Věční diskutéři na Novinky.cz, Lupa.cz, Webtrh.cz a všude jinde – jsou všichni na chlup stejní

K napsání tohoto článku mě přimělo pár diskuzních vláken, na které jsem narazil. Všimnul jsem si, že vlastně každý větší server či fórum má jedno společné. Sortu lidí, kteří jsou v diskuzích až příliš aktivní. A doslova žijí svůj (virtuální) život jen a pouze na internetu. Jsou něco jako Jekyll & Hyde. Navenek se snaží vypadat jinak, než se ve skutečnosti chovají v soukromí. Temná stránka jejich osamocené duše ožije vždy, když se připojí k internetu…

Není to záležitost jenom ČR. I v zahraničí existují věrní diskutéři, kteří žijí dvojí život. Pojďme si tedy rozebrat, jak takový věčný diskutér vypadá a jak se chová.

Jak se chová běžný diskutér?

 • Neustále komentuje. A to i věci, kterým vlastně vůbec nerozumí. Důležité je být vidět. O tom ví své třeba takový Hejl.
 • Většinou je to někdo, kdo má spoustu volného času a procházení diskuzí je jeho jedinou zábavou.
 • Rád nadává, provokuje a uráží ostatní. (běžně se takovým říká diskuzní troll)
 • A hlavně – všechno ví nejlépe. Otec Fura by jim mohl závidět. Jen jejich názor je ten správný.
 • Sebevědomí má na rozdávání. Ale pouze na internetu. Díky anonymitě je to vždy největší borec nebo borka široko daleko. Když však věčného diskutéra potkáte třeba v MHD, je to nicotná introvertní puťka, která se třese strachy, aby na ni náhodou někdo nepromluvil.
 • Druhý extrém jsou pak lidé, co se skutečně chovají v osobním životě tak jako v internetových diskuzích. Myslí si, že sežrali svět. Hrubé výrazy jim lítají z úst kadencí samopalu vzor 24 (pokud to nevíte, tak se podívejte na Černé barony, nápověda: ta ta ta ta ta ta ta).
 • Zvláštní je, že i když se považují věční diskutéři za dokonalé nadlidi, jejich okolí názor nesdílí.
 • Věčný diskutér je nejvděčnější kritik. Dokáže vám najít stovky chyb v čemkoliv a kdykoliv. Neustále píše, jak jsou ostatní neschopní, hloupí a pitomí. Paradoxně – většinou věčný diskutér téměř nikdy nic velkého v životě nedokázal. Málokdy je to úspěšný podnikatel či vysoce postavený manažer. Hádejte proč.
 • Věčného diskutéra nikdy neporazíte, protože bude mít vždy více času než vy. Jelikož nedělá nic jiného kromě vysedávání u PC.
 • Velkou část těchto lidí zajímá politika. A cpou ji všude. I do témat týkajících se Ferdy Mravence (všichni jsou zasraní pravičáci a nebo modří ptáci, Ferda je výtvor bolševika, proto je z části rudý)
 • Někteří věční diskutéři u nás objevili také kouzlo neustále zaplého Caps Locku a zásadně neuznávají psaní jednoho vykřičníku či otazníku na konci věty. Vždy jich použijí raději padesát, aby zdůraznili, že to myslí vážně. Řídí se zřejmě heslem, čím víc proužků (vykřičníků a otazníků), tím víc Adidas.

Když už se strhne nějaké diskuzní mela (flame) mezi věčnými diskutujícími, většinou končí nadávkami („Jsi chytrý jak poševní sekret.“), porovnáváním inteligence a vzdělání („Koukám, že pán má titul Ph.D., hádám, že jste z Plzně, protože takového debila by snad nepustili ani k přijímačkám.“) nebo variantami na téma přání dobrého dne (mně tím náladu nezkazíte, přejí vám ničím nerušený a krásný sluníčkový den). Často se také řeší čeština („I totální koňomrd, jako jsi ty, ví, že …“) a její prznění v diskuzích (či jiný jazyk v závislosti na jazyku fóra). Případně jsou tito lidé schopni trávit celý den jenom komentováním a nadáváním. Většinou pak diskuze končí v propadlišti dějin (diskuzní vlákno smaže admin) a nebo končí v propadlišti dějin diskutéři (oba przniče zabanuje admin).

Zvláštní je, že tyto charakteristické rysy se příliš nemění, jelikož lidé diskutují na celém světě stejně – jako hovada. Naštěstí u nás na Objevit nám zatím nikdo žádné diskuze neprzní.

Návod – jak vést diskuzi na Novinkách

 • Nehleďte na téma.
 • Obviňte z problematiky Kalouska (nebo Nečase), případně pokud je téma kladné, snažte se velebit Miloše Zemana.
 • Začněte nadávat na Prahu / zasranou Moravu / Ostravu / voliče pravice / studenty / exekutory
 • Vyzdvihněte nadřazenost dělnické třídy s patřičným důrazem na vlastní příslušnost k ní. Ideálně zkuste zmínit, kolik let poctivě pracujete, zatímco výše jmenovaní nic nedělají a žijí z vašich daní.
 • Bez kontextu vložte xenofobní nadávku na cikány / židy nebo muslimy. Za předpokladu, že patříte k jedné z výše uvedených skupin, začněte nadávat na bílé, chvíli se s někým pokoušejte o hádku a pak dosáhnete multikulturní nirvány prostřednictvím společné nenávisti na ostatní skupiny a hlavně Kalouska. Na toho určitě nezapomeňte.
 • Také na závěr nezapomeňte konstatovat nutnost návratu ke komunismu. Možno doplnit o vlastní historku proč bylo za komunismu lépe. Radikálové mohou provolat smrt imperialistům a kapitalistům.
 • Nechte pár hodin odležet a za pár hodin celý postup opakujte.

Ideální komentář by mohl vypadat nějak takto:

Za komunistů se dal u nás ve fabrice Zeman vzývat daleko lépe. Od té doby, co jsou v Praze Kalousek a muslimové, je to na hovno. Za to můžou určitě ty zasrané moravské naplaveniny a nebo cikání z Ostravy. Pouze vykořisťují nás – tvrdě pracující dělnickou třídu a ještě jim na to příspíváme z našich daní. To je ten kapitalismus. To jsme to dopracovali. Zlatý Brežněv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Current ye@r *