napsal/a

  Zajímalo by mě co je myšleno tím minulost odložte navždy stranou? Jako celý vztah a nebo jenom nevěru?

  1. michelllin12:28 dne 30.5. 2013 napsal/a

   Pri rozchodu je lepsi hodit za hlavu celou minulost. Tedy cely vztah. Nedava totiz smysl se s nekym rozchazet a zaroven byt zahackovany ve vztahu, ktery nefunguje / nefungoval a zaobirat se myslenkami na navrat. Uz jenom z toho duvodu, ze protistrana (byvaly partner) se nejspis nebude chtit vratit (pokud ma jiz vyhlidnuteho jineho partnera). A ty mu vlastne ukazujes svou slabost, ze si muze delat, co se mu zlibi. A budes mu to tolerovat. Kdyz ti nekdo vrazi nuz do zad a nema se k tomu, aby toho zacal litovat, proc nekoho takoveho chtit zpet? Proc riskovat, ze ti driv nebo pozdeji udela to stejne? Proc riskovat, ze pak v navalu vzteku nebo ve chvili, kdy k partnerovi uz nebudes nic citit, udelas neco podobneho? Neni lepsi odejit hned a neohlizet se (tzn. zahodit celou minulost a delat, ze te s timto clovekem uz nic nespojuje)?

   Za par mesicu ci let se na to jiz budes divat trochu s nadhledem, pak se klidne sejdete a promluvte si o tom. Ale nema cenu se o to snazit hned. Jen ho hezky vytrestej. At vi, ze tohle se zkratka nedela. A kdyz uz to udela a je ochoten riskovat kvuli par minutam s nekym jinym vas vztah, tak ty nejsi ochotna a povinna s takovym clovekem zustavat.

   Pokud veris, ze se k sobe vratite (naivni predstava na zacatku rozchodu), tak pak se snaz zapomenout jenom na neveru. Ono asi jen tak z minuty na minutu nezapomenes na vsechno, co jste spolu prozili. Ale pak mu to stejne nejspis pri prvni hadce vpalis do xichtu. Ne kazdy dokaze udrzet emoce na uzde po zbytek vztahu. Tohle jsou totiz rany, ktere se snad nikdy nezaceli.

   Jsem toho nazoru, ze nema cenu se v tom nimrat a ubijet se v „nestesti“, co te potkalo. Zvednout hlavu a jit dal, to je jedina sance, jak se z toho dostat bez komplikaci. Fungovalo to milionum lidem pred tebou, bude to fungovat i tobe.

   1. Jana12:35 dne 30.5. 2013 napsal/a

    Já se spíš odkazovala na tu „debilní nevěru“. Co v tomhle případě? Co když se člověk pere sám se sebou? Svým nitrem?

   2. michelllin13:16 dne 30.5. 2013 napsal/a

    Pak by takovy clovek mel zustat chvili sam a poradne si rozmyslet, co chce. Nekdy to staci k tomu, aby clovek pochopil, co skutecne od zivota (a nebo od zivotniho partnera) zada.

Ostatní uživatelé také četli:

Také často slýcháte tvar baťoh? Je tomu tak, ale pravopisně správně je pouze tvar batoh. Podobně tomu je i v dalších tvarech od tohoto slova odvozených (batůžek, batůžkář…). Pamatujte si. Na výlet vždy jedině s batohem. Batoh tedy může být jakéhokoliv tvaru, barvy, střihu, ale vždy se bude psát stejně, tedy batoh. Mezi synonyma se řadí ruksak,...

Mnoho lidí dělá ve slově Hongkong chybu. ✅  Hongkong – správná varianta.❌ Hong Kong – nespisovná varianta.Skloňování slova HongkongHongkong je rodu mužského neživotného a skloňuje se podle vzoru hrad.pád – Hongkongpád – (bez) Hongkongupád – (k) Hongkongupád – Hongkongpád – Hongkongu!pád – (o) Hongkongupád – (s) Hongkongem Správné užití slova Hongkong/hongkongskýHongkong je opravdu krásný.Jak se píše...

Znaménko rovná se neboli rovnítko na klávesnici spousta lidí neumí napsat, protože tam, kde ho vidíte na klávesnici nakreslené, bohužel odpověď není. Takže i když mačkáte jak zběsilí, prostě se to zatracené rovná se nenapíše. Odpověď je naštěstí těsně vedle. Jak napsat rovná se na klávesnici Napsat rovná se na klávesnici je opravdu jednoduché. Stačí...

V architektonických stylech se všichni neorientují, ale v českém pravopise by se měl vyznat každý správný Čech. Jak se správně píše renesance / renezance? Jedná se o takzvané dublety. Jinými slovy, lze použít obě varianty. Renesance i renezance jsou v češtině pravopisně správné tvary, které jsou rovnocenné.Pokud píšeme text, je vhodné si vybrat jednu variantu a tu dodržovat...

Nejenom naše milovaná manželka, děti, sousedi, ale také něco trochu více nebezpečného. Oxid uhelnatý. Bezbarvý plyn bez zápachu, který si každoročně vyžádá několik desítek obětí. Obětí, které najdou svou smrt právě doma. Stačí totiž jedna nepatrná chybka (špatně odvětraná místnost, ucpaný komín, prostě cokoliv, co zapříčiní, že tento nebezpečný plyn se koncentruje na malém prostoru...

Potřebujete provést kolaudaci nemovitosti? Rozhodli jste se pro užívání nového vodního zdroje? Máte zákonnou povinnost provádět pravidelné rozbory vody? Ať už je důvod testování vody jakýkoliv, neváhejte kontaktovat nejbližší pobočku akreditované laboratoře ve Středočeském kraji a domluvte se na podrobnostech. Proškolený personál poradí s nejasnostmi, provede analýzu a vypracuje akreditovaný protokol. Jaký rozbor vody zvolit? Základní...

Mezinárodní den podpory nemocných s chronickým únavovým syndromem Stejně jako s Mezinárodním dnem ošetřovatelek a zdravotních sester i s Mezinárodním dnem podpory nemocných s chronickým únavovým syndromem je spojeno jméno Florence Nightingale. Florence zasvětila svůj život péči o nemocné. Při ošetřování raněných vojáků neváhala své poslání naplňovat v těžkých podmínkách přímo na bojištích. Stala se britskou válečnou hrdinkou a světově proslula jako reformátorka...

Syndrom karpálního tunelu postihuje většinou kancelářské krysy (jako jsem já) může však postihnout zkrátka každého, kdo přetěžuje ruce v oblasti zápěstí.  Rychlá navigace k článku:Úvod – co to je syndrom karpálního tuneluCo může způsobovat problém s karpály?Jak se syndrom karpálního tunelu projevuje?Karpální tunel a jeho diagnózaOdstraňte příčinu a zbavíte se problémů s karpálními tunely navždyJak syndrom karpálního...
Načíst dalších 10 článků