Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Zkuste vyhledat např.   Gramatika, Čeština, Pravopis

Zuzana Gašparovičová: Blogovaním sa dá uživiť, ale v našich končinách (zatiaľ) nie

Hello 0

883300_4602105006012_1025888570_o

Píše. A píše hodně. Má svůj blog redpoppystories.com, na kterém publikuje převážně o módě. A navíc je to naše sestra. Pochází totiž ze Slovenska. Jmenuje se Zuzka. Celým jménem Zuzana Gašparovičová. A bez nadsázky patří k nejvýznamnějším slovenským bloggerkám. A protože zpovídáme vždy jen samé známé osobnosti, tak jsme se tentokrát zaměřili na tuhle sympaťandu.

Zuzko, já sice moc slovenskou blogerskou scénu neznám, ale na pár tvých článků jsem již před časem narazil. A sice – já o tobě již něco málo vím, ale naši čtenáři ne. Proto by bylo fajn, kdybys nám na úvod sdělila něco o sobě. Takže – jsi připravená?

Áno.

Dobře, můžeme začít. Tak povídej, tedy vlastně piš. Kdo jsi, neznámá dívko a co bys nám o sobě pověděla zajímavého :-)?

Ahojte, volám sa Zuzka, mám 25 rokov, preplnený šatník, 16 párov topánok, knihy, ktoré nemám kedy čítať, maminu a brata, vyštudovanú ekonómiu, hnedé vlasy, zmysel pre humor, lásku k hipsterským kaviarňam a dobrej káve, krásny život, dve tetovania a jeden blog.

Jak ses dostala k blogování? Co bylo tím prvotním impulzem?

Blogy som sledovala už skôr, dostala som dlho vytúženú zrkadlovku a keď sa začínali rozbiehať blogy od Véčka a Baboc a ja som im závidela, že ich majú, rozhodla som sa založiť si jeden aj ja.

Kam jsi začala psát své první výtvory? A o čem byly?

Sem, boli narcisticky o mne a naozaj zlé. Ďakujem každému jednému followerovi, ktorý na blog zavítal a  neodradilo ho to. Ja by som sa hneď zavrela.

Máš představu, kolik článků jsi již za svou kariéru napsala? A kolik písmenek jsi na ně vyplýtvala?

Hmm, niečo okolo 800. Páni, to je číslo. A písmenok, presným počtom, kikilón.

Je Redpoppystories.com tvým prvním blogem?

Áno.

Jak vlastně vznikl název pro tvůj blog „Redpoppystories“?

Mala som ryšavé vlasy a vlčí mak na okne. Veľmi spontánne rozhodnutie.

Jak dlouho trvalo, než na tvůj blog začaly proudit davy lidí?

Hmm, čo sú to davy? Keď som začínala, tak blogy na Slovensku skoro ani neboli a všetky sa tak nejak naraz rozbiehali. Akú takú sledovanosť získal viac menej po mesiaci, dvoch? Neviem, ale bolo to rýchlo, sama som nechápala.

Víš, kolik lidí navštíví denně tvůj blog? 

Okolo 1300.

Kdo vlastně čte Redpoppystories.com? A změnilo se nějak složení tvých čtenářů od doby, kdy jsi spustila svůj tento svůj blog?

Ja do takýchto štatistík veľmi nevidím ale minule mi ktosi ukazoval ako je to s Facebookom a tam je najväčšia cieľovka dievčatá medzi 18 a 24. Neprekvapivo.

Zkus prosím našim čtenářům popsat, jakým tématům se na svém blogu věnuješ. Pokus se je trochu navnadit, aby také k tobě zavítali na návštěvu.

Tématúm presne žiadnym. Teraz som ich navnadila. 🙂 Môj blog je o mne, o veciach čo robím, čo ma tešia, bavia, o mojom šatníku, mojej izbe, o výletoch, akciách, sem tam niečo kozmetického, ale to naozaj minimálne.. príďte. Je super!

Čtou tvůj blog jenom dívky / ženy? A nebo valnou část tvých článků přelouskají bez problému i muži?

Myslím, že naozaj ČÍTAJÚ iba dievčatá. Muži skôr iba kamaráti alebo okukovači. Ospravedlňujem sa, ak niekomu krivdím. 🙂

Kdy nastal hlavní zlom? Kdy a co způsobilo, že ses vyšvihla mezi přední slovenské blogerky?

Vôbec neviem, začínali sme všetky zhruba naraz, každá sme bola iná, do toho začal H&M showroom  pozývať blogerky na akcie a už to išlo. Začínať s blogom teraz, asi by som nezačala.

Co čtenáři nejvíce na tvém webu oceňují? Co se jim líbí? V čem je ten tvůj blog vlastně jedinečný?

Že sa stále usmievam, že je pozitívne naladený, vraj z neho srší šťastie, radosť a milota. Tak preto.

Považuješ se za blogerskou celebritu :-)? Pokud ne, kdo je podle tou hlavní blogerskou hvězdičkou na Slovensku?

Nepovažujem a myslím, že Slovensko blogerskú hviezdičku ani nemá. U nás je to iné ako u vás. 🙂

Myslíš si, že by si každý člověk měl vést svůj vlastní  blog? A pokud ano, tak proč? Co třeba blogování naučilo? Co z toho jsi pak využila v práci, ve škole nebo v životě?

Podľa mňa nie, nie každý je na to zdielať svoje záležitosti na Internete. Ak však niekto nad blogom uvažuje, do toho! Čo ma naučilo? Prijímať kritiku? Blbosť, to mi stále nejde. Ale už si nerobím ťažkú hlavu z ľudí, nech si robia a píšu čokoľvek.

Když už jsme u toho, tak ty ještě studuješ nějakou vysokou školu a nebo již pracuješ?

Tento rok som doštudovala a už kruto-krute pracujem.

Kde pracuješ a co děláš? A baví tě to?

Pracujem v Zľavomate, testujem pre ne Zľavy a baví.

Určitě se ti často stává, že lidé komentují tvé články, posílají emaily a ptají se tě na všechno možné. Stíháš jim vůbec ještě odpovídat?

Ja som v tomto príšerná, niekedy sa čudujem, že mi niekto niečo ešte komentuje / píše / pýta sa. Ak neodpoviem v momente, kedy si to prečítam, trvá mi to niekedy aj zopár dní. Snažím sa zlepšovať a ak nemám čas odpísať hneď, lepím si to na farebné lístočky na počítač.

Chodí ti třeba pozvánky na rande? A přišla ti už někdy třeba nějaká nabídka k sňatku? Protože já se musím pochlubit, že mně už jedna přišla :-).

Haa to fakt?? 🙂

e

Ne. Kecám. Musel jsem si ji poslat sám sobě. Ale i tak mě to zahřálo u srdce. Ale hezky zpět k otázce, trošku nám odbíháš od tématu :-). Chodí ti takové pozvánky nebo nechodí?

Zopár už asi áno, teda bolo to skôr také to: „Ahoj, si veľmi krásna a zaujímavá, nepôjdeš von?“ To je pozvanie na rande?

V tomto případě se nejedná o žádnou záludnost. Stačí použít běžné pomůcky, které se týkají psaní předpony „s-“ a „z-“. Pravopisně správně je zplihlý! Jedná se totiž o změnu stavu. Proto píšeme předponu „z-“. Pomůžeme si slovesem plihnout, ze kterého se přidáním předpony „z-“ stane zplihnout. Podle stejného klíče se utváří i další slova s předponou „z-“:...

Ano, to by se dalo zařadit pod škatulky pozvánka na rande :-). Ale zpět k tvému výslechu… Kolik času denně trávíš za počítačem?

Dlho predlho. Tak 10 hodín denne. Kvôli blogu však minimálne, väčšinou sú to samé pracovné záležitosti.

Považuješ se za geek girl?

Jedno veľké nie.

Který tvůj článek je podle tebe nejlepší?

Tak toto naozaj neviem. Najlepší text? Outfit? Najlepšie fotky? Najlepších ich je viac. )

Podle čeho se vlastně rozhoduješ, o čem napíšeš?

Podľa nálady, počasia, čo mám nové v živote, v skrini..

Jak dlouho ti trvá napsat článek (odhadem)? Řešíš u svého webu gramatiku apod.? Nebo na to jednoduše nehraješ?

Ako kedy, niekedy to ide samo a niekedy píšem jednu vetu hodinu. A myslím, že „nehrať sa na gramatiku“ by sa nemalo. Určite mám sem tam v texte nejakú chybu, hlavne keď po sebe čítam už x-tý krát a všetko prehliadam, ale snažím sa to čo najviac minimalizovať.

Z tvého blogu je celkem zřejmé, že hodně cestuješ. Jaké země tě nejvíce oslovily a proč? A máš raději exotiku nebo je ti jedno, kam se pojede?

Ja moc nie som na exotické dovolenky a pravdepodobne by som na žiadnu takú ani dobrovoľne nešla. Ja som srdcom Európan, milujem Berlín, z výletu do Bazilej som sa spamätávala mesiac a ležať týždeň v Barcelone na pláži, piť Aperol Spritz a v noci tancovať je rozprávočka.c

Plánuješ ještě letos nějaký výlet do zahraničí?

Letos to už nejak končí. Teda už je November. V najbližšej dobe to bude asi Kolín a Londýn. A Praha, ale tam som pečená varená, to sa ani nepočíta.

Přemýšlela jsi nad tím, že se pokusíš své psaní na blogu nějak zpeněžit? A nebo píšeš čistě jen a pouze pro zábavu?

Sem tam napíšem aj niečo plateného, ale to naozaj iba tak pár krát do roka, nech sa z neho nestane jedna veľká reklama.

Dá se podle tebe blogováním uživit?

To znie ako zvonkohra :-). Určite dá, ale v našich končinách (zatiaľ) nie.

Chtěla by ses třeba živit jen a pouze psaním? Nebo si psaní chceš ponechat jen jako koníčka? Spousta lidí totiž ve chvíli, kdy musí něco dělat za peníze (z donucení :-)), tak už jim to psaní tak moc nejde. Protože jsou nuceni psát každý den a pak zkrátka chybí chuť a dochází nápady. Co ty si o tom myslíš?

Ja sa tak trochu písaním živím aj teraz, takže si to viem do budúcna celkom ľahko predstaviť. A s tým, že niekedy dochádzajú nápady a chýba chuť, musím iba súhlasiť.

A ty sama píšeš podle toho, co tě zrovna napadne, osloví a nebo sis sama stanovila, že například každý týden musíš napsat alespoň jeden článek?

Každý týždeň musím napísať aspoň jeden článok, to je jasné ako facka. 🙂 Kedysi, keď som nemala na starosti nič iné, postovala som aj dva krát do dňa. Teraz som rada, keď sa mi podarí čosi zbúchať raz za tri dni. A áno píšem o tom, čo ma práve napadne.

Jak moc je podle tebe pro blogerku důležité být vidět na sociálních sítích? Je nutné mít za zády nějakou komunitu? A nebo to jde i bez toho?

V súčastnosti podľa mňa dosť. Facebook vládne svetom a bez Instagramu sa už ani nenaobedujeme.

Když jsme u těch sociálních sítí  – používáš je pro propagaci svých článků? Pokud ano, tak na jakých sociálních sítích tě mohou tví fanoušci zastihnout? 

Mám fan page na Facebooku a Instagramu.

Říká ti něco pojem „duckface“ :-)? Pokud ano, byla jsi nucena již někdy v minulosti duckface použít?

Jednu dobu dokonca každý deň. Zábavička v práci.

aMáš nějaký vzor?

Ani nie.

Čteš hodně knihy? Jaká kniha je podle tebe nejlepší na světě a kterou bys naopak nejraději hned spálila :-)?

Nečítam, hanba mi. A tak by som rada. Najlepšia na svete bolo Nórske drevo od Murakamiho. Teda najlepšie. Svojho času som ho čítala tri krát po sebe, neviem či by tomu bolo tak aj dnes. A inak Bukowski. To je nevysvetliteľná láska. Knihu, ktorú by som najradšej spálila bol Plyš od Hvoreckého. To som naozaj nepochopila.

Tvůj oblíbený citát či motto? 

Nemám.

Jsi zrzka od přírody?

Otázka za milión :-). Nie som.

Co říkáš na vtipy o blondýnkách? Směješ se jim také a nebo je považuješ za trapné? Znáš ty sama nějaký hodně povedený vtip o zrzavých slečnách :-)?

Ja a vtipy to nejde dokopy.

Kolik číslic má tvé telefonní číslo :-)?

Fakt? Fúha. 10.

A napíšeš nám jej pozpátku :-)?

Svoje číslo pozpátku? Asi ani nie. 🙂

A poslední otázka na závěr. Chceš našim čtenářům a čtenářkám něco vzkázat?

Áno áno. Aby si pravidelne čistili zuby, nefajčili, veľa spali, ešte viac sa usmievali, navštevovali iba dobré blogy a dobré reštaurácie, púšťali si sadnúť starších ľudí v dopravných prostriedkoch, nebrali si cukríky od cudzích ľudí a kupovali iba vanilkového Pribináčka.

Zuzko, děkuji moc, že jsi trpělivě  vydržela odpovídat. Moc si toho vážím. Jako každému i tobě  popřeju mnoho zdárně napsaných článků. Minimálně já tě budu i nadále sledovat a číst :-). Měj se!

A na závěr malá přehlídka Zuzčiných fotek. Tak. Teď už víte, přoč by vám blog Redpoppystories.com neměl proklouznout mezi prsty (klávesnicí, internety…)?

Zdroj: http://objevit.cz/zuzana-gasparovicova-blogovanim-sa-da-uzivit-ale-v-nasich-koncinach-zatial-nie-t42177

  •  
  •  
  •  
  •  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Ostatní uživatelé také četli:

Metoda SMART / SMARTER je mnemotechnická pomůcka používaná v projektovém řízení a koučinku ve fázích stanovení cílů. Jedná se o způsob jak hodnotit kvalitu projektových cílů nebo cílů osobního rozvoje. Stejný termín se také často používá při řízení výkonnosti, kdy cíle jsou požadované parametry, které by měl naplnit hodnocený zaměstnanec. První zaznamenané použití tohoto pojmu...

Mallorca nebo Malorka? Co je správně? Mallorca je největším ostrovem Španělska. Leží ve Středozemním moři, přibližně 200 km od Valencie, Barcelony a Alžíru.Mallorca – správný zápis je výhradně Mallorca.Malorka – toto není správný zápis slova Mallorca, pouze fonetický přepis české výslovnosti.Malorca – ani toto není správný zápis slova Mallorca, to se vždy píše se dvěma...

Velice často dochází k záměně těchto slov, takže nevěšte hlavu, pokud si nevíte rady. Konkrétně v tomto případě může být záměna slov díky a kvůli velice nepříjemná. Zejména pokud se jedná o choulostivé informace. Takže pozor na to a pečlivě čtěte další řádky. Kdy použít díkyDíky – pokud použijete díky, jedná se o něco dobrého (vždy a...

Existuje plno slov, která se vyslovují krátce, ale i dlouze. Například slovo anestezie/anestézie. V dnešní době se anestezie definuje obyčejně jako umělé uspání pacienta, nebo znecitlivění určité části těla pro bezbolestný zákrok. Jak ale tedy slovo anestezie napsat? Krátké e nebo dlouhé e?✅ V etymologickém slovníku najdeme slovo anestézie, tedy pouze dlouhou variantu. Tudíž nás to...

Ženské jméno Miroslava je slovanského původu. Jde o mužskou podobu jména Miroslav, které je vykládáno jako mírumilovný, proslavený mírem. Jeho původní význam však byl spíše oslavovatel světa. Podobný význam jako Miroslava má například jméno Slavomíra, Bedřiška, Frederika či Irena. Běžně se setkáváme také se zkrácenou podobou jména – Mirka Kdy slaví Miroslava svátek?Miroslava slaví, podle...

Kdo si myslí, že vlys je slovo odvozené od slovesa lisovat nebo vlisovat, ten se šeredně plete. Vlys označuje specifický druh ozdobného vodorovného pruhu na stěně stavby. Pravopisně správně je pouze varianta vlys. Někdy bývá slovo vlys dokonce zařazeno mezi vyjmenovaná slova. Vlys je zkrátka záludné slovo, které je třeba si zapamatovat. Není sice příliš...

Martin se vydal na dráhu živnostníka teprve nedávno. O tom, jak se mu bude či nebude dařit, dnes spekulovat nebudeme. Nicméně už ve svých začátcích splnil jednu základní podmínku k tomu, aby byl úspěšný. Poskytuje služby v oblasti, ve které byste živnostníky mohli spočítat na prstech jedné ruky po výbuchu granátu. Svým klientům pomáhá s tzv. hloubkovým dotazováním...
Načíst dalších 10 článků