Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Proč ze sebe hodní kluci dělají hodné šášuly?

Hello 8

Hodní jsou chtěnými jen do té doby, než se stanou otrokem druhého. 

Nejčastější chybu, kterou kluk může udělat je, že je na holku příliš hodný. Dělá pro ni první poslední (protože je do ní až po uši zamilovaný), ona si na to zvykne a bere to jako samozřejmost = přestane si toho vážit. A to je špatně. Tím nechci říct, že se k ženě máte chovat jako „kokot“ a vytírat s ní podlahu, ale přespříliš dobrosrdečnosti a tolerance je také spíše na škodu.

Zvláštní je, že většina kluků se po prvním bolestivém rozchodu začně chovat přesně opačně. Z hodných chlapců se pak stanou totální blbečci, kteří se k holce chovají jako ke kusu hadru, protože věří, že díky tomu si svou holku udrží. Ale ani tudy cesta nevede.

Jak se tedy k ní máte sakra chovat?

Chovejte se k ní galantně, jednejte s ní slušně, ale jen probůh nedělejte vše, co jí na očích vidíte. Nebuďte vždy ten, co se musí podřídit jenom kvůli tomu, že ji tím uděláte radost. To je pitomost!

Ve vztahu je třeba udržet určitou rovnováhu. Jednou bude po tvém, jednou po mém. Tohle je věc, kterou hodný a nebo mladý (a tím pádem nezkušený) kluk nikdy nepochopí (vražedná kombinace je, když je kluk zároveň mladý, hodný a ještě k tomu nemá dostatek zkušeností s ženami). Pochopí to až ve chvíli, kdy už si jejich holka dávno užívá s jiným.

Hodní kluci mají neustálé výčitky

Protože neumí říct své holce „NE“. Když se o to pokusí, jejich dívka nadhodí oblíbenou vydírací frázi:

“Ty už mě nemiluješ?“ (další alternativa je: „Ty už mě nemáš rád?!?“)

Pokud ani pak neuspěje, přichází na řadu pláč (nebo hádka :-)).

Náš nebohý (a stále ještě hodný chlapec) samozřejmě proto odpoví „ANO“ a netuší, že si pod sebou kope vlastní hrob (a když už se přece jen odhodlá, že bude vzdorovat a podaří se mu to, tak se pak užírá výčitkami).

Zkuste si představit, že by za vámi přišel váš nejlepší kamarád a zeptal se, zda byste s ním nešli na pivo. Vám se nikam chodit nechce, jste unavení, nespali jste dva dny. Ani vás nenapadne, že byste mu na jeho prosbu kývli jako poslušný osel. A rozhodně potom, co mu řeknete své „NE“, nebudete cítit nějakou vinu. Dělějte kompromisy. Ale ne každý den a rozhodně tak nečiňte kvůli nátlaku od partnerky.

Nenuťte se zbytečně do věcí, které se vám příčí

Když vás náhodou napadne, zda už nejste na svou holku až příliš hodní, tak se zamyslete nad tím, zda byste tolik ústupků udělali i pro svého nejlepšího kamaráda. A hlavně – udělala by totéž ona pro vás? Pokud si odpovíte pokaždé ne, možná je načase přestat být ten „hodný vůl“. Protože na vola čeká v budoucnu vždy jenom pěkná kráva.

I když jste v exkluzivním vztahu, tak:

 • Nezapoměňte čas od času provětrat své kamarády – není nic divného na tom, když s nimi občas vyrazíte na pivo, někam na chatu nebo uspořádáte pánskou jízdu. Stejně tak není nic divného na tom, když vyrazí ona někam bez vás. Partner není železná koule na noze, kterou byste museli neustále tahat s sebou.
 • Vždy si vyhraďte určitý čas i sami pro sebe – vztah není otroctví. Pokud jste měli předtím, než jste poznali svou „osudovou lásku“, i nějaké vlastní zájmy (fotbal, hokej, posilovna), tak proč byste se jich měli vzdávat teď? Cítili byste se tak šťastní nebo byste spíše cítili, že vám něco chybí? A opět – udělala by totéž ona pro vás?
 • Nesnažte se být cvičená opička, která bude skákat podle toho, jak bude vaše partnerka pískat. Něco se vám nelíbí – ŘĚKNĚTE TO! Chcete jí to udělat do zadku? Nooo… to už se vysvětluje poněkud hůře, ale jde to. Záleží, jak moc jste k sobě otevření (a jak moc se pak otevře ona vám :-)). Nechcete jít s ní na párty, kde budou lidé, které nemusíte? NECHOĎTE TAM! Není na škodu si občas postavit hlavu a vyjádřit svůj názor. Když to neuděláte, budete zbytečně potlačovat své vlastní já. Je zvláštní, že málokdo tohle pochopí už v prvním vztahu. Většinou to chce získat ony potřebné zkušenosti a zažít několik rozchodů, než vám dojde, v čem je zakopaný pes. Že cílem ke spokojenému vztahu je hlavně to, abyste se vy cítili šťastní. Pokud se budete neustále podřizovat, za chvíli vám to začne vadit. Pak přijdou hádky, které nejčastěji vyustí v to, že ji najednou budete chtít všechno omlátit o hlavu.
 • Snažte se, aby si toho, co pro ni děláte, náležitě vážila. Právě proto je důležité praktikovat metodu cukru a biče. Jednou trochu povolit uzdu a jednou zase přitáhnout, aby jí bylo jasné, že laskavost NENÍ samozřejmost. Jakmile si na to zvykne, tak je už většinou pozdě na to něco měnit.
 • Naučte se rozhodovat a buďte rozhodní. Ženy nemají rády nerozhodné muže. Když se vás zeptá, kam se dnes půjdete projít, řekněte jasně, kam se půjde. Nesnažte se vyptávat, kam by šla raději. Když se jí váš návrh nebude líbit, řekne vám to.
 • Naučte ji za sebe platit útratu. Značně tím ulehčíte své poloprázdné peněžence a zároveň – když za ní pak něco zaplatíte, bude si toho více vážit. Ve vztahu jste si přece oba rovni, tak proč nemůže zaplatit jednou jeden, podruhé druhý. Pokud vaše přítelkyně např. ještě nevydělává či nemá zrovna peněz nazbyt, tak to můžete vyřešit šalamounsky. Přestaňte chodit do předražených restaurací a vyrazte společně na romantickou procházku ve dvou, vemte si s sebou flašku vína a pozorujte společně hvězdy na obloze, západ slunce či ranní červánky.

I s tímto slovem si někteří lámou hlavu. Jak to tedy je? ✅ Obraz – správná varianta.❌ Obras – nesprávná varianta. Už jste četli? DoménaDoména přesněji řečeno internetová doména či doménové jméno je označení pro jednoznačné jméno počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Každé zařízení připojené k internetu má svoji unikátní IP adresu....

Nechci, aby článek vyzněl tak, že se máte stát bezohledným sobcem. TO ROZHODNĚ NE! Ale zkuste se někdy na chvíli zastavit a zapřemýšlet, jestli to, co děláte, děláte dobrovolně a nebo tak činíte jenom kvůli tomu, že se bojíte, abyste o svou pracně „ulovenou kořist“ nepřišli.

 •  
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Článek ”Proč ze sebe hodní kluci dělají hodné šášuly?” má již 8 komentářů

 1. Jan23:24 dne 13.3. 2019 napsal/a

  To si že mne dnes už bývalá hodného šášulu udělala.Jednou jsem se ale unavil a odešel od ní.
  Nečekaně jsem jí vpálil do očí,že s ní končím.Byla rozčarovaná protože to vůbec odemne nečekala.

  1. Ignác13:51 dne 21.3. 2020 napsal/a

   Dobřes udělal!! 🙂

 2. Jolca02:38 dne 8.3. 2016 napsal/a

  Ahoj kluci…moc se mi tento clanek libi a je to uplne presne!!!! Muj byvaly potkal spatnou holku, ta s nim jednou vytrela a kdyz jsme se potkali zacal se mnou jednat jak s kusem hadru….zazila jsem bohuzel takovych vic a zrovna tak v opacnem pripade mel na holky vzdy smulu i muj bracha…tez byl moc hodny a holky ho vyuzivaly….myslim, ze nas to hodne naucilo…oba jsme videli veci i z druhe strany.Urcite nehci chlapa, kterej bude podpantoflak a bude az moc hodnej…ale taky nehci uz frajera,kterej mi ublizuje a podvadi me…je skoda, ze spousta kluku v tom vsem nenajde rovnovahu…bracha nastesti pretrpel obdobi spatnych pritelkyn a nakonec potkal tu pravou…verim, ze i my se dockame.;)

 3. pája21:49 dne 21.1. 2016 napsal/a

  konečně nějaký rady který se hodí snad ještě nebude pozdě…

 4. Tomáš10:35 dne 7.2. 2015 napsal/a

  Jo pes přesně sedí. Jen u mojí bývalky to nebyl pes, ale kůn 😀

 5. Patrik12:57 dne 28.4. 2014 napsal/a

  S tim psem na tom asi neco bude. 😀

 6. Jakub17:34 dne 20.5. 2013 napsal/a

  Nikdy nebalte ženu se psem. Protože ta už svého milého má ( psa ) a vy u ní budete vždy na druhém místě. Na první se nedostanete. Proč ? Protože psa si pořídila z nějakého zklamání, nejčastěji s nějakým mužem, který neplnil její ( mnohdy přehnané ) představy, a muži už tudíž nikdy nebude důvěřovat. Je to ztracená investice vlastní energie do balení jí.

 7. Jirka18:46 dne 15.2. 2013 napsal/a

  Ahoj. Moc pěkný a pravdivý článek 🙂
  Škoda, že jsem na něj nenarazil již dříve… mohl jsem se vyhnout trápení a výčitkám….

Ostatní uživatelé také četli:

Čeština je záludný jazyk, ve kterém se málokdo vyzná. Víte, jak se správně píše zakrátko? Jestli ano, můžete si pogratulovat. V této příslovečné spřežce chybuje každodenně mnoho lidí. Pravopisně správně je pouze tvar zakrátko – tedy dohromady. Jedná se totiž o příslovečnou spřežku, která zpravidla vzniká z ustálených spojeních. V tomto případě se sloučila předložka „za“ a přídavné...

Daria Ženské jméno Daria je variantou jména Darja, které je zkrácenou variantou staroperského jména Dárajavauš, případně řecké formy Dareios. V anglicky mluvících zemí není jméno tolik oblíbené jako ve slovanských zemích východní Evropy. Vyskytuje se také varianta s y – Darya. Jméno se vykládá jako držitelka dobra. Kdy slaví Daria svátek?Daria slaví, podle českého občanského kalendáře,...

Hashtag neboli dvojitý křížek se v běžné komunikaci používá často a určitě se vyplatí zapamatovat si jeho klávesovou zkratku. Na Macbooku je navíc velmi jednoduché symbol hashtagu napsat. Proto si ukážeme, jak psát hashtag na klávesnici od applu. Znak pro hashtag vypadá takto: # Jak udělat hashtag na macbooku Na počítačích od Applu se většinou...

Tohle slovo by asi každý chtěl použít ve spojitosti se stavem svého konta. Pokud se vám to poštěstí, nemusíte si lámat hlavu, správně je milion s krátkým „o“ i milión s dlouhým „o“. Je tedy zcela na vás, k jaké verzi se přikloníte a jakou budete používat. Samotný výraz pochází z italského milione, který vznikl ze slova mille (tisíc)...

Nebo také velbloudí stopa, anglicky cameltoe. Vyslovuje se to v angličtině jako kameltou. Pokud jste žena a neumíte toto slovo správně vyslovit, tak to čtěte jako „s kabelkou“. Tohle slovní spojení určitě dobře znáte a půjde vám přes „pysky mnohem lépe než původní anglická verze. Co to je velbloudí palec?Velbloudí palec představuje masakrální obtažení rozkroku (nejčastěji u...

Kdo tvrdí, že nikdy nepřemýšlel, zda napsat rozumět anebo rozumnět, lže a přemýšlí nad tím dodnes! V pravopisné variantě se písmeno n nevyskytuje, píšeme tedy vždy rozumět nikdy rozumnět.Pokud si správný pravopis slova rozumět stále nemůžete zapamatovat, zkuste mnemotechnickou pomůcku: „Už tomu rozumím! Ve slově rozumím žádné n neslyšíte, pokud se tedy jedná o sloveso...

V rámci oslav Mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu se v České republice na mnoha místech konají různé akce. Průvodci ve spolupráci s turistickými centry pořádájí různé akce, prohlídky po památkách, ulicích a pamětihodnostech měst, hradů, zámků a památek obecně. Těchto akcí se můžete zůčastnit většinou bezplatně nebo za symbolickou cenu. Pro odborou veřejnost jsou často...

Stalo se vám, že se na vašem profilu zničehonic začal zvěřejňovat cizí obsah? Nebo máte někoho takového ve svém okolí? Útoky hackerů za cílem získání profilů jsou dnes běžnou záležitostí, a proto bychom je neměli brát na lehkou váhu. Rád bych tu s vámi sdílel pár tipů na to, jak se preventivně bránit a co...

Dohromady, nebo zvlášť? V češtině je plno slovních spojení, které si píší zvlášť. Velké množství je však také příslovečných spřežek, které se píší dohromady. Příslovečné spřežky vznikají z ustálených spojení, kdy se spojí předložka spolu s podstatným jménem v jedno slovo. Ve většině případů, pak nelze mezi předložku a podstatné jméno vložit žádné další slovo. Z toho vyplývá, že pravopisně...
Načíst dalších 10 článků