Věční diskutéři na Novinky.cz, Lupa.cz, Webtrh.cz a všude jinde – jsou všichni na chlup stejní

K napsání tohoto článku mě přimělo pár diskuzních vláken, na které jsem narazil. Všimnul jsem si, že vlastně každý větší server či fórum má jedno společné. Sortu lidí, kteří jsou v diskuzích až příliš aktivní. A doslova žijí svůj (virtuální) život jen a pouze na internetu. Jsou něco jako Jekyll & Hyde. Navenek se snaží vypadat jinak, než se ve skutečnosti chovají v soukromí. Temná stránka jejich osamocené duše ožije vždy, když se připojí k internetu…

Není to záležitost jenom ČR. I v zahraničí existují věrní diskutéři, kteří žijí dvojí život. Pojďme si tedy rozebrat, jak takový věčný diskutér vypadá a jak se chová.

Jak se chová běžný diskutér?

 • Neustále komentuje. A to i věci, kterým vlastně vůbec nerozumí. Důležité je být vidět. O tom ví své třeba takový Hejl.
 • Většinou je to někdo, kdo má spoustu volného času a procházení diskuzí je jeho jedinou zábavou.
 • Rád nadává, provokuje a uráží ostatní. (běžně se takovým říká diskuzní troll)
 • A hlavně – všechno ví nejlépe. Otec Fura by jim mohl závidět. Jen jejich názor je ten správný.
 • Sebevědomí má na rozdávání. Ale pouze na internetu. Díky anonymitě je to vždy největší borec nebo borka široko daleko. Když však věčného diskutéra potkáte třeba v MHD, je to nicotná introvertní puťka, která se třese strachy, aby na ni náhodou někdo nepromluvil.
 • Druhý extrém jsou pak lidé, co se skutečně chovají v osobním životě tak jako v internetových diskuzích. Myslí si, že sežrali svět. Hrubé výrazy jim lítají z úst kadencí samopalu vzor 24 (pokud to nevíte, tak se podívejte na Černé barony, nápověda: ta ta ta ta ta ta ta).
 • Zvláštní je, že i když se považují věční diskutéři za dokonalé nadlidi, jejich okolí názor nesdílí.
 • Věčný diskutér je nejvděčnější kritik. Dokáže vám najít stovky chyb v čemkoliv a kdykoliv. Neustále píše, jak jsou ostatní neschopní, hloupí a pitomí. Paradoxně – většinou věčný diskutér téměř nikdy nic velkého v životě nedokázal. Málokdy je to úspěšný podnikatel či vysoce postavený manažer. Hádejte proč.
 • Věčného diskutéra nikdy neporazíte, protože bude mít vždy více času než vy. Jelikož nedělá nic jiného kromě vysedávání u PC.
 • Velkou část těchto lidí zajímá politika. A cpou ji všude. I do témat týkajících se Ferdy Mravence (všichni jsou zasraní pravičáci a nebo modří ptáci, Ferda je výtvor bolševika, proto je z části rudý)
 • Někteří věční diskutéři u nás objevili také kouzlo neustále zaplého Caps Locku a zásadně neuznávají psaní jednoho vykřičníku či otazníku na konci věty. Vždy jich použijí raději padesát, aby zdůraznili, že to myslí vážně. Řídí se zřejmě heslem, čím víc proužků (vykřičníků a otazníků), tím víc Adidas.

Když už se strhne nějaké diskuzní mela (flame) mezi věčnými diskutujícími, většinou končí nadávkami („Jsi chytrý jak poševní sekret.“), porovnáváním inteligence a vzdělání („Koukám, že pán má titul Ph.D., hádám, že jste z Plzně, protože takového debila by snad nepustili ani k přijímačkám.“) nebo variantami na téma přání dobrého dne (mně tím náladu nezkazíte, přejí vám ničím nerušený a krásný sluníčkový den). Často se také řeší čeština („I totální koňomrd, jako jsi ty, ví, že …“) a její prznění v diskuzích (či jiný jazyk v závislosti na jazyku fóra). Případně jsou tito lidé schopni trávit celý den jenom komentováním a nadáváním. Většinou pak diskuze končí v propadlišti dějin (diskuzní vlákno smaže admin) a nebo končí v propadlišti dějin diskutéři (oba przniče zabanuje admin).

Zvláštní je, že tyto charakteristické rysy se příliš nemění, jelikož lidé diskutují na celém světě stejně – jako hovada. Naštěstí u nás na Objevit nám zatím nikdo žádné diskuze neprzní.

Návod – jak vést diskuzi na Novinkách

 • Nehleďte na téma.
 • Obviňte z problematiky Kalouska (nebo Nečase), případně pokud je téma kladné, snažte se velebit Miloše Zemana.
 • Začněte nadávat na Prahu / zasranou Moravu / Ostravu / voliče pravice / studenty / exekutory
 • Vyzdvihněte nadřazenost dělnické třídy s patřičným důrazem na vlastní příslušnost k ní. Ideálně zkuste zmínit, kolik let poctivě pracujete, zatímco výše jmenovaní nic nedělají a žijí z vašich daní.
 • Bez kontextu vložte xenofobní nadávku na cikány / židy nebo muslimy. Za předpokladu, že patříte k jedné z výše uvedených skupin, začněte nadávat na bílé, chvíli se s někým pokoušejte o hádku a pak dosáhnete multikulturní nirvány prostřednictvím společné nenávisti na ostatní skupiny a hlavně Kalouska. Na toho určitě nezapomeňte.
 • Také na závěr nezapomeňte konstatovat nutnost návratu ke komunismu. Možno doplnit o vlastní historku proč bylo za komunismu lépe. Radikálové mohou provolat smrt imperialistům a kapitalistům.
 • Nechte pár hodin odležet a za pár hodin celý postup opakujte.

Ideální komentář by mohl vypadat nějak takto:

Za komunistů se dal u nás ve fabrice Zeman vzývat daleko lépe. Od té doby, co jsou v Praze Kalousek a muslimové, je to na hovno. Za to můžou určitě ty zasrané moravské naplaveniny a nebo cikání z Ostravy. Pouze vykořisťují nás – tvrdě pracující dělnickou třídu a ještě jim na to příspíváme z našich daní. To je ten kapitalismus. To jsme to dopracovali. Zlatý Brežněv.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ostatní uživatelé také četli:

Podařilo se mu stvořit možná nejvtipnější slovenský účet na Instagramu. Jeho humor je primitivní. On sám je zakomplexovaný. Navíc je to hater. A vyskytuje se kromě Instagramu také na Facebooku. Představujeme vám Demotivátora. Člověka, který svým břitkým obrázkovým humorem baví nejenom (skoro) celé Slovensko pod značkou Demotivacia.Ahoj, bratře Demotivátore! Snad ti to nevadí, když tě...

Měly jsme tu Opráski, měli jsme tu Mártyho frky. A teď jsou na řadě Právnické zkazky. Jedná se taktéž o kreslený humor. Jen je pouze více zaměřený na intelektuály. Konkrétně na právníky. Ale nebojte. I zde se najdou perly, které nemají moc daleko k černému humoru. Slušelo by se také říci, kdo za tím vším stojí. Tím člověkem je...

Když si nevíme rady s pravopisem u slovesa skonat, můžeme ho jednoduše nahradit slovesem zemřít. Jedná se totiž o synonymum. Každopádně. My si něco povíme i o správném tvaru skonat. Pravopisně správně je skonat! Bohužel v tomto případě není možné využít žádnou obecnou poučku, která by nám pravopis osvětlila. Pomoci si můžeme pouze podobnými slovy, které v sobě...

Jedná se o specifický formát internetové reklamy. Mnohými uživateli internetových prohlížečů je proklínaný, ale přesto se stále používá. A co to tedy přesně je? Při otevření stránky se objeví malý objekt, který se po určitý časový úsek náhodně pohybuje po zobrazené stránce. Po uplynutí určité doby objekt zmizí.

Občas mám problém se ztotožnit s českým jazykem – to třeba když nevím, jestli se píše ztotožnit nebo stotožnit. My si to ale teď konečně vysvětlíme. A já věřím, že si to budeme pamatovat. Správně  je ztotožnitJedinou správnou variantou je psaní ztotožnit se z. A proč?Dříve se totiž používalo sloveso tootžnit, což je nedokonavý tvar....

Opět narážíme na češtinářskou lahůdku. Tentokrát z oblasti zdvojení souhlásek. Pojďte si osvěžit své vědomosti a přečtěte si náš text. Gramaticky správně je pouze tvar se dvěma písmeny C. Konkrétně tedy tvar leccos. Zájmeno vzniklo složením „lec“ a „cos“. Slovo leccos znamená mnohé věci. Pokud bychom měli uvést příklad, bylo by to třeba spojení „umí leccos“....

Pět ran do čepice. Jak je to pravopisně správně? Na to si posvítíme v následném krátkém textu. Správně jsou obě varianty, ale pozor. Nejsou zaměnitelné. Sedřít a zedřít znamená něco úplně jiného. Jak to tedy je?Tak začněme s vysvětlováním slova sedřít. Význam je sedřít něco z něčeho směrem pryč (sedřít lak z nábytku, sedřít z někoho kůži).Jiný význam má slovo...

Skrupule. Zvláštní slovo, že? Běžně se používá, ale zkuste si sami pro sebe říct, co vlastně znamená. Pokud si bez problému odpovíte a víte, jak se slovo skrupule píše, pak nemusíte číst dál. V opačném případě věnujte pozornost dalším řádkům. Vše vysvětlíme. Jasně, stručně a bez zbytečných keců. :) Nejdříve k pravopisu. Správně je pouze tvar skrupule....

Vzhledem k nedávno proběhnutým olympijským hrám by se určitě leckomu hodilo udělat si pořádek v tom, s jakým písmenem psát názvy s touto akcí spojené. Pojďme se na to tedy mrknout! Pokud o této akci mluvíme (tedy píšeme) obecně, neupřesníme místo a čas, píšeme vždy malé písmeno (olympiáda, olympijské hry, zimní olympijské hry, letní olympijské hry).Pokud ale uvedeme zpřesňující...
Načíst dalších 10 článků