Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Typologie dívek – 2. část

Hello 12

Pokračování článku s názvem: Typologie dívek – jak vybírat dívku na sex, do vztahu a kterou raději nechat na ocet?

Po světě se jich potulují tisíce. Každá se hodí na něco jiného. Některé jsou dračice v posteli. Dokáží vám zpestřit život, obohatit jej, pomoci vám od samoty a pak jít zase o dům dál. Jiné se zase perfektně hodí na vztah. Ten zbytek se nehodí vůbec k ničemu (jedna aktivita, kterou byste s touto skupinkou mohli dělat, by se přece jenom našla :-)). Jak poznat, kdy má cenu se o dívku snažit? A kterým se vyhýbat jako čert kříži?

Tento článek najdete na Leyter.com.

Naivní hloupoučká tatínkova holčička

Naivní hloupoučká tatínkova holčičkaNic neumí, všechno za ni dělají rodiče. Jsou neschopné. Do života naprosto nepoužitelné, jelikož se o ni musí někdo neustále starat. Všechno vám odkývou, protože vy jste ten starší, rozumnější či vyzrálejší. Vzhlíží k vám s nadšením, protože ony nic neumí, ale vy umíte všechno. Rodiče jim řídí život i ve třiceti. Drží nad nimi pomocnou ruku a na oplátku jim diktují, co smí a nesmí dělat. Vidí v nich totiž stále tu malou holčičku, která nikdy nevyroste.

Většinou se jedná o příliš mladé dívky, které se ještě nevystěhovaly z domu (osmnáctky). Pak je to OK. Sice s ní nepůjdete do dlouhodobého vztahu (bude to spíš takové povyražení, pokud jste zrovna sami), ale časem se otrká, až se poprvé odstěhuje z domu (na koleje, do pronajatého bytu) a bude z ní super holka. Pokud je však takové dívce 26 a stále sedí doma na zadku u rodičů a nemá zájem cokoliv změnit, tak je něco špatně :-).

Proč ji nebrat? Nebudete jejím partnerem, ale chůvou. Budete neustále poslouchat její rodiče, kteří už pak nebudou řídit život jen jí, ale i vám. V pozdějších fázích vztahu vás začne vytáčet, že všechno musíte zařizovat vy. Zde je však alespoň šance na změnu – musíte si ji vychovat. A taky její rodiče .K tomu postačí nosit viditelně za pasem bouchačku, pak se i ta nejotravnější tchýně změní na poslušného beránka.

Když ne, tak začnete pálit ostrými.

N tuto převýchovu ale nemá každý čas a trpělivost. Jenom ji (a budoucího tchána, tchýni) musíte postavit před jasnou věc („Tohle teď uděláš / zařídíš ty. Bude to takhle.“) S tímto materiálem se však dá ještě celkem pracovat.

Náladová, neustále naštvaná a negativní ledová čarodějka

Většinou se jedná o jedináčky, ze kterých se časem stávají věčné samotářky. Rády sedí doma u televize. Nikam moc nechodí. Izolují se od okolí, protože proti nim každý něco má. Když náhodou vytáhnout paty z domu, stihnou si proti sobě za jeden večer rozeštvat půlku Prahy. Neumí řešit konflikty jinak než tak, že vybouchnou vzteky (často u toho začnou vzteky pomalu brečet) nebo začnou zvyšovat hlas do nebezpečných výšek (v danou chvíli doslova praskají i ta nejodolnější zrcadla). Jsou hrozně urážlivé a vztahovačné. Každý vtip či narážku hned vztahují na sebe. V ideálním případě hned plivnou zpět nějakou jedovatou průpovídku, čímž dokonale naserou všechny v okruhu deseti kilometrů. Je to taková jejich obranná reakce, díky které se tyto náladové slečny stávají automaticky „miláčkem davu“ (zvláště při lynčování).

Pro sprosté slovo nejdou daleko. Moc se neusmívají. Když ano, tak leda, když někoho zrovna pomlouvají. Na pohled jsou to tvrdé drsňačky, ledové královny, ředitelky zeměkoule, které se však pak doma často sesypou v koutku pod náporem toho nelítostného světa. Často jsou to také depresistky. Není asi velkým překvapením, že tyto dívky rozumu mnohdy moc nepobraly. Potkáte je často v menších městech, usedlostech a ve vesnicích na samotě u lesa.

Proč ji nebrat? Spíš bych se zeptal, proč si dobrovolně tahat domů sedmihlavou saň, která kolem sebe plive jen oheň a síru, když ve světě jsou také princezny? Věčné hádky vás po čase začnou pekelně unavovat a začnete přemýšlet nad tím, že vražda vlastně není až tak nehumánní řešení :-). Pokud jste se přesto rozhodli, že do tohoto dobrodružství půjdete, tak si kupte předem pistoli a noste ji neustále u sebe. V pozdějších fázích vztahu (zejména při rozchodu) se vám bude náramně hodit. Pak mi nezapomeňte poslat informaci, kolik jste vyfasovali natvrdo.

Vdaná nebo zadaná

Vdané ženy už jsou většinou vyzrálé, zajištěné a v posteli jsou fajn. Umí se chovat, ale něco jim v životě chybí. A tu chybějící součástku jim přinášíte vy na stříbrném podnose. Zadané ženy vám budou dalekosáhle vykládat, co se jim od manžela či současného partnera nedostává. Jak jste super (pohladí to krátkodobě ego, ale to je asi tak vše). Potud je to fajn.

Problém je, když se do takové dívky zamilujete a budete od ní chtít něco víc. Ona se totiž kvůli vám nikdy nerozvede / nerozejde se svým současným partnerem (ale bude vám schopna vyjmenovat tisíc způsobů, proč to zrovna teď nejde, nepůjde, není možné). Zadaná dívka vám tím projevuje svou vlastní slabost – něco od vás chce a potřebuje vás, ale nechce kvůli tomu riskovat. Riskujete pouze vy, že se zamilujete a uděláte nějakou kravinu (zničíte si do té doby bezproblémový vztah). Prvně chce otestovat obojí a pak se rozhodne – tohle si aspoň vždy myslí. Ale ona to nikdy sama nerozsekne – jí v dané chvíli nic nechybí. Má vše, co chtěla. Proto to budete muset rozseknou vy (většinou tak, že ji dáte ultimátum – buď já nebo manžel). A pak sledujete, jak pořád váhá (a nebo vás rovnou pošle do prdele:-)). A v tu chvíli vám dojde, že zde vlastně ztrácíte čas. Což bývá obzvlášť smutné, když to se vdanou paní táhnete nějaký ten rok.

Proč ji nebrat? Na dlouhodobý vztah jsou tyto dívky k ničemu. Vezmete-li to z pohledu druhé strany – vy byste věřili dívce, která dlouhodobě podvádí svého partnera a nemá ani sílu mu sdělit pravdu? A to už nemluvím o tom, jak je fajn, když její manžel je třeba magor, který se hrozně rád rve – ideálně s nožem v ruce :-). Ano. I zde se doporučuje nosit s sebou příruční kulomet. Ale tady se to dá nahrát aspoň na nutnou sebeobranu, pokud do „typana“ nevystřílíte půlku zásobníku.

Bordelmamá

Nejsou to špindíry. A ani nedělají šlapky na ulici. Pouze mají v palici bordel tak velký, že na jeho úklid nebudete stačit. Jednou chce tohle, podruhé zase tamto. Co vy s tím? Bohužel nic. Vy nejste školka, abyste lidi tahali za ručičku. Vy tu nejste od toho, abyste pomáhali a čekali na to, zda se tedy ten bordel v cizí ženské kebuli srovná.

Proč ji nebrat? Protože to pak pro vás oba bude nahoru a dolů. Chvíle štěstí, chvíle neštěstí. Pak vás to stejně jednoho nebo druhého přestane bavit. U těchto holek je však fajn to, že až si to v palici srovná, tak z ní bude skvělá ženská. Pokud si to zase nějakým nedopatřením v té palici nepomíchá (což se stává dosti často). Tady je prostě lepší to nechat uležet a čas ukáže, co s tím vším udělá čas.

Totální sobec a škudlil

Taková dívka mě irituje asi nejvíc. Sobecká dívka nikdy neuzná svou chybu. Omlouvat se musíte výhradně jen vy. Myslí výhradně jen na sebe. Dělá jen to, co chce ona. Vy ji vlastně zajímáte jen ve chvíli, kdy od vás něco potřebuje. Vaše potřeby jsou ji pěkně řečeno – úplně u prdele. Ve vztahu se škudlivým sobcem nebudete nikdy partneři. Vždy to budete jen vy a ona. Dvě samostatné jednotky, které žijí život jen a pouze na své vlastní náklady. Něco jako společné jmění u sobečka neexistuje.

Vše přepočítává totiž na peníze („Kolik mě to bude stát?“). Když půjdete na společnou večeři, nikdy vás nepozve ani na čaj a bude po vás vždy chtít zaplatit vše do poslední korunky. Když vás sveze autem, spočítá vám do puntíku každou kapku benzínu. Tyto dívky jsou chodící kalkulačky. Ví, kdy a komu půjčili pětikorunu i kolik jim visíte za celý váš vztah. Dokáží vám to (v návalu nasranosti) rozúčtovat jednotlivě po rocích. Připočíst k tomu daň. Úroky. A náklady ušlé příležitosti („Kdybych si tehdy vzala Frantu a ne tebe, ty debile, tak jsem mohla být tam a tam…..“). Kamarád mi vykládal o jedné své dívce, co po něm chtěla zaplatit tuším dvacku za to, že se u ní osprchuje :-). To už je ale extrém.

V dnešní době musí být člověk velice výkonný, aby zvládl chodit do zaměstnání, věnoval se rodině a ještě mu zbylo dostatek síly na večer, aby mohl být výkonný milenec. Správně je výkonnýZ tohoto důvodu nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše. Pravopisně správná varianta je výkonný. Slovo výkonný vzniklo ze slova výkon, ke kterému byla připojena přípona „-ný“....

Proč ji nebrat? Sobec se vám ve vztahu přizpůsobovat nebude. Což je únavné (doslova na posrání) již po pár týdnech vztahu. Berte ji pouze v případě, že jí v dohledné době budete moci nabídnout pozici hlavní účtařky ve své firmě.

Dívky s nízkým sebevědomím

Dívky s nízkým sebevědomím jsou jako opičkyAsi největší průser z toho všeho. Je to nejčastěji kombinace všech špatných povahových rysů. I když z počátku to bude vypadat jako pohádka a vztah s ní si budete užívat. Dívky s nízkým sebevědomím nepoznáte hned, ale až po delší době. Někdy vám k tomu nebude stačit ani pár let.

Prvotní fáze vztahu vypadá asi nějak takto. Bude vás bezmezně milovat, budete pro ni hrdina. Bude vám neustále opakovat, že to, co k vám cítí, ještě nikdy k nikomu necítila – tohle je nejoblíbenější věta dívek bez sebevědomí. Ze začátku se skutečně snaží (což je opět super) a udělají pro vás cokoliv. Jak v sexu (jste schopni ji ukecat i k totálním perverznostem a je zcela jedno, že se navenek tváří jako pokorná křesťanka a rodiče jsou totální puritáni), tak v osobním životě. V obodobí zamilovanosti k vám přijedou, i když venku padají deseticentimetrové kroupy, které by zabily slona afrického. Budou vás poslouchat na slovo, protože vás chtějí udělat šťastným. Doposud to vypadá jako pohádka, že?

Pak však přichází ty stinné stránky. Dívka s nízkým sebevědomím vás bude neustále testovat, jak moc ji milujete. Protože si nevěří a má strach, že byste ji opustili. Vy k ní musíte pak přiběhnout a říci jí, jak moc na ni neustále myslíte. Ujistit ji, že není tlustá nebo škaredá, i když je to bohužel krutá pravda. Když náhodou začnete být už na její testování imunní, vytasí další zbraň – slzy. Prostě se rozbrečí a bude chtít ujištění, že ji stále bezmezně chcete (vyrovnaná holka tohle nedělá, protože ví, že se o ni kluci poperou, když vás kopne do prdele). Připravte se na srdceryvné věty:

„Ty už mě nemáš rád?“

„Miluješ mě ještě?“

Dívky s nízkým sebevědomím jsou vždy těžké depresistky. Život je pro ně utrpením. Neustále bojují s vlastními výčitkami svědomí. Když se s někým pohádají, tak zpětně dumají dlouhé hodiny nad tím, jestli neskončí pak v pekle a někdo je tam nebude píchat do zadku (samozřejmě vidlemi, nemyslete pořád na nějaké perverznosti, vy nechutná prasata :-)). Nejčastěji touží mít s vysněným partnerem dítě – aby jim jejich muž nikam neutekl. Případně věří, že právě nově narozené dítě dá smysl jejich životu. Překvapivě – nedá.

Jsou velice náchylné k vlastnímu sebepoškozování. Hrozně rády mluví o sebevraždě. Když se něco nevyvede, jsou si schopny podřezat žíly, protože nejsou optimistky a nikdy nebudou myslet ani krapet pozitivně. Nikdy nevidí světlo na konci tunelu (pouze v případě, že čekají na kolejích na přijíždějící vlak). Někdy budete mít pocit, že byste ji fakticky vlastnoručně zabili i vy sami 🙂 a ušetřili si tak oba to šílené trápení (už jsem se někdy zmiňoval o tom, proč je dobré mít u sebe vždy nějakou bouchačku?).

Mají více kamarádů než kamarádek, pokud jsou aspoň hezké. Jelikož s kamarádkami si moc nerozumí. Když jsou ještě škaredé, tak plní úlohu partajního maskota, každý jej miluje, objímá, ale nikdo s ním nechce spát, protože to vypadá komicky (je to jako znásilňovat Krtečka). Kamarádi je však čas od času balí a ony se cítí zase chtěné.

A tak se jim často i odvděčí nožkama do praku. Jsou náchylné k nevěře, jelikož neumí říct ne. Při troše přesvědčování je totiž donutíte téměř k čemukoliv. Což je právě ve vztahu docela problém. Když náhodou podlehnou svodům svého kamaráda, tak hledají vždy nějakou vnitřní omluvu: „Já jsem mu řekla, že mám kluka, ale on na mě neustále dorážel.“

Jsou nerozhodné. Jejich oblíbené slovo je „nevím“.

„Jak se to stalo, že ses s ním vyspala?“ „Nevím. Prostě se to stalo.“

„Než jsem se nadála, měla jsem jeho penis ve své zadnici. Jak se to stalo, nevím.“

„Nevím, co se životem.“

„Nevím, co budu dělat.“

Jsou jako opičky – když jsou nevěrné, tak testují oba subjekty. Aby se mohly v klidu rozhodnout, na kterou větev zase přeskočí. Která větev je pevnější a více je naplňuje (větev klidně můžete zaměnit za slovo penis – je to skoro stejné). Když se zamilují do jiného, neumí odejít. Protože by musely provést něco krajně nepěkného (říci vám, že vás podvádí) a měly by z toho pak opět další výčitky.

A protože potřebují mít vždy po svém boku nějakého dalšího opičáka, neustále přeskakují ze vztahu do vztahu, jelikož NEUMÍ být samy (přitom vám však budou tvrdit, že tak to vůbec není). Během života vyzkoušely mnoho partnerů, jelikož se děsí myšlenky, že by přišly domů a tam by je nikdo nečekal.

I když budou s vámi ve vztahu, citově budou vázány k bývalému partnerovi. Často na něm doslova visí (anebo visí na někom jiném). Bývalý partner je pro ně taková pojistka, že se budou mít vždy kam vrátit, s kým si pokecat, když byste náhodou odešel. Proto po rozchodu vždy dívka s nízkým sebevědomím ráda škemrá, abyste zůstali kamarádi (i když se zrovna vyspala s vaším nejlepším kámošem).

Ženy, které říkají „budeme jen kamarádi“, by se pak neměly vztekat, že jak jim dotyční vypráví, jak si skvěle zamrdali. Od toho kamarádi jsou.

A pak vám budou po skončení vztahu psát, volat a vyptávat se, jak se máte, protože potřebují stále někoho po boku. Potřebují se neustále cítit chtěné a potřebné. A hlavně – co kdyby zůstaly samy?

Pokud je na ně někdo drsný nebo nedejbůh nepříjemný, sesypou se. Což je opět problém, pokud mají práci. Jelikož tam s nimi nejspíše nikdo celý život nebude jednat v sametových rukavičkách. Tím se ještě více prohlubují jejich deprese, jelikož si vytvoří psychickou bariéru („Už do té posrané práce nikdy nepůjdu.“)

Tyto psychické bloky doslova milují. Mají rády nepřekonatelné překážky. Protože pak mohou snadno všem vysvětlit, proč neuspěly. Občas jednou za uherský rok nějakou výzvu přijmou. A neopomenou se tím pak chlubit do konce života, jak byly tehdy statečné. Bohužel to většinou nestačí.

Neumí říkat nepříjemné věci a drsnou pravdu. Raději se uchylují k milosrdným lžím, protože je to snadnější.

Jsou nezodpovědné. Ten, kdo musí být ve vašem vztahu zodpovědný, jste vy. Ona bude jen hledat výmluvy, proč se zase něco posralo, nešlo to vyřešit a musíte to udělat vy.

Proč ji nebrat? Pokud to stále ještě nevíte, přečtěte si posledních pár odstavců ještě jednou. Nebo raději dvakrát. Jestli stále váháte, dejte si facku. Pokud ani to nepomůže, vyválejte se ve střepech. Zlomte si pravou ruku a levou nohu. Dvakrát se postřelte. Polijte se benzínem a zapalte zapalovačem. Až úspěšně dohoříte a i pak budete mít myšlenky na nějaké navazování vztahu s něčím podobným, tak jste fakt divní. Ale máte můj obdiv.

Na závěr článku bych ještě uvedl, že VŠECHNY TYTO VLASTNOSTI lze bez problému vztáhnout i na muže. Muži se chovají úplně stejně. Jestliže tedy chcete návod na to, jakého chlapa byste neměly brát do vztahu, tak slovo:

dívka nahraďte za slovíčko muž

manžel = manželka

penis = vagína

čarodějnice = vylízaný debil

U mužů je potom ještě jedna taková speciální kategorie a to jsou nenapravitelní rváči, agresoři, kriminálníci, čuráci apod. O těch si snad povíme něco příště :-).


Tento článek najdete na Leyter.com.

 •  
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Článek ”Typologie dívek – 2. část” má již 12 komentářů

 1. TTTaylor14:26 dne 9.8. 2018 napsal/a

  Škoda, že jsem si tento článek nepřečetl, než jsem se seznámil se svou poslední (doufám, že poslední) životní katastrofou. Moje poslední životní prohra v sobě kombinuje charakteristiky hned dvou nebo tří zde uvedených typů. Má znaky Rozmazlené primadony, královny přehlídkového mola, chodící reklamy na make-up milující cizí peníz (a tvrdý penis). Jen s tím, že ji člověk často nerozná od prostitutky je to jinak. Ona JE prostitutka tělem i duší a dokonce zároveň i porno hvězdička (!! svrbí mě prsty tady napsat její porno jméno, abyste se na ni mohli podívat), ale člověk by to do ní neřekl. Zamindrákovaná depresistka rozhodně není, ale občas tuto roli hraje. Náklonnost mužů si získává předstíráním pláče, nadměrné citlivosti a zranitelnosti. V repertoáru má pláč při každé příležitosti „to mi před tebou ještě nikdo neřekl, bůů, bůů“, „takovou pomoc mi ještě nikdy nikdo nenabídl, bůů, bůů“, „děkujuuu za tohle naše objetí, bůů, bůů, nikdy jsem se tak dobře necítila, bůů, bůů..“ a to ve všech obměnách. Varováním mi mělo být to, že ale ty největší a nejopravdovější slzy ronila, kdykoli se rozpovídala o svém ratlíkovi Sindince, jak chudáček trpí na plotýnky a že jednou umře a co ona potom si počne a jak si nechala na zápěstí vytetovat ratlíkovu tlapku s nějakým idiotským anglickým výrazem, který jsem jí dokonce poradil já, pokud si vzpomínám.
  Měla znaky Vdané a zadané, měla totiž spoustu jiných vztahů současně se mnou, ale mě ujišťovala, že já jsem ten důležitý a ostatní jsou nedůležití. Samozřejmě to bylo přesně naopak. Myslím, že pokud někoho skutečně milovala tak to byla ona sama, pak ratlík Sindinka, peníze, a nakonec její pasák. V tomto pořádí.
  A její další velmi výrazná charakteristika byla Totální sobec a škudlil. Spravedlivě musím říct, že nebyla sobec a škudlil vůči mě. Ale byla sobec a škudlil k celému zbývajícímu okolí a byla na tuto svou vlastnost docela hrdá a pořád mi vykládala o tom, kdo jí co dluží, popřípadě ukradl, komu ona co zaplatila aniž by ten který byl za to vděčný, kolik ji stojí to či ono a na co všecko si ještě musí těžkou prací (prostitucí a točením péček) vydělat.
  A jak si tak čtu Dívky s nízkým sebevědomím, asi bych ji tam zařadil taky. Vlastně zcela určitě, se všemi průvodními znaky.
  To je průser, co ? To teda je, a ten největší je ten, že já sám jsem se taky poznal v té poslední nejhorší charakteristice. Jsem zcela jasný Muž s nízkým sebevědomím. To je „na mašlu“.

 2. Mary14:36 dne 20.4. 2018 napsal/a

  Dobrý den,
  dovoluji si reagovat na super článek k typologii žen a dívek je opravdu pravdivý.
  Zajímal by mne proto názor, právě Vás, jaký typ by jste přiřadili k tomuto konkrétnímu typu, mladé ženy.
  Ona – je vždy na prvním místě,druhá je maminka a potom alespoň doufám, že už je malé dítě a partner.
  Je urážlivá, vztahovačná, manipulátorka,narcista, prostě tady platí, kdo neskáče – jak píská, tak je oheň na střeše. Musíte na všechno jedině přikyvovat, jinak se urazí nadosmrti.
  Samozřejmě tam spadají mimo jiné drobnosti jako: bolesti hlavy, závist, nenávist, sobectví,pokrytectví. Jo a na sex také není a nikdy neříká pravdu do očí.
  Zajímalo by mne, prosím o jaký typ člověka, ženy, tady kráčí. Patří toto ještě mezi ženy, nebo snad lidi?
  Doufám, že není moc takových, kteří by se v tomto komentáři poznali.

  Budu ráda, pokud mi někdo odpoví.

  Děkuji

 3. Tom16:38 dne 2.9. 2015 napsal/a

  Jeden typ dívky tady chybí…..a s tou právě prožívám rozchod.
  Je to typ totální, nemocné, patologické bláznivky. Je to holka která má afektivní bipolární poruchu, dále hraniční poruchu osobnosti a inklinuje těžce k alkoholu, k promiskuitě, je nevychovaná, sprostá, bezzájmová. Pořád jen spí, kalí, kouká na televizi, je 9 měsíců ročně zhruba v depresi, zbytek je v mánií. Manické období je mnohem horší než depresivní. Často se řezala a sebepoškozovala. Tvrdila že muž musí být na ženu tvrdý aby žena věděla kam patří, romantika něžnost úcta respekt a slušné chování jí nic neříkalo. Podvádí, lže, občas nějaký fet. Při rozchodu se s vámi vůbec nebaví a když jí potkáte jak se vede jak hrdlička s novým nabíječem za pas tak vám řekne že jsou kamarádi a o nic nejde. Nebo se opije vás pošle domů a jde spát do parku nebo k nějakému kamarádovi. Ten člověk inklinuje k nezdravému a hrubému sexu opravdu hard formou kousání a škrábání ale ne jako důsledek prožitku či orgasmu ale vědomná touha ubližovat druhému. Ovšem za předpokladu že vám dá…což je také na příděl asi tak 2x měsíčně a někdy ani to ne. Mívá často okna a zapomětlivost, cokoliv jste pro ní udělal je pryč. Je dětinská ačkoliv má 27 roků tak se chová jak 14 letá v dospěláckým světě. Nemá žádnou zodpovědnost, je nevzdělaná a nic a nikdo jí nezajímá. Vědomosti, předkové či historie je neskutečná blbost a hnus. Je v takovém zaostání že není schopná pochopit základní věci, či slova. např. slovo – ponorková nemoc….nerozumí. Jestli se mě někdo ptá jestli takový tvor může chodit po planetě tak přisahám že ano a já na ní bohužel narazil. A ptáte se proč jsem do ní šel. Protože je skvělá manipulátorka a svou pravou tvář vám ukáže až se zamilujete az po uši….protože její jediné lákadlo je vzhled. Ano, bolí mě to ale utíkám od ní a nehodlám se ohlížet. Většina chlapů říká….sakra někdo mi přebral babu…..já říkám…díkybohu někdo mi ji přebral. Je toho samozřejmě víc ale píšu to narychlo….jo před pár dny jsem zjistil že je zavislá na bednách…melouny, melouny, hruška….kuuuurva. Pryyyyyččččč…..

 4. Dan13:05 dne 28.6. 2014 napsal/a

  Právě jsem se rozešel s typem „nízké sebevědomí“ po několika letech. Úplně do puntíku sedí její chování (během rozchodu i po rozchodu) na tvůj text. Užitečný článek co mi pomohl trochu překonat tu bolest a srovnat si to v hlavě.
  Díky

  1. Petr10:04 dne 26.8. 2014 napsal/a

   Hele já to mám to samý, ale byl jsem s ní jenom rok a konec začal letos v červenci. Nevážil jsem si jí, ona začala ochladávat, pak jsme se týden nebavili, pak jsem chtěl vztah znovu nastarovat ale když jsem za ní přišel, tak už neměla zájem. To už se začínala scházet s jiným. A nezabralo ani když jsem apeloval na společně strávený rok, a hlavně na to, že vím kde jsem udělal chybu a že vbych jí chtěl napravit – víc si jí všímat a věnovat a tak. Asi mi nevěřila. Ale proč Ti odpovídám: je hooodně podobná typu nízké sebevědomí. Za prvý byla žárlivá a za druhý jsem pořád slyšel: Ty mě vůbec nemiluješ a Máš mě rád? Fakt je, že jsem ji doopravdy nemiloval (brutálně jsem si protrpěl předchozí rozchod a možná jsem měl blok). Zamiloval jsem se vlastně až když sem jí začal ztrácet. A teď se to ve mě pere: kdyby sme to znovu slepili a já jí dával víc lásky, bylo by to pohodě? Nebo by si našla něco jinýho, čím mě dusit a testovat a vyčítat mi něco? Spíš bych to viděl na tu druhou možnost. Vybavuju si jak mě kolikrát srala, ale pořád jí chci zpátky. Ale vzdal jsem to, odmlčel jsem se a čekám jeslti se náhodou neobjeví možnost návratu. Ale zárověň už se nenápadné rozhlížím okolo (jak to bylo popisováno v článku o bolseti z rozchodu).

 5. Pavel23:31 dne 18.6. 2014 napsal/a

  Jen by mě zajímalo, které typy žen tedy brát :-D…moc prostoru pro nějaký pozitivní typ nezůstalo 😀

 6. HonzaB09:53 dne 17.1. 2014 napsal/a

  Výborný článek , bývalá je ten typ s nízkým sebevědomím a tohle na ni sedí jako ušitý . A mě to vyhnalo z hlavy poslední nesrovnalosti a zbytek sebeužírajících sentimentálních nesmyslů . Já ti děkuji …

 7. Lenka12:07 dne 12.1. 2014 napsal/a

  Je to tak, dlouho jsem si to nechtěla přiznat, ale některé moje staré bloky a vyčerpání z určitých životních zkušeností mi bránily (ale stále ještě brání) mít zdravý a dlouhodobý vztah. Docela dost nepříjemná pravda je pro tyto typy holek ta, že v tomhle stavu, prostě zdravý vztah mít nemůžou…není to tak, že by byly špatné od základu, ale prostě logika je logika. Mě to docela trvalo dost dlouho, než jsem se s touto ,,krutou,, pravdou smířila. Holt každý vstupujeme do života s nějakými schopnostmi a neschopnostmi a prostředí nás ovlivňuje v tom, jak budeme v dospělém životě schopní navázat vztah a udržet si práci. Já jsem se vydala na cestu ,,oceánem“ a doufám, že co nejdříve budu schopná opustit škatulky, ve kterých jsem se našla ve Vašem popisu 🙂 Jinak v létě jsem narazila na depkaře a nesebevědomého kluka, který se neumí postavit manipulaci, které čelí v okolí..a to mi fakt na mém vratkém sebevědomí moc nepřidalo :)) Takže všem přeji hodně štěstí na cestě za vlastním štěstím 🙂

 8. Ama21:51 dne 6.5. 2013 napsal/a

  KOukám, že jsem se poznala. S tím sebevědomím do bylo ok, dokud mi ex nenakecal nějaké nesmysly a pak se zdekoval, na SMS ani mobil nereagoval, já se ozvala PČR, že mu hrozí nebezpečí a on si zatím užíval jinde. No, vyšla jsem z toho jako … Pak o mně vykládal, že jsem blázen a vztah s ním jsem si vymyslela (!)

  Nato jsem si narazila současného (tedy abych zavřela pusu tomu bývalému), a najednou jsem potřebovala být ujištěná, že jsem stále milovaná, jezdím za ním i v těch kroupech, aj. On, výjimečné momenty střídal s momenty extrémního sobce, vlastně doteď se v tom plácám. Jeden den se ke mně chová tak, jako kdyby mě měl požádat o ruku, pak je dva dny nekontaktní, pak řekne, že život je zlej a že kdybych znala všechno, pozvracela bych se. Kdybych z něj necítila ty emoce, už dávno bych se na něj vykašlala, takhle se v tom plácám.

 9. angelee23:39 dne 19.2. 2013 napsal/a

  čtu A VIDÍM,JSEM ŽENA A MOC SI MĚ POTĚŠIL CHLAPE…SICE JSOU TO RADY PRO muže,ale já se v tom našla se vším všudy…nejpíš to bude proto ,že mi přátele…přítel..jak chceš vždy tvrdili,že jsem prostě víc muž než žena…a je fakt,že jsem si vzdy myslela,ze se pan buh spletl a na poslední chvíli ze mě místo chlapa udělal ženu…ta paní Rose..předpokládala bych dle jejích slov,bude tou vdanou paní,která má ze všech těch výše popsaných vše..ale ty jsi zde neuvedl…zahořklé,životem zlomené ženy…je vidět,ze sis neprosel prvnim ozchodem..páč jinak bys nedokázal vztahy a ženy tak dobře identtifikovat…je to výborný článek a doufám,že bude pokračování,navzdory tomu,že tě bude někdo nelibě krritizovat…:) toť úděl spisovatelů…rozhodně si věř….je v tom kus pravdy a vtipu 🙂 a na závěr,vidím se jako depresivní…vždy ve vztahu,ale zároveň kámoška…kterou,když frajer utípne (tzn. zamiluji se),tak dokonce i hodná věrná …jen to tak ten týpek nevidí….a podle slov svých bývalých působím velmi frivolně 🙂 což nemohu posoudit..moje srdíčko je vždy u nich…piš dál ,držím palečky a líbí se mi to

 10. Rose22:09 dne 11.1. 2013 napsal/a

  Milý pane Michale,
  překvapivě jsem se u Vašeho článku několikrát od srdce zasmála. Zdá se, že jste svérázný tip, který nemá problémy s upřímností; co na srdci to na jazyku. Pro vulgární slova nejdete daleko. A sex, zdá se, je pro Vás, jako pro spoustu dalších lidí, na jednom z předních míst. (Je to snad špatně, pokud to má žena stejně?) „Velký kluk z Prahy“ nebo se pletu? 🙂 Musím Vám však říct, že se mi Vaše články, přes všechny ty nehorázné věci, co jste o nás, ženách, napsal, líbí. Jste vtipný a originální. Téměř všechny Vaše články jsou poučné a působivé. A však tenhle o Typologii dívek – první i druhý díl, mě přímo dostal. S chutí jsem četla každou další typologii a v obavách jsem čekala, se kterou se ztotožním. Závěr je takový, že bych si z každé mohla vzít kousek. 1. Pochopitelně chci vypadat krásně a peníze mám také ráda. Kdo by se jim bránil? 2. Smích a pláč jsou běžné projevy života a i deprese přepadnou jednou za čas každého z nás. 3. V každé dívce se skrývá ždibíček naivity. Právě proto pak můžeme být občas tak kouzelně bezelstné. Pochopitelně nevidím do Vaší mužské (zvířecí) duše, ale řekla bych, že ani tvrdá realistka nemůže být zcela ideální. 4. Být čarodějkou není tak špatné. Kdo v dnešní době může říct, že umí čarovat? 5. Zadaná. Ouha. 6. To život nás nutí někdy myslet čistě sobecky jen na sebe. 7. Sebevědomí – ach, tak to je kapitola sama o sobě. Chtěla bych vidět toho, kdo o sobě nikdy nepochyboval. Jste snad ten případ? Pokud ano, klobouk dolů. Přesto bych si dovolila říct, že každá mince má dvě strany. Viděl jste někdy ten zábavný pořad: Nikdo není dokonalý? Mám pro Vás výzvu, dokázal byste stejně poutavě a vtipně popsat ženy i z té druhé strany? (Na to bude potřeba asi hodně piv, že?) Nebo se bojíte, že by Vám došly slova, příp. byste čtenáře nudil? Já osobně bych si ráda přečetla, čím vás, muže, my ženy, tak zajímáme a fascinujeme, že nás máte pořád v puse? 😉

  1. michelllin09:14 dne 12.1. 2013 napsal/a

   Dobrý večer Rose,
   nebojte, přesně tenhle typ článku mám připravený také a dá-li bůh, tak spatří světlo světa již tento víkend :-).

   O ženy se zajímám proto, protože jsou naprosto jiné než muži. Snažím se jím porozumět a myslím, že se mi to i občas daří. Beru to jako takový celoživotní a nekončíčí trénink, díky kterému možná budu mít snadnější život v budoucnu. Říkám si, že je lepší se snažit druhé pohlaví pochopit, než na něj úplně dlabat.

   Sám sebe za bezchybného nepovažuji. Naopak. Jsem si vědom svých chyb a vím, že jich rozhodně není málo :-).

   Články jsem psal tak, aby byly jiné, než všechny ty obecné „kecy“, co vznikají od stolu v redakcích u mainstreamových médií. Zároveň jsem chtěl, aby v tom byl i kus pravdy a nebyla to nuda v Brně. Vulgarity používám v reálném světě málo, abych byl neustále považován za gentlemana (no možná trochu víc než málo, ale je to zcela jistě ještě v normě:-)), ve psaném textu více, protože je díky tomu text zkrátka jiný a svérázný. Aspoň si to myslím :-).

   PS: Sex na předním místě v žebříčku mých hodnot není, i když nebudu lhát, že jej považuji za příjemné zpestření – něco jako půlkilový popcorn při sledování dobrého filmu v kině :-).

Ostatní uživatelé také četli:

Koho by netěšilo obědvat a večeřet v restauraci. Nemáte žádnou práci s vařením a nemusíte se ani zvednout a narovnat (a následně vyskládat) nádobí do (z) myčky. Jedinou nevýhodou je, že tyhle služby pochopitelně něco stojí. Doma byste se ve většině případů najedli levněji. Pokud ovšem využíváte rezervační systém Restu, není to tak docela pravda. Když si...

Se slovem vikýř se moc často nesetkáte, ale když ano, tak to stojí za to. Tohle záludné slovo je totiž chyták. Pravděpodobně jste o něm poprvé slyšeli, když vás na něj paní učitelka upozorňovala v souvislosti s vyjmenovanými slovy po v. Správně je vikýřVikýř rozhodně není ve vyjmenovaných slovech po v. Naopak se uvádí ve...

Mužské jméno Vilém je germánského původu. Jméno vzniklo ze jména Willhelm či ze staroseverského Vilhjálmr, spojeného z výrazů will – vůle, touha a heim – přilba, ochrana. Jméno Vilém se tak vykládá jako ochranou je má vůle či rytíř velké přilby. Kdy slaví Vilém svátek?Vilém slaví, podle českého občanského kalendáře, svátek 28. května (28.5.).Ženská podoba...

Světový den modliteb je celosvětové hnutí křesťanských žen mnoha tradic, které se každoročně scházejí ke společným modlitbám. Materiály pro tento den jsou každý rok vypracované jinou zemí, pro letošní rok pochází z tichomořského ostrovního státu Vanuatu. Kdy se slaví Světový den modliteb?Světový den modliteb se obvykle koná ve svatodušní neděli (1. pátek v březnu), proto...

Jedním z pravých češtinářských oříšků je slovo raný, ranný a ranní. Pojďme si to postupně rozebrat RanýPřídavné jméno raný znamená časný. Můžeme jím označit období středověku (raný středověk) anebo brzy dozrávající brambory (rané brambory).Příklady správného užití slova ranýVykopávali jsme rané brambory.Ve škole jsme probírali raný středověk.Odrůda Neon je ranější, velmi výnosná odrůda s hladkou bulvou...

Řecká předpona – dys ve slově dysgrafik označuje vadu. Proto v tomto slově píšeme pouze tvrdé y. Stejný případ je u slova dysfunkce. Správně je dysgrafieMožná vám přijde, že to vypadá zvláštně, ale jediná správná varianta tohoto slova je opravdu dysgrafie. Předpona – dis s měkkým by v tomto případě byla chybou. Ale není divu,...

Markýzy se používají pro zastiňování techniky velkých ploch. Jsou pevnou součástí stavebního objektu a dotváří jeho celkový vzhled. Odkud samotné slovo pochází, to se mi bohužel nepovedlo najít. Rád uvítám nějaké tipy, v angličtině se mi žádnou historii tohoto vynálezu najít nepodařilo. Většinou se skládá z ocelové (nebo plastové) konstrukce, která je potažená textilií. Markýzy se dělí na...

Dnes není nic zvláštního, pokud přijdete do kontaktu s nakaženou osobou nebo sami onemocníte a musíte jít do karantény. Jenom vy a čtyři stěny pokoje, v lepším případě celý byt nebo dům. Mám tu pro vás 10 tipů na neobvyklé aktivity, které jste možná vždy chtěli zkusit. Začnětě si psát deníkPsaní deníku doporučuji nejen v...

Hypotéka, anebo hipotéka? Slovo hypotéka pochází z novolatinského hypotheca (zástava).Co je to hypotéka?Hypoteční úvěr neboli hypotéka je půjčka zajištěná zástavou nemovitosti. Obvykle je to stejná nemovitost, na kterou si půjčujete, ale může to být například i byt či dům vašich rodičů. Zároveň můžete ručit více nemovitostmi a získat tak půjčku na celou hodnotu nemovitosti –...
Načíst dalších 10 článků